1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Galaxy Watch: funkcje z najnowszych modeli trafią do starszych egzemplarzy

Technologia

16.11.2021 07:36

Galaxy Watch: funkcje z najnowszych modeli trafią do starszych egzemplarzy

Android i iOS
4
0
0
4
0

Jesień 2021 roku to czas, kiedy Samsung intensywnie pracuje nad aktualizacją produkowanych przez siebie urządzeń. Właśnie udostępniono nakładkę systemową One UI w najnowszej wersji 4.0, a to wcale nie koniec. Tym razem, na tapetę wzięto inteligentne zegarki rodem z Korei Południowej. Takie modele, jak Samsung Galaxy Watch, Samsung Galaxy Watch Active, Samsung Galaxy Watch Active 2 i Samsung Galaxy Watch 3, już wkrótce będa mogły poszczycić się zupełnie nowymi funkcjami.

W świecie elektroniki ubieralnej, dość rzadko zdarza się, by producent pamiętał o dostarczaniu aktualizacji przez tak długi czas, jak właśnie zrobił to Samsung. Co istotne, wcale nie są to aktualizacje wyłącznie zwiększające stabilność urządzenia, czy sprowadzające się do łatania dziur w zabezpieczeniach. Jak czytamy na łamach Slashgear, mowa o dodaniu zupełnie nowych funkcji, dotychczas dostępnych wyłącznie dla nabywców najnowszych urządzeń, które swój rynkowy debiut zaliczyły już w 2021 roku.

galaxy watch aktualizacja
Zegarki, które otrzymają aktualizację | fot. Samsung

Wykrywanie upadków w starszych zegarkach Galaxy Watch

Najistotniejszą z nowych funkcji, jakie trafią na starsze zegarki Samsung Galaxy Watch, jest wykrywanie upadków. Dzięki temu zegarek, po wykryciu, że jego użytkownik upadł, jest w stanie wysłać wiadomości alarmowe do wskazanych kontaktów.

Niestety, akurat w przypadku tej funkcji obowiązują dość poważne ograniczenia. Po pierwsze, trafi wyłącznie na zegarki wyposażone w stosowne czujniki. Są to nieco nowsze modele: Samsung Galaxy Watch Active 2 i Samsung Galaxy Watch 3. Po drugie, zaawansowane funkcje zdrowotne dostępne są wyłącznie dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Korzystasz z zegarka Samsung Galaxy Watch w parze ze smartfonem innego producenta? Niestety, będziesz musiał obejść się smakiem.

galaxy watch wykrywanie upadków
Potrzebujesz pomocy? Zegarek zaalarmuje wskazane kontakty | fot. Samsung

Wyzwania grupowe, dla większej motywacji do wysiłku fizycznego

Nie potrafisz samodzielnie zmotywować się do pójścia na trening? Jeżeli śledzenie postępów rodziny i przyjaciół sprawi, że będziesz chciał dotrzymać im kroku, to funkcja właśnie dla Ciebie.

Do tej pory, by korzystać z wyzwań grupowych, obsługiwanych przez oprogramowanie Samsung Health, trzeba było wyposażyć się w zegarek Samsung Galaxy Watch 4, albo Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Już wkrótce funkcja trafi jednak na starsze urządzenia.

Reklama

Gotowy, by zaimponować formą znajomym?

galaxy watch aktualizacja
Dla miłośników rywalizacji | fot. Samsung

Nowe tarcze w starszych smartfonach

Z całą pewnością, dla sporego grona użytkowników zegarków firmy Samsung, dodanie nowej zawartości nie będzie szczególnie istotną zmianą, zwłaszcza, że mają już wybrane ulubione tarcze, z których korzysta im się najwygodniej.

Jeżeli jednak znajdą się tacy, którzy chcieliby mieć dostęp do najnowszych styli zegarka, dostępnych do tej pory wyłącznie dla posiadaczy Galaxy Watch 4, z pewnością na ich twarzy zagości serdeczny uśmiech. Nowe tarcze, wprost z najnowszych zegarków, już wkrótce zagoszczą na posiadanych przez nich urządzeniach.

galaxy watch nowe tarcze
Tak prezentują się nowe tarcze dla starszych zegarów Galaxy Watch | fot. Samsung

Polityka aktualizacji godna naśladowania

Najnowsze zegarki firmy Samsung, Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic, to urządzenia pracujące w oparciu o system Wear, czyli de facto Androida dostosowanego do potrzeb urządzeń ubieralnych. W przeciwieństwie do modeli z 2021 roku, poprzednie wykorzystują system Tizen – autorskie rozwiązanie Samsunga.

Mimo tych utrudnień, nowe funkcje trafiły również na starsze zegarki. Szczególnie pozytywne wrażenie wywołuje fakt, że wśród aktualizowanych modeli znalazł się także Samsung Galaxy Watch, czyli zegarek, którego rynkowa premiera miała miejsce jeszcze w 2018 roku. Mając na uwadze tempo starzenia się elektroniki, to cała wieczność.

Naturalnie, aktualizacja będzie udostępniana etapami, a jako pierwszą otrzymają ją zegarki pozbawione modemu LTE. Jeżeli Wasze urządzenie jeszcze jej nie otrzymało, upewnijcie się, że zainstalowaliście na smartfonie najnowszą wersję aplikacji towarzyszącej zegarkowi.

Nie pomogło? Niestety, musicie uzbroić się w cierpliwość. Już za niedługo aktualizacja trafi również do Was.

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.