amd ryzen 7

Technologia

16.03.2022 14:28

AMD Ryzen – znamy ceny i specyfikację nowych procesorów Zen 2 i Zen 3

Komputery Newsy
9
1
0
9
1

AMD Ryzen to szalenie popularne procesory dla komputerów stacjonarnych. Z uwagi na ich korzystny stosunek ceny do wydajności sięgają po nie zarówno gracze, jak i kompletujący uniwersalne komputery do domu, biura i pracy. Seria właśnie doczekała się solidnego odświeżenia o kilka świetnie zapowiadających się konstrukcji. Oto one.

Zgodnie z opublikowanym niedawno komunikatem prasowym wiosenną listę nowości spod znaku AMD Ryzen można rozpocząć od procesora, który pierwszy raz przedstawiony został na styczniowych targach CES 2022. To pierwszy procesor z technologią AMD 3D V-Cache – AMD Ryzen 7 5800X3D. Pojawi się w sprzedaży już 20 kwietnia 2022 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 449 dolarów amerykańskich.

To jednak nowość dla wybranych, najbardziej wymagających użytkowników. Co z pozostałymi? Również nie mają powodów do narzekania za sprawą pozostałych premier.

amd ryzen zen 2
Procesory AMD Ryzen Zen 2 fot. AMD

AMD Ryzen Zen 2 i Zen 3 – nowe procesory na każdą kieszeń

Już od 4 kwietnia 2022 roku na sklepowych półkach zaczną pojawiać się nowe procesory AMD Ryzen wykonane w architekturze Zen 2 i Zen 3. Będą to procesory przeznaczone dla bardzo szerokiego grona odbiorców – nowej odsłony doczekał się zarówno podstawowy AMD Ryzen 3, jak i bardzo zaawansowany AMD Ryzen 7. Pełna lista nowości wraz z cenami prezentuje się następująco:

  • AMD Ryzen 3 4100 za 99 USD,
  • AMD Ryzen 5 4500 za 129 USD,
  • AMD Ryzen 5 4600G za 154 USD,
  • AMD Ryzen 5 5500 za 159 USD,
  • AMD Ryzen 5 5600 za 199 USD,
  • AMD Ryzen 7 5700X za 299 USD.

Przedstawiona przez producenta specyfikacja techniczna wspomnianych procesorów wygląda tak:

amd specyfikacja

Popularne chipsety z aktualizacjami

Nowe procesory to wcale nie koniec pozytywnych wiadomości dla zwolenników procesorów od czerwonych. Firma AMD poinformowała, że nowe procesory będzie można parować z płytami głównymi wyposażonymi w chipsety X370, B350 i A320. By z nich skorzystać, wystarczy wyłącznie zaktualizować BIOS płyty głównej. Stosowne uaktualnienia pojawią się już w kwietniu.

Powyższa informacja to świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy planują modernizację swojego komputera, by zwiększyć jego moc obliczeniową, ale jednocześnie nie godzą się z jednorazowym, sporym kosztem wymiany procesora, płyty głównej i pamięci RAM. Dzięki możliwości aktualizacji BIOS-u płyty głównej możliwa będzie wymiana samego procesora, za co AMD należą się słowa uznania.
Którą stronę mocy wybieracie, czerwoną czy niebieską?

AMD Ryzen Zen 3
Procesory AMD Ryzen Zen 3 fot. AMD

Odwiedź nasze social media! Jeśli lubisz zamieszczane przez nas materiały i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na scroll.morele.net – koniecznie zajrzyj na nasz facebookowy profil. Zapraszamy też na scrollowy instagram, gdzie bliżej zapoznasz się z naszą redakcją!

Sprawdź też:

Źródło: informacja prasowa

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *