instagram

Technologia

12.11.2021 14:28

Instagram dodaje funkcje z TikToka – zobacz co nowego w aplikacji

Newsy Online
12
0
0
12
0

TikTok to bardzo popularna aplikacja gromadząca wiele śmiesznych filmików. Aby dogonić odstającą platformę, konkurencja zmuszona jest do nadążania za aplikacją. W tym celu min. Instagram dodaje nowe funkcje – jakie? Zobaczcie. 

To nic nowego, że przodujące firmy lub marki wyznaczają pewne trendy, a cała reszta rynku stara się chociaż w pewien sposób im dorównać. Można to nazwać kopią albo inspiracją, gdy dostrzegamy, że zbliżone do siebie korporacje decydują się na wprowadzenie czegoś dosyć podobnego. 

Sprawdź też: TikTok Stories – co wiemy o relacjach na TikToku?

Instagram pewny czas temu wprowadził ,,Reels” – czyli możliwość stworzenia krótkich, zabawnych filmów okraszonych specjalnymi efektami i kreatywnymi narzędziami. Nowa funkcjonalność przypomina budową i wyglądem TikToka, a wszystko po to, by użytkownicy Instagrama nie znudzili się obecną aplikacją i nie uciekli do (być może) lepszej konkurencji. W końcu każdy walczy o uwagę swoich odbiorców.

Nowe funkcje na Instagramie przypominają te obecne już na TikToku | źródło: techcrunch.com

Instagram – co nowego dodał?

Nowość wprowadzona przez wcześniej wymienioną aplikację dotyczy właśnie ,,Reels” odpowiadających za krótkie materiały wideo. TikTok w swoich narzędziach oferuje możliwość zamiany tekstu na mowę oraz dodanie wielu efektów głosowych. Początkowo funkcja ,,text-to-speech” dedykowana była do osób niewidomych lub niedowidzących i miała pomóc zrozumieć tekst pisany na TikTokach. Jak to w życiu bywa – los nowego dodatku stał się całkowicie odmienny. Użytkownicy zaczęli wykorzystywać trochę zabawną, monotonną mowę do swoich filmików jako np. lektor do przepisów kuchennych. Lekko skomputeryzowany głos da się wykorzystać do wielu pomysłów – choć administracja TikToka miała dobry pomysł, w rzeczywistości wyszło trochę inaczej. Pomysłowość twórców zaskakuje wszystkich cały czas.

Sprawdź też: Najlepsze aplikacje do Instagrama i Insta Stories – obróbka zdjęć, zarządzanie kontem itd.

Instagram nie chciał pozostać w tyle, więc dla każdego użytkownika została dodana nowa funkcja zamiany tekstu na mowę. Jeśli chcemy włączyć tą opcję musimy po nagraniu filmu wejść do podglądu, a następnie wybrać narzędzie dodawania napisów i stworzyć go. W następnym kroku klikamy na dymek z tekstem i wybieramy opcję ,,text to speech”.

Drugim dodatkiem dodanym przy aktualizacji jest możliwość dodania efektów głosowych. Jeśli chcesz zmodyfikować dźwięk lub narrację w filmie, to narzędzie jest czymś dla Ciebie! Po nagraniu wideo kliknij piktogram nuty, a otworzy Ci się mikser audio. Twoim oczom ukaże się też menu wielu efektów, które możesz wykorzystać.

Jak podobają Ci się nowe zmiany na Instagramie? Czy będziesz korzystać z nowych funkcjonalności?

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *