new world mmo

Rozrywka

28.09.2021 11:49

Wszystko o New World – grze MMO od Amazona

Gry
11
0
1
11
0

Nowa gra od Amazon Games, New World, to MMORPG pełne tajemnic. Zanim wskoczycie do niezwykłego świata Aeternum, warto najpierw odpowiednio się przygotować!

Amazon Games długo kazało nam czekać na swoją nową grę. New World to MMO, którego premiera była kilkukrotnie przesuwana. Teraz jednak mamy pewną datę startu i nic nie wskazuje na to, aby coś miało w tej kwestii ulec zmianie. Z tego powodu przygotowaliśmy zestaw pomocnych informacji, które odpowiednio przygotują Was do rozpoczęcia przygody na wyspie Aeternum.

New World – nowa gra MMO od Amazon Games

Zanim zdecydujecie się na zabawę, warto wiedzieć, że New World to pełnoprawne MMORPG. A co to MMORPG? Skrót ten rozwija się jako Massively Multiplayer Online Role-Playing Game i oznacza on, że nie będziecie sami w świecie – zamiast tego dookoła Was pełno będzie innych graczy, którzy wybrali ten sam serwer. Amazon nie udostępnia trybu singleplayer, a ponadto wymagany jest ciągły dostęp do Internetu, aby móc grać.

Sprawdź też: Podpowiadamy, w jakie gry MMO warto zagrać – najlepsze gry MMO [Top 10]

New World kładzie mocny nacisk na rywalizację pomiędzy graczami, ale osoby nastawione na bardziej spokojną rozgrywkę znajdą tu również coś dla siebie. Gra oferuje również sporo atrakcji dla osób, które nie są zainteresowane PvP. Warto zaznaczyć, że Amazon nie będzie nikogo zmuszać do rywalizacji w New World – walki pomiędzy graczami są całkowicie opcjonalne. To może być doskonała gra na zabicie czasu przed PC. 

Kiedy premiera New World?

New World oficjalnie zadebiutuje 28 września 2021 roku. Wcześniej przeprowadzono testy alfa oraz beta, które dostępne były tylko dla wybranych graczy. Od 9 do 12 września nowa gra Amazon Games dostępna była również w formie otwartej bety dla wszystkich graczy.

W ramach wersji beta New World udostępniono za darmo i była to ostatnia szansa, aby sprawdzić tytuł bez kupowania go. W trakcie wspomnianych testów wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić całą zawartość gry i to bez żadnych ograniczeń. New World dostępne jest tylko na PC.

Czy w New World będzie abonament?

W New World nie trzeba opłacać abonamentu, aby móc grać. MMO od Amazon Games oparte zostało w całości o system Buy to Play. Oznacza to, że wystarczy kupić grę na PC na platformie Steam, aby móc w pełni cieszyć się jej zawartością bez żadnych przymusowych opłat dodatkowych. 

Warto jednak dodać, że New World posiadać będzie sklepik premium z przedmiotami, których nie zdobędziemy poprzez granie. Znajdziemy w nim przede wszystkim przedmioty kosmetyczne, jak chociażby nowy wygląd dla zbroi, skórki na bronie dystansowe i te używane do walki w zwarciu. Pojawią się również meble czy inne rzeczy nie wpływające bezpośrednio na gameplay New World.

Amazon Games rozważa jednak jakąś formę abonamentu oferującego opcjonalny zestaw bonusów dla graczy. Szczegółów jeszcze na ten moment nie znamy, ale taki abonament nie będzie przymusowy w New World. Już zapewniono, że najbliżej mu będzie do przepustek sezonowych (battle passów) znanych z innych gier sieciowych oraz MMO.

Zapewniono przy tym, że żadne przedmioty ze sklepiku premium nie będą dawały przewagi w New World. Ewentualne boostery przyspieszające zdobywanie poziomów pojawią się dopiero rok po premierze gry. Na początku nie będą dostępne, więc nie ma się czego obawiać – Amazon gwarantuje przy tym, że później również nie uświadczymy żadnych elementów Pay to Win.

Zwiastun New World

Poniżej możecie obejrzeć dwuminutowy trailer New World, nowego MMORPG od Amazon. Prezentuje on najbardziej charakterystyczne elementy tej produkcji. Z jednej strony pokazany został gameplay ukazujący dynamiczną walkę, a z drugiej szybkie spojrzenie na fabułę, mającą wprowadzić użytkowników do świata tego MMO. Przedstawiono również aktywności poboczne (łowienie ryb), przy których możecie zabijać czas, jeśli znudzi Was rywalizacja z innymi graczami i zdobywanie surowców.

Tryby rozgrywki w New World

New World posiada dwa podstawowe tryby rozgrywki: PvE oraz PvP. Docelowo gracze uczestniczą w tym pierwszym, w ramach którego podróżują po świecie tego MMO, wykonują zadania, walczą z bossami, zbierają surowce czy przemierzają wymagające lochy z nagrodami. Lochy dedykowane są zgranym drużynom, które zmierzą się z trudniejszymi przeciwnikami, a za swoje starania otrzymają rzadkie materiały oraz unikatowe przedmioty.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić drugi tryb, czyli rywalizacyjne PvP. Dzięki niemu można atakować graczy z innych frakcji w otwartym świecie i wdawać się z nimi w epickie walki. New World oddaje do dyspozycji również dodatkowe formy zabawy PvP, takie jak obrona terytoriów frakcji, napady na wrogie posterunki czy możliwość uczestniczenia w oblężeniach miast.

Sprawdź też: Deluxe Ski Jump — najlepszy symulator skoków narciarskich? Adam Małysz już nie skacze, ale my tak — w Deluxe Ski Jump!

Fabuła w New World

Fabuła New World rozgrywa się na fikcyjnej wyspie Aeternum. W ramach tego MMO gracze dołączają do jednej z frakcji, która pełni tutaj rolę kompanii. Każda z nich chce przejąć kontrolę nad niezbadanym terenem, a wszystko z powodu tajemniczej substancji zwanej azoth. Zapewnia ona magiczne moce i artefakty, ale sprawia również, że organizmy żywe poddają się mutacji. Dlatego na Aeternum pełno jest różnych potworów, a także plag.

Na domiar złego wyspę zamieszkują pradawni mieszkańcy, którzy nie są chętni, aby podzielić się swoimi skarbami z nowo przybyłymi. Dochodzi do konfliktu, w którego środek wciągnięty zostaje gracz. Musi on odnaleźć się w niesprzyjających okolicznościach, a także wesprzeć swoją frakcję w jej działaniach. W New World trzeba będzie wywalczyć sobie drogę ku bogactwu, którym jest tutaj niesamowity azoth. Należy jednak uważać, aby nie zmienił nas on w potworów – tych bowiem w Aeternum nie brakuje.

new world mmo łuk

Frakcje w New World

Rozpoczynając swoją przygodę w nowym MMO od Amazon Games, gracz nie musi wybierać frakcji, po stronie której się opowie. Wybór ten jest przymusowy dopiero po osiągnięciu 10 poziomu, gdy wykonamy kilka misji fabularnych. W ramach tych zadań poznamy wszystkie stronnictwa, ich cechy charakterystyczne oraz motywacje.

Do wyboru mamy następujące frakcje:

  • Maruderzy – są żywym wcieleniem zasady „silny ma zawsze rację”. Frakcja ta reprezentuje zbrojne zdeterminowanie, by stworzyć wolny naród, w którym każdy posiadający dość siły i odwagi znajdzie miejsce dla siebie.
  • Syndykat – Syndykat działa w ukryciu, zajmuje się sekretami oraz koncentruje się na wykorzystywaniu intelektu. Cechuje go nieograniczona żadnymi zasadami moralnymi podstępność w dążeniu do zdobycia zakazanej wiedzy.
  • Przymierze – członkowie Przymierza uważają samych siebie za boskich czempionów. Kieruje nimi głęboka wiara w światło Iskry. Są na wskroś religijni, zawsze walczą z przekonaniem, że słuszność i sprawiedliwość stoi po ich stronie. Chcą wyzwolić udręczone dusze żywych istot od wpływu zła.

