1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Google Maps wprowadza nową funkcję – dzięki niej unikniesz kolejek w sklepie

Technologia

18.11.2021 12:41

Google Maps wprowadza nową funkcję – dzięki niej unikniesz kolejek w sklepie

Newsy Programy i aplikacje
10
0
0
10
0

Google Maps umożliwia nam m.in. na szybkie zlokalizowanie najbliższego sklepu w okolicy, wybranie najmniej zakorkowanej trasy, czy doprowadzenie nas do docelowego miejsca. Teraz wprowadzona zostanie nowa funkcja, która niedługo przyda się każdemu.

Google Maps został stworzony już w 2005 roku, a przez lata zdecydowanie rozbudował się o wiele praktycznych funkcji, z których korzysta każdy z nas. Najpopularniejszy serwis mapowy pozwala nie tylko na oglądanie map z całej powierzchni Ziemi, ale także na sprawne wyszukiwanie obiektów w okolicy, nawigację podczas podróży, sprawdzanie natężenia ruchu ulicznego czy oglądanie otoczenia z poziomu ulic. Z pewnością niejednokrotnie skorzystałeś z aplikacji, aby sprawdzić godziny otwarcia lokalu lub najszybszą trasę do domu. Pomimo tak rozbudowanych opcji, Google wciąż dostarcza nowych rozwiązań, czego efektem jest funkcja Area Busyness.

Google Maps – co wprowadza funkcja Area Busyness?

Na oficjalnym blogu Google Amanda Leicht Moore (dyrektor ds. produktu Google Maps) udostępniła komunikat informujący o nowym narzędziu w serwisie mapowym. Od teraz Google Maps pokaże nie tylko dokładne dane dotyczące natężenia ruchu na ulicy, ale również poinformuje użytkownika o zatłoczeniu w takich miejscach jak m.in.: sklepy, lotniska, lokale gastronomiczne i obiekty rekreacyjne. Oprócz tego podanie zostanie czas, jaki orientacyjnie przyjdzie spędzić w danej lokalizacji. Warto podkreślić, że odpowiednia ikonka będzie pojawiać się bezpośrednio na mapie, a nie tak jak dotychczas – dopiero po wyborze lokalu i rozwinięciu zakładki.

Taka ikonka będzie pojawiała się w aplikacji przy zatłoczonych miejscach | Źródło: theverge.com

Wraz z funkcją Area Busyness, Google Maps dodało jeszcze inną nową funkcję, która ma zapobiec powstawaniu kolejek. Jest to opcja zamówienia produktów ze sklepów spożywczych, które po realizacji będą czekały na odbiór w danym miejscu. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ użytkownik nie musi osobiście robić zakupów i stać w kolejce – wystarczy, że podjedzie i odbierze zakupy. Ta opcja jest jednak dostępna na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Usprawnienie zgodne z dzisiejszymi potrzebami

Funkcja Area Busyness to usprawnienie, które zostało przemyślane zgodnie ze współczesnymi potrzebami użytkowników. Ma służyć przede wszystkim temu, aby unikać dużych zgromadzeń – co jest bardzo istotne z uwagi na panującą pandemię COVID-19. Co więcej, informacja o zatłoczeniu ma być także pomocna podczas zbliżającego się okresu przedświątecznego, który kojarzony jest z czasem spędzonym na wielogodzinnych przygotowaniach i zakupach. W związku z tym nowa funkcja została wprowadzona właśnie teraz – aby móc logistycznie zaplanować tegoroczne święta.

Sprawdź też: Mapy Google offline – jak ściągnąć mapy Google i używać ich bez Internetu? Instrukcja

Serwis Google Maps dąży do tego, aby za jego pomocą każdy użytkownik mógł jak najlepiej zagospodarować swój czas. W końcu nowa funkcja równie dobrze przyda się po okresie świątecznym – w życiu codziennym przy planowaniu zakupów, spacerów czy wyjść na miasto. Na koniec warto wspomnieć o tym, na jakiej zasadzie działa nowa funkcja. Wszystkie informacje zbierane są z telefonów przez mechanizmy geolokalizacyjne Google Maps, a także na podstawie historii wizyt w danej lokalizacji.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.