Dogecoin

Technologia

14.01.2022 14:43

Dogecoin jako środek płatności w sklepie Tesli? To dzieje się naprawdę!

Biznes Newsy Online
8
2
0
8
2

Tym razem Elon Musk nie rzucił słów na wiatr. Dogecoin jest jednym z akceptowanych przez Teslę środków płatniczych w sklepie online. Co możesz kupić za kryptowalutę z Piesełem w logo?

W połowie grudnia 2021 roku, Musk napisał na Twitterze, że “Tesla będzie sprzedawać część towarów za Dogecoina i zobaczy jak to pójdzie”. Dziś, 14 stycznia 2022 roku, słowo stało się ciałem! Póki co za walutę-mem możesz zakupić niewielką ilość asortymentu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Tesla dodała go z czasem więcej (o ile ta forma płatności się przyjmie).

Za Dogecoin możesz więc kupić Cyberquada dla dzieci (12,020 doge/2320 dolarów), klamrę do paska Giga Texas (835 doge/160 dolarów) i Cybergwizdek (300 doge/58 dolarów). Dodatkowo w brytyjskim oddziale sklepu Tesli, sprzedawany jest kubek S3XY za kwotę 150 doge (29 dolarów). I to w zasadzie wszystko co oferuje obecnie Tesla w zamian za walutę z pociesznym psem.

Elon Musk jest znany z nietypowych pomysłów i nie kryje swojej fascynacji Dogecoinem, nazywając go swoją ulubioną kryptowalutą. Pytanie czy Tesla planuje rozszerzyć opcję płatności kryptowalutą na swoje samochody pozostaje jednak bez odpowiedzi, choć wcześniejsze doświadczenie firmy na tym polu każe myśleć, że to się nie stanie. Jak dotąd firma milczy w tej sprawie i wszystkie spekulacje nie mają oficjalnego potwierdzenia.

Co jednak ciekawe, wymienione powyżej produkty można zakupić tylko i wyłącznie za pomocą waluty Doge. W sklepie zniknęły inne formy płatności, co niejako wprawia w zaskoczenie. Być może jest to formą sprawdzianu i zostało wprowadzone tylko czasowo?

Nie jest to pierwszy kontakt Tesli ze sprzedażą swoich towarów za kryptowaluty. Pod koniec marca 2021 roku, wprowadzono możliwość zakupu samochodów Tesli za Bitcoina. Usługa została jednakże anulowana po niespełna 50 dniach funkcjonowania. Dlaczego?

Musk tłumaczył to zagrożeniem dla środowiska jakie niosło ze sobą kopanie Bitcoina przy użyciu paliw kopalnych. W swoim oświadczeniu zaznaczył, że kryptowaluty nie są czymś złym, jednak ich kopanie nie może się wiązać z zanieczyszczeniem środowiska.

Tesla zrezygnowała więc z Bitcoina, aby… wprowadzić do swojej oferty Dogecoina? Prawdą jest, że różnica między konsumpcją energii między tymi dwiema kryptowalutami jest znacząca, ale ma to proste wytłumaczenie. Dogecoin jest znacznie mniej popularny niż Bitcoin.

Sprawdź też: Jak kopać kryptowaluty? Wszystko o tym, jak zacząć

Każe to więc sądzić, że Tesla nauczona doświadczeniem nie rozszerzy opcji płatności walutą Doge na “poważniejsze” towary ze swojej oferty, czyli samochody. Płatność w sklepie pewnie pozostanie (z czasem dojdzie możliwość wyboru między krypto a normalną walutą), z tym, że obejmować będzie asortyment mniejszego kalibru.

Inna firma Muska, czyli SpaceX, w przyszłym roku planuje wystrzelić na Księżyc satelitę DOGE-1, który częściowo sfinansowany został z wpłat w postaci tejże kryptowaluty.

Prawdziwy fan Dogecoina ten Elon Musk, czyż nie? Co sądzicie o płatnościach kryptowalutami za towary i usługi? Czy przyjmie się to na stałe w przyszłości i na szerszą skalę? Dajcie nam znać.

Sprawdź też: Ulubiona e-waluta Muska? Czym jest Dogecoin

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

Źródło obrazu głównego: cryptoslate.com

8
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *