kalibracja telewizora

Technologia

21.02.2022 15:29

Kupiłeś TV i CO DALEJ? Kalibracja telewizora – nowy film moreleTV

moreleTV Newsy TV i VOD
6
0
0
6
0

Kalibracja telewizora to czynność, która zawsze nam towarzyszy po zakupie. Ważne jest, aby wyświetlany obraz cieszył nasze oko. Stilgar z kanału moreleTV przygotował materiał o tym, jak prawidłowo przeprowadzić cały proces.

Gdy kupiłeś nowy telewizor, to czy dokładnie sprawdziłeś wszystkie jego parametry? Wiele osób tego nie robi, a w rezultacie może to spowodować, że nie wykorzystasz w pełni jego możliwości. Tomasz Wróbel „Stilgar” przedstawił, jak powinna wyglądać prawidłowa kalibracja telewizora. Zdecydowanie warto zapoznać się z jego filmem – znajdziecie go poniżej.

Konfigurację nowego sprzętu RTV najlepiej przeprowadzać po kolei, aby nie pominąć jakiegoś strategicznego punktu. Stilgar zaczął od identyfikacji portu HDMI 2.1, aby uniknąć niefortunnej sytuacji podłączenia pod złącze starszej generacji. Warto zapoznać się z instrukcją obsługi i doczytać, które wejście jest standardem 2.1 (o ile Twój telewizor jest w nie wyposażone).

Szczególnie istotne jest prawidłowe podłączenie, gdy podpinamy do telewizora konsolę, np. PlayStation 5. HDMI 2.1 zapewni nam płynniejszy obraz wraz z większą rozdzielczością. Jeżeli pominiemy ten etap i kable podepniemy do pierwszego lepszego gniazda, może okazać się, że nie wykorzystujemy w pełni możliwości naszego telewizora.

Kalibracja telewizora – co dalej, o czym warto pamiętać?

Przewód HDMI to nie wszystko. Jeżeli podłączasz pod telewizor swój komputer, upewnij się, że na pewno odtwarza on obraz w największej częstotliwości. Stilgar dzieli się również kolejną radą, tym razem dotyczy ona podłączenia do internetu. Porty Ethernet często są ograniczane, a więc gdy router znajduje się blisko telewizora, zdecydowanie lepiej połączyć się za pomocą Wi-Fi.

Sprawdź też: Granie na dużym ekranie – jaki telewizor do gier wybrać?

Tomasz nie przestaje zaskakiwać, w dalszej części materiału mówi on o tym, by wyłączyć wszelkie tryby oszczędzania energii. Pozwoli to na zachowanie maksymalnie jasnego obrazu, ponieważ niektóre telewizory automatycznie dostosowują jasność, co często niepoprawnie działa. 

To oczywiście nie wszystko! Stilgar z moreleTV dzieli się także wiedzą na temat ustawień kolorystycznych, w tym np. temperatury barwowej. Ważne jest także wyostrzanie obrazu czy motion smoothing. Co ważne – to nie wszystkie tematy, które omówił Tomek. Polecamy obejrzeć cały materiał Stilgara, aby upewnić się, że nasza kalibracja telewizora przebiegła prawidłowo.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się, jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *