
Spis treści
Hulajnogi elektryczne to świetna alternatywa dla komunikacji miejskiej i nie tylko. Zastanawiasz się, jaką hulajnogę kupić? Znalazłeś się w idealnym miejscu! Nasz ranking hulajnóg elektrycznych to wykaz najlepszych sprzętów w danych kategoriach.
Ranking hulajnóg elektrycznych – najlepsze modele w danych kategoriach
Hulajnoga elektryczna to wygodny środek transportu oraz wspaniała zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Taki sprzęt musi być bezpieczny, szczególnie ten stworzony z myślą o najmłodszych. Dla starszych jest to świetne rozwiązanie, aby uniknąć stania w korkach czy szukania odpowiedniego miejsca, aby zaparkować. Jeżeli hulajnogę można składać, to zawsze możesz mieć ją obok siebie – będąc w pracy, w szkole, czy na wyjeździe.
Na rynku znajduje się ogromny wybór pojazdów elektrycznych o przeróżnych cechach – od profesjonalnych po miejskie i te przeznaczone dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz, jakie urządzenia proponujemy w naszym rankingu najlepszych hulajnóg elektrycznych.
Sprawdź też: Antistorm — najdokładniejszy radar burzowy? Jak sprawdzić, gdzie jest burza — wszystko o antistorm.eu
Najlepsze hulajnogi elektryczne miejskie dla dorosłych
Hulajnogi elektryczne do jazdy po mieście to najczęściej wybierany rodzaj spośród tych pojazdów. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim i wygodnym transporcie np. do pracy. Takie urządzenie musi być przede wszystkim lekkie oraz poręczne, aby w razie potrzeby można było je w prosty sposób złożyć i przenieść.
Dobrze sprawdzą się więc modele dostosowane do Twojego wzrostu oraz wagi, posiadające szybki system składania. Zwróć również uwagę na zasięg – im większy, tym dłużej możesz jeździć bez konieczności doładowywania akumulatora. Poniżej przedstawiamy Ci modele, które naszym zdaniem idealnie nadają się do miejskiej jazdy.

Hulajnoga elektryczna TECHLIFE X5S
Pierwsze miejsce naszego rankingu hulajnóg miejskich zajmuje TECHLIFE X5S – sprzęt, którego maksymalny zasięg może wynieść aż 50 km. Przy odpowiednich warunkach urządzenie może osiągnąć prędkość do 30 km/h. Hulajnoga waży 18 kg, a jej maksymalne obciążenie wynosi 120 kg.
Wyposażona jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 18 Ah, który naładujesz do pełna w 4-5 h. Tak krótki czas ładowania pozwala na wykonanie tej czynności, kiedy np. jesteś w pracy.
Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, zawierający 20 różnych funkcji, dzięki którym widzisz np. w jakim stanie jest bateria i z jaką prędkością się poruszasz. Komfort jazdy zapewnia podwójny amortyzator, który sprawdzi się nawet na najbardziej nierównym i wymagającym terenie. Zresztą, TECHLIFE posiada szeroki wybór miejskich hulajnóg elektrycznych.
Hulajnoga elektryczna E-TWOW Booster V
Drugim urządzeniem, które świetnie sprawdzi się w mieście jest hulajnoga E-TWOW Booster V. Sprzęt posiada nieco mniejszy zasięg, niż TECHLIFE X5S, ponieważ bez konieczności ładowania, przy odpowiednich warunkach możesz nim przejechać maksymalnie 40 km. Osiąga jednak większą prędkość – aż do 36 km/h.
Ze względu na bezpieczeństwo, hulajnoga ruszy, dopiero kiedy lekko odepchniesz się od podłoża. Ponadto, jest znacznie lżejsza niż TECHLIFE – waży zaledwie 11,8 kg i jest dzięki temu niezwykle poręczna i kompaktowa. Pomimo małej wagi, jej obciążenie wynosi aż 110 kg. Dodatkową zaletą jest również czas ładowania, nieco krótszy niż w przypadku pierwszej pozycji w rankingu. Baterię o pojemności 10,5 Ah możesz naładować już w 2-3 h.
Hulajnoga elektryczna KUGOO S1 PRO
Kolejną propozycją jest KUGOO S1 PRO. W odróżnieniu od pozostałych modeli urządzenie wyróżnia się 8-calowymi kołami zaprojektowanymi wg specjalnej technologii honeycomb. Opony posiadają niewielkie otwory, które znacznie wpływają na zdolność tłumienia wstrząsów w trakcie jazdy.
Hulajnoga jest najlżejsza wśród wymienionych propozycji, waży 11 kg i jest w stanie udźwignąć aż 120 kg. Decydując się na KUGOO S1 PRO możesz pokonać dystans 30 km bez robienia żadnej przerwy, z maksymalną prędkością 30 km/h. Urządzenie posiada akumulator o pojemności 7,5 Ah, a czas jego ładowania wynosi 4 h.
Wyposażone zostało również w tempomat, który pomaga w utrzymaniu stałej prędkości podczas jazdy. Dla większej kontroli zawiera także trzy tryby jazdy, zmieniające maksymalną prędkość do 15, 25 lub 30 km/h.
Sprawdź też: Polski samochód elektryczny Izera – kiedy powstanie, cena, parametry. Wszystko o pierwszym polskim aucie na prąd
Najlepsze hulajnogi elektryczne o dużym zasięgu i dużej prędkości maksymalnej
Kiedy poruszasz się hulajnogą po mieście, w zupełności wystarczy Ci sprzęt o maksymalnej prędkość do około 30 km/h i zasięgu, który pozwala na pokonanie drogi do pracy i z powrotem. Poza miastem odpowiedniejszą może okazać się hulajnoga elektryczna, która, nie robiąc przerwy, będzie w stanie pokonać dystans nawet 100 km, poruszając się z prędkością do 100 km/h.
Takie urządzenia są znacznie cięższe od typowych miejskich hulajnóg, mają większe koła i mocniejszy silnik oraz pojemniejszy akumulator. Zobacz, na jakie modele o dużym zasięgu i prędkości maksymalnej warto zwrócić uwagę.

Hulajnoga elektryczna VSETT 11+
Na pierwszym miejscu wśród hulajnóg o dużym zasięgu i prędkości maksymalnej znajduje się VSETT 11+. Urządzenie może pokonać aż 150 km i osiągnąć prędkość maksymalną aż 85 km/h. Oczywiście, tak powalające zasięgi są zależne od trybu jazdy, temperatury oraz ukształtowania terenu. Jednak hulajnoga VSETT 11+, dzięki dużym 11-calowym oponom oraz olejowo-sprężynowym amortyzatorom, poradzi sobie w każdych warunkach.
Jej waga wynosi 58 kg, a maksymalny udźwig to aż 150 kg. Pomimo swojej wagi jest kompaktowa, ponieważ posiada szybki system składania. Dużą prędkość maksymalną hulajnoga osiąga dzięki dwóm potężnym silnikom, których łączna moc szczytowa wynosi aż 6000 W.
Jej akumulator ma pojemność 42 Ah. Czas ładowania sprzętu zależy od mocy źródła, dlatego może wynosić 8 lub nawet 21h. Można go znacznie skrócić ze względu na wyposażenie hulajnogi w dwa nowoczesne porty do ładowania.
Hulajnoga elektryczna TECHLIFE X9
Drugie miejsce w kategorii hulajnóg elektrycznych o dużym zasięgu oraz prędkości maksymalnej zajmuje TECHLIFE X9. Posiada mniejszy zasięg maksymalny od swojego poprzednika w rankingu (120 km), jednak jest w stanie rozpędzić się aż do 100 km/h! Takie parametry osiąga dzięki dwóm bezszczotkowym silnikom o mocy szczytowej 3000 W każdy.
Ponadto, jest lżejsza niż VSETT 11+ – waży 55 kg i posiada maksymalne obciążenie 130 kg. Sprzęt jest wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 32 Ah. Dzięki najnowszej technologii od marki LG, proces ładowania jest na tyle zoptymalizowany, że zapewnia niezawodną pracę baterii przez cały proces użytkowania hulajnogi. W tym przypadku wynosi on 10-15 h.
TECHLIFE X9 cechuje się hydraulicznymi hamulcami tarczowymi, które skracają drogę hamowania do minimum, nawet na bardzo śliskiej powierzchni. Urządzenie zostało ubogacone o oświetlenie LED, które doskonale rozświetla drogę, podczas szybkiej jazdy po trudnym terenie.
Hulajnoga elektryczna KAABO WOLF WARRIOR 11+
Ostatnią propozycją szybkiej, wytrzymałej hulajnogi elektrycznej jest KAABO WOLF WARRIOR 11+. Hulajnoga sprawdza się w przypadku tras po terenie miejskim, jak i poza nim. Spośród pozostałych propozycji w tej kategorii wyróżnia się najniższą wagą – 49 kg, przy udźwigu 150 kg (w terenie – 120 kg). Jej maksymalny zasięg to nawet 150 km, a prędkość, jaką może osiągnąć urządzenie, przy odpowiednich warunkach wynosi 80 km/h. Posiada dwa silniki o szczytowej mocy 2700 W każdy.
Jej kompaktowe wymiary (1500x270x470 mm) sprawiają, że w prosty sposób można ją przetransportować lub wyciągnąć z błota, w trakcie wymagającej trasy. Wyposażona została w akumulator o pojemności 35 Ah, który możesz naładować w 12-18h. Czas tego procesu zależy od mocy źródła ładowania. Jej bogate, mocne oświetlenie ledowe z przodu, boku i z tyłu hulajnogi, sprawi, że nawet jazdą nocą nie będzie sprawiała żadnych problemów.
Najlepsze hulajnogi elektryczne dla dzieci
Hulajnoga elektryczna to sposób na świetną rozrywkę również dla najmłodszych. Z tego powodu na rynku pojawiły się także hulajnogi elektryczne dla dzieci. W przypadku tej kategorii najważniejsze jest bezpieczeństwo, w związku z tym taki sprzęt nie może osiągać zbyt dużej prędkości. Musi być odpowiednio lekki oraz dostosowany do wzrostu, oraz wagi dziecka. Producenci wśród swoich produktów wyróżniają modele dla dzieci w wieku od 6 do 8 roku życia.
Zanim zdecydujesz się na zakup, pamiętaj o tym, że zgodnie z przepisami, najmłodsi do lat 10 takim urządzeniem mogą poruszać się wyłącznie w tzw. strefie zamieszkania, a niepełnoletnia młodzież potrzebuje np. karty rowerowej. Zobacz, które modele naszym zdaniem, idealnie sprawdzą się jako prezent dla dziecka.
Sprawdź też: Co to jest teleportacja i czy jest możliwa? Najważniejsze informacje o pojęciu teleportacji
Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter ZING E8
Na pierwszym miejscu w kategorii hulajnóg elektrycznych dla dzieci znajduje się Segway Ninebot eKickScooter ZING E8. Ten sprzęt to jakość połączona z bezpieczeństwem, stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 6 lat. Posiada potrójny układ hamulcowy oraz technologię kick-to-start. Dzięki niej, urządzenie nie zacznie działać, dopóki dziecko samo nie odepchnie się od podłoża.
Może rozpędzić się do 14 km/h, a jego maksymalny zasięg to 10 km. Widoczność podczas jazdy zapewnia oświetlenie LED oraz naklejka odblaskowa 3M, charakteryzująca się wysokim współczynnikiem odbicia. Hulajnoga posiada 3 tryby jazdy (bezpieczny, manualny oraz turbo), które pozwalają na dostosowanie prędkości do potrzeb dziecka.
Waży 8 kg, a jej maksymalne obciążenie wynosi 50 kg. Jest lekka i kompaktowa, ze względu na szybki oraz prosty w obsłudze system składania. Ninebot od Segwaya ma w swojej ofercie także sporo innych produktów, także dla dorosłych.
Hulajnoga elektryczna Razor E100 PowerCore
Drugie miejsce zajmuje Razor E100 PowerCore przeznaczony dla dzieci od lat 8. Ze względu na to, że został stworzony dla nieco starszych niż jego poprzednik w rankingu, może osiągnąć wyższą prędkość maksymalną – do 17 km/h. Z tego powodu hulajnoga jest też cięższa, waży 11 kg, a jej maksymalny udźwig wynosi 54 kg.
Posiada zasięg, wynoszący 17 km, przy którym jedno ładowanie wystarczy na ok. 60 minut ciągłej zabawy. Sprzęt został wyposażony w jednoczęściowy podest z antypoślizgową naklejką, która wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Hulajnoga startuje dopiero po odepchnięciu się od podłoża, a przyspieszanie jest możliwe za pomocą manetki, umieszczonej na kierownicy. Urządzenie potrzebuje ok. 8h, aby w pełni naładować swój akumulator.

Hulajnoga elektryczna Razor E90 PowerCore Glow
Ostatnie miejsce w kategorii hulajnóg dla dzieci zajmuje Razor E90 PowerCore Glow. Ten model również został stworzony dla dzieci od lat 8. Charakteryzuje się mniejszą wagą niż Razor E100 PowerCore. Waży tylko 8,3 kg, a jego maksymalny udźwig to 54 kg.
Może osiągnąć prędkość maksymalną do 16 km/h oraz najdłuższy w tej kategorii zasięg – 18 km/h. To ok. 80 minut zabawy bez konieczności ładowania. Ten model posiada uretanowe przednie koło, zapewniające stabilność podczas jazdy. Bezpieczeństwo gwarantuje tylny nożny hamulec oraz technologia kick-to-start. Hulajnogę można stabilnie postawić na chowanej nóżce.
Dobre i tanie hulajnogi elektryczne
Cena hulajnogi elektrycznej zależy od jej producenta, parametrów, przeznaczenia oraz poziomu zaawansowania. Kwoty wahają się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że w sklepach nie można znaleźć funkcjonalnych sprzętów we względnie niskich cenach. Aby urządzenie miało wszystkie podstawowe parametry i w stu procentach spełniało swoją funkcję — wcale nie musi dużo kosztować. Poniżej przedstawimy Ci świetne hulajnogi elektryczne, które nie zrujnują Twojego budżetu.
Sprawdź też: Aplikacja Strava – opcje, po polsku, logowanie – wszystko o sportowej aplikacji Strava
Hulajnoga elektryczna CAVION GO CITY
Pierwsza hulajnoga elektryczna w tej kategorii umożliwiająca szybkie przemieszczanie się po mieście to CAVION GO CITY. Jej cena to ok. 700 zł. Biorąc pod uwagę jej możliwości, jest to naprawdę przystępna kwota. Może osiągnąć prędkość maksymalną 20 km/h, a przy odpowiednich warunkach jest w stanie przejechać 12 km, bez konieczności ładowania.
Waży 7,7 kg i jest wyposażona w system składania. Dzięki temu sprzęt jest niezwykle poręczny i kompaktowy, zmieści się do bagażnika i w prosty sposób można go przenieść. Maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Dodatkowym atutem jest składana nóżka, która umożliwia stabilne umieszczenie hulajnogi, gdziekolwiek się znajdujesz. Urządzenie posiada wyświetlacz, znajdujący się na kierownicy, który informuje np. o aktualnej prędkości czy przebytym dystansie. Czas ładowania akumulatora wynosi 4-5 h.
Hulajnoga elektryczna uGo Squbby 6,5”
Kolejną propozycją względnie taniej i dobrej hulajnogi elektrycznej jest uGo Squbby 6,5”. Jego cena jest nieco wyższa niż w przypadku poprzedniego modelu, kosztuje ok. 800 zł, jednak posiada większą prędkość maksymalną oraz zasięg. Rozpędza się nawet do 24 km/h i jest w stanie pokonać dystans 15 km.
Co prawda, ten sprzęt jest nieco cięższy, waży 10,2 kg, jednak jego dużą zaletą jest akumulator, który potrzebuje zaledwie 3,5 h, aby w pełni się naładować. Maksymalne obciążenie wynosi aż 120 kg. Wygodzie użytkowania sprzyja także szybki system składania. Hulajnoga posiada wyświetlacz LCD oraz 3 tryby prędkości – 8, 15 oraz 24 km/h.
Hulajnoga elektryczna RIDER Freak
Jest to najdroższa pozycja wśród wyróżnionych przez nas modeli. RIDER Freak kosztuje ok. 900-1000zł, lecz ma zdecydowanie najlepsze parametry w tym zestawieniu. Największą zaletą jest zasięg maksymalny, który przy odpowiednich warunkach może wynieść nawet 22 km. Dodatkowym atutem jest niska waga pojazdu (8,5 kg), który może rozpędzić się nawet do 20 km/h.
Dużym plusem w przypadku tego sprzętu jest również krótki czas ładowania, który wynosi tylko 3 h. Maksymalne obciążenie sprzętu to 120 kg. Produkt jest bryzgoszczelny, co oznacza, że jest całkowicie odporny na zachlapania. Posiada przednie oświetlenie LED, umożliwiające jazdę po zmroku oraz profilowane rączki i wygodny system składania, co wpływa pozytywnie na funkcjonalność urządzenia oraz wygodę.
Najlepsze hulajnogi elektryczne dla profesjonalistów
Na rynku, poza modelami miejskimi, terenowymi czy dla dzieci, znajdują się również hulajnogi stworzone dla profesjonalistów. Posiadają bardzo wysoki zasięg oraz prędkość maksymalną, dzięki potężnym silnikom oraz niesamowicie wydajnym akumulatorom. Ze względów bezpieczeństwa nie będą nadawały się do jazdy po ścieżkach rowerowych, za to świetnie sprawdzą się w przypadku trudnych warunków na drodze oraz wzniesień. Najlepiej z takimi zadaniami radzą sobie modele Dualtron, które są prawdziwymi bestiami wśród hulajnóg elektrycznych. Zobacz nasze krótkie zestawienie pojazdów, które uporają się nawet z najbardziej wymagającymi wyzwaniami.
Hulajnoga elektryczna Dualtron X V2
Dualtron X V2 to jedna z najlepszych hulajnóg elektrycznych dla profesjonalistów. Łączna moc jej obydwu silników wynosi 8300 W, co pozwala na rozpędzenie się nawet do 110 km/h. Przy odpowiednich warunkach, hulajnoga jest w stanie przejechać nawet 150 km, bez konieczności ładowania. Wartą uwagi cechą urządzenia jest też niesamowicie wydajny akumulator (72 Ah), który możesz naładować do pełna już w 8h!
Sprzęt waży 64 kg, a jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Ponadto, Dualtron X V2 posiada 13-calowe koła, które odpowiadają za amortyzację oraz przyczepność podczas jazdy. Wyposażony jest w hamulce tarczowe hydrauliczne, znajdujące się na obu kołach. System wspomagający ABS skutecznie zapobiega poślizgom podczas jazdy. Warto też zwrócić uwagę na to, że hulajnoga jest w stanie poradzić sobie ze wzniesieniami nachylonymi nawet o 35 stopni. Jazdę po zmroku umożliwia 30-watowa lampa LED o mocy 1500 lumenów, która skutecznie rozświetli każdą drogę.
Hulajnoga elektryczna Dualtron Storm
Na drugim miejscu, wśród hulajnóg dla profesjonalistów znajduje się Dualtron Storm – sprzęt szybki jak burza. Od poprzedniego modelu wyróżnia go między innymi to, że jest od niego o prawie 20 kg lżejszy – waży 46 kg. Posiada dwa silniki BLDC o łącznej mocy 6700 W, a jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Ten model wyróżnia się także przyspieszeniem, które wzorowane było na elektrycznych samochodach marki Tesla. Jest ono 5-stopniowe, dzięki czemu sam możesz zadecydować, czy hulajnoga zerwie się do jazdy z pełną mocą, czy jednak zrobi to nieco mniej dynamicznie. Maksymalna prędkość, na jaką może pozwolić sobie to urządzenie, wynosi 100 km/h, a dystans, jaki jest w stanie pokonać to aż 130 km.
Akumulator o pojemności 31,5 Ah możesz ładować dwoma ładowarkami, co skraca czas ładowania z 21 do nawet 10h. Ponadto, porty do ładowania zostały zamontowane bezpośrednio na baterii, więc możesz ładować hulajnogę w dowolnym miejscu. Sprzęt wyposażony jest w diody LED, których bogatą paletą barw możesz zarządzać za pomocą pilota.
Sprawdź też: Najszybsze auto elektryczne od Tesli? Tesla Model S Plaid! Co wiemy o tym samochodzie?
Hulajnoga elektryczna Dualtron Thunder
Ostatnią hulajnogą wśród najlepszych hulajnóg elektrycznych dla profesjonalistów jest Dualtron Thunder. Dzięki łącznej mocy dwóch silników (5400 W), jest w stanie osiągnąć prędkość aż 80 km/h. Ogromny litowo-jonowy akumulator, którego pojemność wynosi aż 35 Ah jest kolejną zaletą hulajnogi. Czas jego ładowania wynosi maksymalnie 18h, jednak możesz go skrócić nawet do 6h, jeżeli użyjesz drugiej ładowarki.
Maksymalny dystans, jaki jest w stanie osiągnąć Dualtron Thunder to nawet 100 km, bez konieczności ładowania podczas jazdy. Na tle innych propozycji z tej kategorii wyróżnia go waga – jedyne 43,5 kg z możliwością obciążenia do 120 kg. Hulajnoga posiada wyświetlacz EY3, który pozwala na śledzenie parametrów hulajnogi. Pokazuje między innymi prędkość, z jaką się poruszasz, czy poziom naładowania baterii.
Na co zwrócić uwagę przy kupnie hulajnogi?
Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas kupna hulajnogi elektrycznej? Przede wszystkim powinieneś określić swój budżet oraz eksploatację. Taki sprzęt może kosztować zarówno kilkaset złotych, jak i kilka tysięcy, wszystko zależy od jego przeznaczenia.
Hulajnogi miejskie i dziecięce zazwyczaj są tańsze niż te offroadowe czy profesjonalne. W związku z tym, zanim podejmiesz decyzję o zakupie hulajnogi elektrycznej, dokładnie określ swoje preferencje. Jeżeli będziesz wiedział, czego potrzebujesz, zwiększysz swoje szanse na wybranie idealnie dopasowanego do Ciebie sprzętu, który nie narazi Cię na zbędne koszty.
Pamiętaj, aby wielkość i waga urządzenia były dostosowane do Ciebie lub Twojego dziecka pod względem wieku oraz wymiarów ciała. Każdy taki sprzęt posiada maksymalne obciążenie, którego nie powinno się przekraczać, ponieważ może to spowodować uszkodzenia. Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej to prędkość, czas ładowania oraz zasięg. W przypadku dzieci szczególnie ważne jest zwrócenia uwagi na prędkość maksymalną, ponieważ zbyt duża może okazać się dla nich niebezpieczna.
Do spokojnej jazdy po ruchliwych ulicach miast, najlepiej jest wybrać hulajnogę, która posiada kilka trybów jazdy. Obecność tempomatu pomoże ustalić stałą prędkość, z jaką będzie poruszać się urządzenie. Bardzo przydatny w tracie jazdy może okazać się wyświetlacz oraz aplikacja mobilna, które informują o prędkości, stanie baterii czy przebytym dystansie. Istotną kwestią jest również wyposażenie dbające o bezpieczeństwo podczas jazdy – dobre oświetlenie, donośny sygnał dźwiękowy czy zastosowanie technologii kick-to-start.
Mamy nadzieję, że nasz ranking elektrycznych hulajnóg pomógł Ci w wyborze hulajnogi elektrycznej dla siebie lub Twojego dziecka. Pamiętaj o doborze sprzętu z dostosowanymi do użytkownika parametrami. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zwiększy szanse na trafienie w dziesiątkę z odpowiednim sprzętem.