Wybór frakcji w New World nie jest ostateczny. Raz wybrane stronnictwo można zmienić co 120 dni. W ten sposób każdy gracz będzie mógł sprawdzić, czy jednak nie czuje się lepiej, grając dla innej frakcji. Trzeba jednak pamiętać, że nasze postępy związane z reputacją dla danego stronnictwa zostaną utracone, więc ewentualną zmianę trzeba uważnie przemyśleć.

Jak działa system walki i levelowania w nowej grze Amazonu?

New World wyróżnia się dynamicznym systemem walki. Gracz wybiera dwie bronie, które może mieć przy sobie i pomiędzy którymi można się przełączać w trakcie potyczki. W przypadku broni do walki w zwarciu możemy skorzystać z lekkich oraz silnych ataków. Bronie dystansowe z kolei wymagają dbania o amunicję, a do tego oferują możliwość dokładnego celowania. Ekran wtedy odpowiednio się zmienia, a my otrzymujemy specjalny celownik, jak w shooterach, co zapewnia precyzję strzału.

Bronie magiczne działają na podobnej zasadzie, co bronie dystansowe, ale zamiast amunicji korzystają z zasobów energii magicznej oraz nie mają trybu celowania. W zamian ich podstawowe ataki nasycone są magią. W tym MMO podczas walki można również posiłkować się zdolnościami. Każda broń posiada dwa drzewka specjalizacji, w których wybieramy umiejętności pasywne oraz aktywne. Tych drugich możemy mieć maksymalnie trzy przy danej broni.

W New World levelujemy naszą postać, umiejętność posługiwania się bronią oraz profesję. Poziomy postaci zdobywamy pokonując przeciwników oraz wykonując zadania. Awansując na wyższy poziom otrzymujemy punkty statystyk, które rozdajemy dowolnie.

Do wyboru mamy następujące cechy:

  • Siła
  • Zręczność
  • Inteligencja
  • Skupienie
  • Kondycja

Każda cecha wpływa w inny sposób na postać oraz zapewnia bonusy do odmiennego rodzaju broni. Znajomość oręża, jak i profesji rozwijamy z kolei poprzez używanie ich. W ten sposób rośnie nasza skuteczność, a także otrzymujemy dostęp do nowych zdolności czy receptur.

W New World nie ma ograniczenia, jeśli chodzi o ilość broni czy profesji, które możemy w pełni opanować. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby wyspecjalizować się we wszystkich. Jedynie punkty statystyk są ograniczone, ponieważ otrzymujemy je do 60 poziomu, który jest maksymalnym. Z tego powodu trzeba wydawać je rozsądnie. Na szczęście w razie czego, za drobną opłatą, punkty te można zresetować.

Czy w New World będzie magia?

W New World dostępna będzie magia. Cały świat Aeternum to w zasadzie magiczna kraina. Nie zabraknie w niej istot posługujących się czarami czy wręcz zrodzonych z magii. Sama substancja azoth to również coś niezwykłego, o czym szybko przyjdzie się nam przekonać – zwłaszcza podczas podróży po wyspie czy zwiedzaniu lochów, gdzie natkniemy się na magiczne pułapki lub niezwykłych bossów.

new world mmo bronie

W MMO od Amazon Game nasza postać również będzie mogła posługiwać się magią. Istnieją nawet bronie magiczne zapewniające dostęp do czarów. Obecnie gracz może korzystać z żywiołów ognia i lodu, a także magii leczniczej, aby wspierać swoich towarzyszy.

Za każdy z tych żywiołów odpowiada konkretny oręż należący do kategorii broni dystansowych. Wyjątkiem jest tu lód, który pozwala na starcia w zwarciu i specjalizuje się w kontroli tłumu. Ogień zaś to magia zadająca przede wszystkim spore obrażenia, zwłaszcza obszarowe. Amazon zasugerował, że z czasem w New World może pojawić się nowa magia, a wraz z nią dedykowana jej broń. 

Sprawdź też: Gratka dla strategów — seria gier Europa Universalis

11
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *