procesor intel core

Technologia

22.12.2021 06:11

Intel wyśle niezaszczepionych pracowników na bezpłatny urlop

Newsy Online
6
1
1
6
1

Pracownicy Intela mają czas do 4 stycznia na zaszczepienie się przeciw COVID-19 lub dostarczenie dokumentów potwierdzających zwolnienie z takiej konieczności – z powodów medycznych lub religijnych. Jeśli tego nie zrobią, zostaną wysłani na bezpłatny urlop.

Posiadający siedzibę w stanie Oregon Intel zatrudnia 21 000 pracowników. Zatrudnieni przez technologicznego giganta zostali poinformowani na początku grudnia, że mają czas do 4 stycznia na zaszczepienie się przeciw COVID-19. Informacja ta została przekazana przez odpowiadająca za HR Christy Pambianchi. Niezaszczepieni pracownicy są zmuszeni, by dostarczyć odpowiednie zwolnienie. Każde z nich będzie osobno rozpatrywane do marca, a po 4 kwietnia osoby niezaszczepione i bez zwolnienia będą wysyłane na bezpłatny urlop.

Pambianchi zaznaczyła, że Intel nadal będzie świadczył wszystkie zdrowotne benefity dla osób na bezpłatnym urlopie, który może trwać do 3 miesięcy. Intel zaznaczył także, że nie zwolni swoich pracowników. Z drugiej strony, wysłanie ich na bezpłatny urlop w wielu przypadkach będzie równoznaczne ze zwolnieniem.

Intel, jak inni duzi pracodawcy w USA, przygotowuje się na wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 przez rząd prezydenta Joe Bidena. Póki co obowiązek został zablokowany przez Sąd Najwyższy, możliwe jednak, że tylko tymczasowo. Google potwierdziło, że będzie zwalniać niezaszczepionych pracowników, inne firmy – takie jak Boeing – czekają na odpowiednie regulacje prawne.

6
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *