1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Apple posiada 1,8 miliarda aktywnych urządzeń na świecie

Technologia

01.02.2022 09:40

Apple posiada 1,8 miliarda aktywnych urządzeń na świecie

Newsy Telefony i tablety
5
0
0
5
0

I w zasadzie liczba ta rośnie w momencie pisania tego newsa. Kilka dni temu, Apple omówiło wyniki finansowe wraz ze swoimi inwestorami – chodzi o pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 (czyli czwarty kwartał 2021). Według tych informacji, gigant z Cupertino zalicza zyski praktycznie na wszystkich polach.

Apple nie zwalnia tempa i jak podają wyniki finansowe, trwająca właśnie pandemia nie jest problemem, który skutecznie hamowałby biznes. Tim Cook ujawnił, że jego firma ma obecnie 1,8 miliarda aktywnych urządzeń na świecie.

Tak porażająca liczba nie dotyczy tylko iPhone’ów – choć te sprzedają się jak świeże bułeczki. Według modelu firmy, urządzenie pozostaje aktywne, jeśli w przeciągu ostatnich 90 dni, łączyło się z usługami firmy – w związku z tym w liczbę 1,8 miliarda wliczane są także inne sprzęty z oferty Apple.

Niemniej, ponad połowę tego wyniku wyrabiają właśnie smartfony. iPhone już w 2020 roku przekroczył liczbę jednego miliarda aktywnych użytkowników – od tego czasu wyniki z pewnością wzrosły.

Sprawdź też: iPhone 14 Pro – wyciekł design kolejnego smartfona Apple?

Tendencja do wzrostu jest u Apple stała i to aż od 2016 roku, gdy firma posiadała miliard aktywnych urządzeń. W 2020 roku liczba aktywnych urządzeń wynosiła 1,5 miliarda, rok później było to 1,65 miliarda, obecnie zaś 1,8 miliarda. Czy oznacza to, że za rok Apple osiągnie oszałamiającą liczbę 2 miliardów aktywnych urządzeń?

Pierwszy kwartał roku fiskalnego to także niesamowite przychody firmy – wynoszące niemal 130 miliardów dolarów, z czego zyski firmy po odliczeniu wszystkich kosztów to 34,6 miliarda dolarów. Apple ujawniło także, jak wielkim motorem napędowym całej korporacji jest iPhone. W związku z wyprzedażami świątecznymi seria smartfonów wypracowała ponad 71,5 miliarda dolarów przychodu.

Sprawdź też: Apple – logo firmy i jego historia. Ciekawostki i zaskakujące newsy o nadgryzionym jabłku

Reklama

Jak Apple wypada na tle głównego konkurenta, czyli Google? Android dalej prowadzi w rankingu ilości aktywnych urządzeń. Firma ujawniła rok temu, że posiada ponad 3 miliardy aktywnych urządzeń z tym systemem, które mają dostęp do Google Play Store. Tydzień temu, liczbami pochwalił się także Microsoft. Z systemów Windows 10 i Windows 11 korzysta 1,4 miliarda urządzeń, choć w tym przypadku należy zaznaczyć, że firma Nadella wlicza w tę liczbę konsole Xbox One i Xbox Series X / S.

Interesuje Cię sprzęt firmy Apple, a może masz już iPhone’a albo MacBooka? Regularnie donosimy o wszystkim, co dotyczy kultowej firmy. Od nas dowiesz się, jakie plany ma Apple na przyszłość! A wyglądają one dość obiecująco, jednych zainteresują Gogle AR, a innych elektryczne i autonomiczne samochody tego producenta. Jak co roku, gorący okres zapowiada się na jesień, kiedy to pewnie zobaczymy iPhone 14. Apple osiągnęło niebywały sukces, toteż często zastanawiamy się na łamach Scrolla, skąd się on wziął i czym wyróżniają się produkty tej firmy. Śledźcie nas na bieżąco – na pewno dowiecie się, dlaczego 4 z 5 najpopularniejszych smartfonów to iPhone!

Źródło obrazu głównego: theverge.com

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.