Xbox

Rozrywka

14.01.2022 14:56

Xbox One jest martwy. Microsoft oficjalnie potwierdza

Biznes Konsole Newsy
11
2
0
11
2

Temat Xbox One, którego premiera miała miejsce w 2013 roku, jest oficjalnie zakończony. Microsoft przyznał, że od ponad roku nie produkuje jakiegokolwiek modelu z serii One. Będziecie tęsknić?

Jak możemy przeczytać w serwisie Verge, Microsoft przeznaczył już dawno wszystkie siły przerobowe na prace związane z produkcją konsol dziewiątej generacji. Potwierdzają to słowa Cindy Walker, która jest szefem marketingu ds. Xboxa. Pani Walker w wywiadzie z Verge zakomunikowała, że „aby skupić się na produkcji Xbox Series X / S, wstrzymaliśmy produkcję wszystkich konsol Xbox one z końcem 2020 roku”.

Jak konsole Xbox One wypadają liczbowo? Cóż, tutaj oficjalnych danych sprzedażowych nie znajdziemy nigdzie – Microsoft się po prostu nimi nie dzieli. Amerykańska firma udostępnia jedynie miesięczne liczby aktywnych użytkowników, które nie są miarodajnym wyznacznikiem ogólnej ilości sprzedanych sztuk. Według niezależnych analiz, z końcem drugiego kwartału 2020 roku, sprzedano 51 milionów wszystkich Xboksów z rodziny Xbox One. Sporo? No cóż, to samo źródło podaje, że konsol Playstation sprzedało się do tego samego momentu ponad dwa razy więcej.

Xbox One nie był udaną konsolą. Myślę, że nie znajdzie się wielu graczy, którzy będą za nim tęsknić. Co ciekawe, decyzja podjęta trochę ponad rok temu okazała się trafna – Microsoft niedawno ogłosił, że najnowsza generacja ich konsol jest najszybciej sprzedającą się w całej historii firmy.

Sprawdź też: Xbox VR – czy powstaną okulary VR dla konsoli Microsoftu?

Inną strategię przyjęło Sony – podczas gdy Microsoft skupia się tylko na Xbox Series X / S, japoński producent zwiększa produkcję PS4. Celem tego działania jest odpowiedź na globalne niedobory PS5 na rynku. Nadzieją Sony jest to, że ludzie, którzy nie mogą zakupić najnowszej  konsoli Sony, zdecydują się skusić na starszą generację.

Co myślicie o zakończeniu produkcji produktów z linii Xbox One? Mieliście tę konsolę? Jak ją wspominacie? Czy Waszym zdaniem, decyzja firmy z Redmond była dobra z perspektywy czasu? Fani konsol, zapraszam do komentarzy.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

Źródło obrazu głównego: kotaku.com

11
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *