1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. World of Warcraft na konsolach? Blizzard desperacko szuka pieniędzy?

Rozrywka

22.11.2021 10:48

World of Warcraft na konsolach? Blizzard desperacko szuka pieniędzy?

Gry Newsy
9
1
0
9
1

Minął dokładnie rok, od kiedy do gry World of Warcraft wydano ostatnie rozszerzenie zatytułowane Shadowlands. Czy szykują się kolejne zmiany? Według najnowszych domysłów ze strony graczy, MMORPG może zostać wydany na konsole Xbox.

World of Warcraft to sztandarowy tytuł Blizzarda, a jednocześnie jeden z najpopularniejszych gier MMORPG. Pierwszy raz został wydany w listopadzie 2004. Teraz – równo po 17 latach – w sieci snute są domysły, że na graczy wkrótce czeka możliwość rozgrywki na konsolach Xbox. Wszystko przez kod źródłowy związany z nadchodzącymi produkcjami w sklepie xbox.com.

World of Warcraft: Complete Edition w sklepie xbox.com?

Dyskusja na temat możliwości wydania World of Warcraft: Complete Edition na konsole pojawiła się, gdy na oficjalnej stronie sklepu Microsoftu doszukano się interesujących informacji. Profil Gaming Leaks and Rumors opublikował post na Reddicie, w którym pokazany został m.in. kod źródłowy z xbox.com. Można się w nim doczytać tytułu kultowego MMORPG z datą premiery na 9 grudnia 2021 rok. Choć oryginalny post został już usunięty, to na resetera.com dalej można zobaczyć screenshot kodu źródłowego.

Warto podkreślić, że data 9 grudnia nie jest przypadkowa. Na ten dzień przypada ceremonia otwarcia tegorocznej edycji targów The Game Awards. Byłaby to zatem doskonała okazja, aby zapowiedzieć nowe plany odnośnie do World of Warcraft. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że BlizzCon 2021 został odwołany.

MMORPG na konsole czy dostęp w ramach usługi Xbox Game Pass?

Choć planowanie ukazania się World of Warcraft w nadchodzących produkcjach sklepu Microsoft może oznaczać wypuszczenie gry na konsole, to jednak informację tę należy traktować z przymrużeniem oka. Równie dobrze może to być akcja związana z dostępem do gry (wciąż w wersji PC) dla osób korzystających z usługi Xbox Game Pass. W końcu coraz częściej mówi się o tym, że gracze masowo opuszczają WoW-a z różnych powodów. Dla wielu zawodem było nielogiczne zakończenie fabuły z Sylvanas Windrunner, której wątek był opowiadany na przestrzeni lat. Inni niezadowoleni są ze słabej jakości aktualizacji i rozwiązań stosowanych przez Activision. Zatem udostępnienie gry w sklepie Microsoft mogłoby być sposobem na przyciągnięcie nowych osób do rozgrywki. Na rozwianie wątpliwości należy jednak poczekać do targów The Game Awards 2021.

Sprawdź też: Strajk w Activision-Blizzard – pracownicy żądają odejścia Bobby’ego Koticka

Wszelkie nowości i zmiany w grach Blizzarda mogłyby choć na chwilę odwrócić uwagę od problemów wewnątrz firmy. Od pewnego czasu korporacja jest kojarzona głównie z głośnymi aferami dotyczącymi nierówności płacowych na tle płci, seksizmu i tworzenia toksycznego środowiska pracy. Jednakże na tle ostatnich produkcji Blizzard również nie do końca spełnia wymagania graczy. Warcraft III: Reforged w finalnej wersji zdecydowanie różni się od tego, co było zapowiadane, natomiast w Diablo II: Resurrected wciąż nie wystartował ladder. Czy zmiany związane z World of Warcraft mogłyby zakończyć złą passę?

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.