1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Halo: Infinite – Kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Rozrywka

2 tygodnie temu

Wszystko o Halo: Infinite – Kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Gry
3
1
0
3
1

Halo Infinite rozpala od pierwszej zapowiedzi. Złośliwi powiedzą, że z nie do końca pozytywnych powodów, ale nie zmienia to faktu, że to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów na konsolę Microsoftu. Kolejny zwiastun i zbliżająca się premiera tylko podgrzewają atmosferę. Czy jest na co czekać?

Halo Infinite – kiedy premiera? 

Pierwszych informacji o Halo 6 należy doszukiwać się w prezentacji na E3 z roku 2018. Niewiele było wtedy wiadomo – za grę odpowiada ponownie 343 Industries, a przy tej okazji zaprezentowano mało mówiący zwiastun, będący tak naprawdę pokazem technologicznym nowego silnika gry – Slipspace.

Od tego czasu wiele się wydarzyło. Początkowo miał być to tytuł startowy dla nowego Xboxa Series (wtedy jeszcze o nazwie kodowej Scarlet). Śmiało można stwierdzić, że plan ten nie do końca wypalił

W lipcu 2020 zobaczyliśmy pierwszy zwiastun i – delikatnie mówiąc, nie było to coś, czego fani się spodziewali. Jakość oprawy, jak i sama prezentacja pozostawiały wiele do życzenia. Nie tego oczekujemy od nowej generacji, prawda?

halo infinite
Źródło: gram.pl

Kontrowersje odbiły się szerokim echem, a zmęczony życiem „Craig the Halo Infinite Brute” oraz memy z nim w roli głównej niewątpliwie zapiszą się w historii internetu.

Prawdopodobnie właśnie te kontrowersje spowodowały, że już w sierpniu 2020 zdecydowano się na przesunięcie premiery na rok 2021. Początkowo były to mgliste zapowiedzi dotyczące końcówki roku, ale bez konkretnego terminu. Od niedawna, za sprawą omyłkowego pokazania daty premiery Halo Infinite przez sklep Microsoftu mówi się o dacie 8 grudnia 2021.

Okładka gry
Źródło: techradar.com

Sama premiera, a także jej forma i to, co zostanie nam dostarczone w jej dniu, również nie jest do końca pewna. Swego czasu krążyły plotki o pocięciu całości na mniejsze części, jednak ostatecznie wszystko wskazuje, że całkowicie porzucono ten pomysł

Nadal jednak dochodzą do graczy komunikaty na temat chęci dodawania z czasem kolejnych elementów, nieobecnych w momencie premiery, niebezpiecznie zbliżając Infinite do czegoś na kształt gry-usługi

Podzielenie tytułu na darmowy multiplayer i część single player zdaje się potwierdzać ten kierunek. Już teraz wiadomo, że na starcie brakować będzie kooperacji w kampanii, split-screena, czy też trybu Forge. Wszystkie te elementy pojawić się mają w kolejnych „sezonach”.

Zwiastun i gameplay Halo Infinite

Poza pierwszym zwiastunem z 2018, w którym nie zaprezentowano gameplayu, do dnia dzisiejszego doczekaliśmy się paru innych materiałów video. Najbardziej pamiętny to oczywiście ten prezentujący gameplay z 2020, ale na szczęście to już historia.

W czerwcu i sierpniu 2021 otrzymaliśmy dwa pokazy trybu multiplayer wraz ze wplecionymi fabularnymi wstawkami. Sam gameplay i jakość oprawy wyglądają o niebo lepiej – 343 Industries ewidentnie stara się, by zatrzeć niesmak po prezentacji z 2020. Widać, że fani mogą spodziewać się solidnej rozgrywki online, do której zostali przyzwyczajeni przez serię. Pozostaje tylko pytanie, czy to na takie asekuracyjne i zachowawcze materiały czekają gracze?

Tryb multiplayer to wizytówka serii, ale to kampania single player zapewniła Halo miejsce na podium najlepszych gier na Xboxa. Materiałów z tego typu rozgrywki brakuje, co może budzić zrozumiały niepokój

Do tej pory widzieliśmy parę nowych mechanik. Znakiem czasów jest pozwalająca na szybkie przemieszczanie się po otwartym świecie linka z hakiem. Zauważyć można też nowe bronie, czy znane z poprzedniej części opcje sprintu i wślizgu

Mówi się także o zmiennych warunkach pogodowych czy skupieniu się na ekwipunku bohatera, z możliwością jego ulepszania i modyfikacji. Nadal jednak czuć potrzebę zaprezentowania konkretniejszych materiałów, adresujących aspekty głównej kampanii.

Fabuła w Halo Infinite

Niewiele wiadomo o samej fabule. Inifinite, pomimo bycia oficjalnie szóstą częścią cyklu, będzie kontynuować wątki z poprzednich części Reclaimer Saga. Dziać będzie się 2 lata po wydarzeniach z Halo 5: Guardians

Również tym razem walczyć będziemy ze Strażnikami, a miejscem akcji będzie prawdopodobnie pierścień Halo. Na pewno powróci też Master Chief, ikona serii, a twórcy chcą zadbać o jego bardziej ludzką – wybaczcie czerstwy żart – twarz

Żołnierz z Halo Infinite
Źródło: miastogier.pl

Wbrew początkowym założeniom nie mamy do czynienia z trylogią, więc pewne jest, że nie będzie to zakończenie poruszonych w Halo 4 i Halo 5 wątków. Z zapowiedzi wynika, że nie ma brakować rozmachu, przewyższającego nawet poprzednie części. Zbliżająca się grudniowa premiera odpowie, na ile okaże się to prawdą.

Na czym zagramy w Halo: Infinite? 

W Halo Infinite zagramy na Xbox One, Xbox Series S/X oraz PC. Będzie to tradycyjnie exclusive Microsoftu. Dla właścicieli tego sprzętu niewątpliwą zaletą będzie także fakt, że tytuł dostępny będzie na premierę w usłudze Xbox Game Pass.

W Halo na PC i konsolach nowej generacji skorzystać będziemy mogli z trybu wykorzystującego moc tych urządzeń. Producent mówi między innymi o rozdzielczość 4K, 120 klatek na sekundę oraz znacznie skróconych czasach ładowania

Zobacz: Seria gier Battlefield – kultowa strzelanka od EA. Historia gier z serii Battlefield od EA DICE

Na chwilę obecną zdecydowanie więcej mamy pytań, niż odpowiedzi. Nie zapominajmy jednak, że seria gier Halo należy do najlepszych gier dostępnych na sprzęty Microsoftu – bez wątpienia dopracowanie tytułu i pozytywne zaskoczenie graczy należy obecnie do priorytetów. Czy się to uda – przekonamy się już w okresie świątecznym tego roku.

Źródło obrazka głównego: naekranie.pl

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.