halo infinite

Rozrywka

28.04.2023 11:33

Halo Infinite – wymagania, ile waży, gry podobne

Encyklopedia gier Gry
13
1
0
13
1

Halo Infinite to najnowsza część kultowej serii FPS od studia Bungie. Co o niej wiadomo? Jakie są jej wymagania oraz czy w ogóle warto w nią zagrać? Oto najważniejsze informacje.

Halo Infinite to nowa odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek, która po raz szósty przenosi nas w świat Master Chiefa. Tym razem zadaniem legendarnego bohatera będzie zakończenie rządów terroru, wprowadzonych przez Cortanę oraz jej podwładnych – Strażników.

Halo Infinite – data premiery i twórcy

8 grudnia 2021 roku odbyła się premiera Halo Infinite. Produkcją zajęło się amerykańskie studio 343 Industries, natomiast za wydanie było odpowiedzialne Xbox Game Studios. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Halo Infinite zostało ogłoszone w zwiastunie podczas E3 2018, a jego premiera została potwierdzona wówczas dla Xbox One i Windows. Deweloper powiedział, że wszystkie sceny w zwiastunie były uruchamiane w silniku gry. Podczas E3 2018 potwierdzono, że planowano wydać przed premierą Inifinite betę.

screenshot z gry halo infinite
Halo: Infinite spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem | źródło: materiały prasowe

Podczas E3 2019 w następnym roku Halo Infinite zostało potwierdzone jako gra startowa dla konsol Xbox nowej generacji. W styczniu 2020 roku, szef Xbox Game Studios, Matt Booty, potwierdził, że studio nie ma natychmiastowych planów na wydanie wyłącznie dla Xbox Series X w momencie premiery, preferując stopniowe wycofywanie zgodności z starszym sprzętem w dłuższym okresie, podobnie jak w przypadku komputerów. Pandemia COVID-19 zmusiła deweloperów do pracy zdalnej.Po prezentacji Xbox Games Showcase 23 lipca 2020 roku, szef studia 343, Chris Lee, stwierdził, że publiczna beta jest mało prawdopodobna ze względu na wpływ trwającej pandemii.

Okładka gry
Nowe Halo wygląda naprawdę dobrze! | źródło: materiały prasowe

W sierpniu 2020 roku ogłoszono, że gra Halo Infinite zostanie opóźniona do nieokreślonej daty w 2021 roku ze względu na szereg czynników wpływających na rozwój, w tym pandemię COVID-19. Początkowo Microsoft planował podzielić grę na kilka części, ale ostatecznie odrzucono ten pomysł. Według doniesień, 343 Industries silnie korzystał z zewnętrznych deweloperów, co prowadziło do problemów z rozwojem i było czynnikiem przyczyniającym się do opóźnienia. W grudniu 2020 roku 343 Industries ogłosiło, że Halo Infinite zostanie wydane pod koniec 2021 roku, a dokładniej 8 grudnia 2021 roku. Tak się też właśnie stało. 

Sprawdź też: Premiery gier. W co warto zagrać w tym roku?

Fabuła i rozgrywka w Halo Infinite

Akcja Halo Infinite  toczy się w 2560 roku, w czasach, gdy sztuczna inteligencja zaczyna buntować się przeciwko twórcom. Master Chief, czyli główny bohater serii wraz ze swoim oddziałem ma na swoim koncie wielką porażkę ze sztuczną inteligencją o nazwie Cortana. Teraz trzeba znaleźć sposób, aby przejąć kontrolę nad galaktyką i zakończyć obowiązujący od czasów przejęcia władzy przez Strażników terror.

Każda kampania w Halo Infinite ma tryb misji, podczas której gracze muszą pokonać niebezpiecznych przeciwników. Mogą korzystać z interaktywnych możliwości otoczenia, co jest sporym ułatwieniem i uatrakcyjnia rozgrywkę. Oczywiście do dyspozycji jest również futurystyczna broń. Dużym atutem jest możliwość poznania świata przyszłości oraz historii stworzonej na poczet tej gry. Aby było to jednak możliwe, gracz musi odnaleźć przedmioty kolekcjonerskie m.in. dzienniki.

Półotwarty świat gry wypełniony jest wieloma punktami bazowymi, które, jeżeli zostaną oczyszczone z wrogów, mogą służyć jako miejsce szybkiego podróżowania.

Wielu graczy zastanawia się, w ile godzin Halo Infinite można przejść. Sam główny wątek składa się z 14 misji, które trwają od 7 do 8 godzin. Dodając do tego parę pobocznych aktywności, czas można wydłużyć od 10 do 12 godzin. Jeżeli chcesz dodatkowo wykonać opcjonalne cele i poznać całą fabułę wraz z historią, musisz poświęcić na grę ok. 20 godzin.Tryb wieloosobowy Infinite zawiera deathmatch, zdobycie flagi i inne tryby rozgrywki w standardowych wersjach 4-na-4 oraz w wersji Big Team Battle, która zwiększa liczbę graczy do 24.  Pick-up-y umożliwiają graczom aktywowanie specjalnych mocy ograniczoną liczbę razy. Możliwe moce to m.in. przyspieszenie, aktywna kamuflaż czy ładunki „repulsor”, które mogą odrzucać wrogów, pociski i pojazdy. Tryb treningowy pozwala nowym graczom testować broń w treningu lub grać przeciwko botom w meczach treningowych.

Sprawdź też: Nowe gry – premiery gier na PC i konsole

Oceny i opinie o Halo Infinite

Choć gra Halo na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, w Polsce nie jest przyjmowana z aż tak dużym entuzjazmem. Ma wielu zwolenników, ale nie jest to aż tak ogromna grupa, jakiej można by spodziewać się w przypadku znanego tytułu.

Znakomity cykl gier wyróżnia się niesamowicie rozbudowanym i kompletnym uniwersum, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli jeszcze do tej pory nie mieliście styczności z tą grą, zdecydowanie warto to zmienić. Gra zaskakuje regularnymi zwrotami akcji.

Żołnierz z Halo Infinite
Rozgrywka w nowym Halo jest pełna wrażeń | źródło: materiały prasowe

Jeżeli szukasz interesującej series na Xbox, tytuł Halo Infinite zdecydowanie powinien znaleźć się na pierwszym miejscu. Jest to bardzo długi, bardzo dobry i wciągający FPS. Spodoba się przede wszystkim miłośnikom space open, jak i maniakom Mass Effecta. Oczywiście gra ma pewne wady, ale jej grywalność wynagradza dosłownie wszystko. Zdecydowanie można powiedzieć, że Halo jest najlepszym futurystycznym FPS, w jaki można obecnie zagrać.

Zwiastun oraz gameplay Halo Infinite

Ile GB ma Halo Infinite? Tego możesz dowiedzieć się z pierwszego zwiastuna gry. Wskazywano, że jest to prawie 100 GB. Waga jest naprawdę spora. Już sama wersja techniczna ważyła od 18 do 20 GB, co stanowi jedynie wycinek trybu dla wielu graczy.

Zwiastuny prezentują imponujący, futurystyczny świat. Przenoszą graczy do rzeczywistości, w której mogą pokonać przeciwników i rozpocząć panowanie nad galaktyką, w której teraz panuje chaos i kryzys.

Sprawdź też: Seria, która dźwigała Xboxa na swoich barkach — Halo. Gry z serii Halo i ich fenomen

Wymagania sprzętowe Halo Infinite

Szóśta odsłona gry gwarantuje dostęp do szczegółowej, bardzo rozbudowanej grafiki. Twórcy skupili się na dopracowaniu lokalizacji oraz efektów specjalnych. Trzeba więc przygotować wydajny sprzęt, aby faktycznie skorzystać na wszystkich możliwościach oferowanych przez grę.

Minimalne wymagania Halo Infinite to:

  • Procesor: Intel Core i5-4440 3.1 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
  • Karta graficzna: karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 570 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB RAM
  • Dysk: 50 GB HDD 
  • System operacyjny i inne: Windows 10 RS5 64-bit

Producent jednak zaleca, aby zastosować następujące wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-9700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
  •  Karta graficzna: karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 / Radeon RX 5700 XT lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB RAM
  •  Dysk: 50 GB HDD 
  •  System operacyjny i inne: Windows 10 19H2 64-bit

Jeżeli chcesz zainstalować grę na XONE lub XSX, na dysku musi być minimum 50 GB wolnego miejsca.

Gry podobne do Halo Infinite

Najnowsza odsłona Halo  bardzo dobrze znanego producenta i wydawcy, na całym świecie zgromadziła setki tysięcy fanów. Warto zapoznać się z podobnymi grami pod względem klimatu oraz gameplay’ów.

Destiny 2

Jest to gra akcji MMO osadzona w ciągle ewoluującym świecie. Odkrywasz tajemnice Układu Słonecznego i bierzesz udział w dynamicznej pierwszoosobowej strzelance. Możesz odblokować potężne możliwości żywiołów i gromadzić niezwykły sprzęt, który poprowadzi Cię do zwycięstwa. Możesz dostosować wygląd i styl gry Strażnika do własnych potrzeb.

Gra nastawiona jest przede wszystkim na multiplayer, ale możesz ją ogrywać samodzielnie. Wciągająca fabuła pozwoli stawić czoła Ciemności. Wcielić możesz się w postać pancernego Tytana, mistycznego Czarownika lub zwinnego Łowcy.

Apex Legends

Akcja toczy się w świecie, w którym walka o Kresy dobiegła końca. Zakończył się wieloletni konflikt pomiędzy IMC i Ruchem Oporu. Wreszcie w odległych krańcach kosmosu panuje pokój. Niestety, ale miało to swoją cenę. Kresy są obecnie w ruinie, nadal czekają na pomoc, która nie nadchodzi. Mieszkańcy zostali zmuszeni, aby opuścić swoje domy, w celu znalezienia środków do życia i nowych perspektyw. Odważniejsi postanowili przenieść się na Odludzie. Jest to jednak teren, gdzie życie ma niewielką wartość, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Obecnie wszystkie spory rozstrzygają się na Igrzyskach Apex. Są to brutalne zawody, w których mierzą się legendy ze wszystkich zakątków Kresów. Walczą o pieniądze, sławę i chwałę.

Twoim zadaniem jest stworzyć oddział składający się z przestępców, żołnierzy, odmieńców i samotników, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Nie możesz dać się zabić. Im dłuższej przetrwasz, tym staniesz się większą legendą.

Titanfall 2

Jest to pełnoprawna kampania fabularna, w której gracz wciela się w postać Jacka Coopera, strzelca ruchu oporu, który marzy o karierze Pilota. Kapitan Lastimosa, właściciel jednego z Tytanów klasy Vanguard, ginie podczas misji. W momencie śmierci przekazuje kontrolę nad BT-7274 protagoniście. Trzeba teraz dokończyć niełatwe zadanie, choć zmierzenie się z wrogiem jest bardzo dużym wyzwaniem.

Gracz będzie zachwycony możliwością sterowania żołnierzem przyszłości. Wojownik może wspinać się po budynkach, chodzić po ścianach, wykonywać podwójne skoki, a podczas walki może korzystać z robotów bojowych. W grze dostępnych jest także sześć nowych Tytanów.

Gra nastawiona jest przede wszystkim na zabawę w trybie multiplayer. Pozwala to na spędzenie fantastycznego czasu wraz ze znajomymi. Można odkrywać odległy świat galaktyki, pokonywać przeciwników i walczyć o lepsze jutro. Gra stworzona przez zespół Respawn Entertainment naprawdę robi wrażenie i zdecydowanie jest znacznie lepszą wersją niż jej pierwsza odsłona. Pod wieloma względami góruje, co na pewno powinno zachęci do zmierzenia się z jej wyzwaniami.

Sięgając po Halo Infinite, na pewno można będzie poczuć dreszczyk emocji. Gdy jednak gra znudzi się lub już całą ją przejdziesz, możesz sięgnąć po jedną z powyższych propozycji, w podobnym klimacie i charakterze. Na pewno nie pożałujesz.

Intel Arc A770 i i513600K
13
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *