1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Shang-Chi and The Legend of Ten Rings — data premiery, obsada, zwiastun

Rozrywka

2 miesiące temu

Wszystko o Shang-Chi and The Legend of Ten Rings — data premiery, obsada, zwiastun

Filmy i seriale
1
1
0
1
1

Shang-Chi to następna po Czarnej Wdowie premiera filmu Marvela, która planowana jest na 2021 roku. W sieci dostępne już są pierwsze informacje o Shang-Chi i legendzie dziesięciu pierścieni. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zbiór najnowszych informacji o tej produkcji.

Shang-Chi and the Ten Rings — data premiery w Polsce

Za stworzenie i wydanie filmu odpowiada MCU, czyli Marvel Cinematic Universe. To spółka, która ma franczyzę na ekranizację komiksów tej znanej marki. To właśnie ona odpowiada za wszystkie filmy Marvela, które trafiły do kin oraz na platformy VOD na całym świecie. 

Kiedy premiera Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni w Polsce? Już niebawem. W Polsce zaplanowano ją na 3 września. Marvel udostępnia swoje filmy zarówno w kinach, jak i na platformie Disney+. Tak było w przypadku m.in. Czarnej Wdowy

shang chi

Zobacz też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Nowa pozycja MCU będzie do obejrzenia tylko w kinach, przynajmniej na chwilę obecną. Produkcja filmu Shang Chi and The Legend of Ten Rings została zakończona pod koniec 2020 roku, a opóźnienia wynikają z obostrzeń, jakie wprowadzono na całym świecie przez pandemię koronawirusa.

Trailer i zdjęcia z Shang-Chi

Są już dostępne zdjęcia z planu filmowego oraz trailer nowej ekranizacji Marvela. Pierwszy Shang-Chi trailer trafił do sieci 19 kwietnia 2021 roku. Obecnie widzowie mogą zapoznać się już z dwoma trailerami.

Oprócz zwiastunów, fani Marvela mogą zapoznać się również ze zdjęciami z filmu. W sieci można znaleźć kilkanaście fotografii z planu filmowego. Do wielkiej premiery już tylko kilka tygodni, więc oglądanie materiałów przed premierą może umilić fanom czas oczekiwania na Shang-Chi. 

Kto zagra w Shang-Chi and The Legend of Ten Rings

Rolę tytułowego bohatera zagra Simu Liu, którego możecie kojarzyć z takich produkcji, jak The Expanse, Orphan Black, czy też Piękna i Bestia, gdzie zagrał mniejszą rolę. Oprócz Simu Liu w nowej propozycji od MCU pojawią się między innymi Awkwafina, która zagra Katy i znana jest z takich produkcji, jak: Jumanji: Następny poziom, Kłamstewko, Bajecznie bogaci Azjaci. Tony Chiu-Wai Leung wcieli się w postać Wenwu. To aktor, który zdobył nagrodę Złotego Lwa za rolę w City of Sadness. Znamy go również z filmu Trzy Królestwa. 

W pozostałych rolach zagrają między innymi Michelle Yeoh jako Jiang Nan (znana z filmów: Przyczajony tygrys i ukryty smok, Mechanik, Marco Polo, Poziom Mistrza, Last Christmas), Ronny Chieng w roli Jon Jona (Bajecznie bogaci Azjaci, Addicted to You), Fala Chen w roli Jiang Li, Meng’er Zhang jako Xialing oraz Florian Muntea jako Razor Fist. 

Jaka będzie fabuła w Shang-Chi?

Fabuła filmu będzie dotyczyła tytułowej postaci: Shang-Chi. Będzie to więc typowy dla ekosystemu Marvela origin story. Całe życie głównego bohatera toczyło się będzie wokół przygotowań do wielkiego turnieju sztuk walki, w którym udział mają wziąć najwięksi mistrzowie. 

Shang-Chi jednak nie chce godzić się na udział w wydarzeniu, gdzie do zdobycia jest 10 pierścieni, dzięki którym można zawładnąć żywiołami. Bohater ucieka i decyduje się żyć w ukryciu. Po latach nawiązuje kontakt ze swoim starym mistrzem, który składa bohaterowi pewną propozycję… i to właśnie wokół niej zbudowana jest fabułą filmu. Nie zdradzimy Wam tutaj zbyt wielu informacji, żeby nie zepsuć Wam seansu.

shang chi

Zobacz też: Eternals – to będzie nowy hit Marvela? Wszystko o produkcji Marvel Eternals

Produkcja utrzymana jest w klasycznej konwencji kina sztuk walki z dodatkiem efektownych elementów fantasy i świetnych efektów specjalnych, co zresztą widać już na zwiastunach. Film powstał na podstawie komiksów Marvela, jednak w toku rozwijania się scenariusza, wprowadzono też pewne modyfikacje. Już nie możemy się doczekać premiery! 

A Wy? Czy jesteście fanami kina Marvela i z niecierpliwością czekacie na premierę nowego filmu? Dajcie znać w komentarzach pod tym postem, czego się po nim spodziewacie i czy już we wrześniu udacie się do kin na film?

1
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.