granie na tv

Technologia

19.11.2021 12:58

GeForce NOW na LG? Wyrzuć konsolę! LG pozwoli Ci zagrać na telewizorze

Newsy TV i VOD
7
0
0
7
0

Czy może być coś lepszego od możliwości grania w ulubione tytuły na dużym ekranie? Konsola nie będzie Ci już potrzebna, gdy LG wprowadzi możliwość strumieniowego grania – a wszystko dzięki GeForce NOW.

Usługa umożliwiająca rozgrywkę przy pomocy streamingu na świecie ciągle się rozwija. 18 listopada LG opublikowało kluczową informację dotyczącą nawiązania współpracy pomiędzy producentem telewizorów, a firmą Nvidia. Z oświadczenia możemy przeczytać, że firma LG pragnie być przodownikiem wśród grania na telewizorach i jako pierwsi chcą opracować aplikację GeForce NOW na wielkie ekrany. Usługa ma być dostępna na sprzęcie LG wyposażonych w system WebOS.1

Producenci uważają, że ich produkty spełniają wymagania do odtworzenia usługi strumieniowego grania. Aplikacja najpierw wejdzie w fazę testów beta i będzie dostępna do pobrania już w tym tygodniu! Telewizory objęte aktualizacją to modele LG 4K OLED, QNED Mini LED i NanoCell 2021. 

Starszy wiceprezes ds. strategii biznesowej firmy LG – Lee Sang-woo wypowiedział się następująco:

„Klienci LG oczekują najlepszych gier na dużym ekranie. Współpraca z NVIDIA w celu udostępnienia usługi GeForce NOW właścicielom telewizorów LG jest oznaką naszego zaangażowania w dostarczanie najlepszych wrażeń w grach na telewizorach LG z systemem webOS”

Usługa taka jak GeForce NOW w czasach drożejących (a nawet niedostępnych) podzespołów komputerowych nabiera głębokiego sensu. Należy zadać sobie pytanie, po co wydawać ogromne ilości pieniędzy na ulepszenie PC, skoro wystarczy szybki internet? LG dodatkowo podkreśla, że usługa strumieniowania na ich telewizorach będzie wyglądać wyśmienicie ze względu na zastosowane podświetlenie ekranu OLED wraz z ultra szybkim czasem reakcji. Jeżeli posiadasz telewizor od LG – zobacz czy w LG Content Store znajdzie się aplikacja do grania! 

Sprawdź też: GeForce NOW – jak działa granie w chmurze od Nvidii? Wszystko na temat GeForce NOW

Czy uruchomię GeForce Now na telewizorze, jeśli nie mam LG?

Na ten moment osoby pragnące zagrać na telewizorze dzięki Nvidii mogły to zrobić na dwa sposoby – profesjonalny i bardziej prymitywny. Ten pierwszy polega na kupnie Shield TV – czyli niewielkiego urządzenia, podobnego do dekodera czy konsoli, który jest przystosowany do streamingu gier i posiada dodatkowe funkcje jak np. asystent google lub Netflix. Możemy dzięki niemu korzystać z wielu wbudowanych aplikacji, czy przeglądać Internet. 

Prymitywna opcja (nazwana tak przeze mnie) polega na podłączeniu chociażby średniej jakości laptopa lub komputera stacjonarnego do telewizora. Następnie uruchamiamy na PC usługę GeForce Now i gramy! O wymaganiach usługi na komputery możecie przeczytać tutaj. Kilkuletni laptop jest w stanie odpalić strumieniowanie gier – zaufajcie mi na słowo. Może pod względem wygody ten drugi sposób nie jest perfekcyjny, ale z pewnością pozwoli zaoszczędzić ok. 1000 zł. 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *