witcher school

Rozrywka

15.09.2021 14:51

Witcher School — teraz każdy może zostać Wiedźminem. Czy dzięki Witcher School poczujesz się jak Wiedźmin?

Gry
10
0
0
10
0

Witcher School to kilkudniowy LARP pod patronatem CD Projekt Red, na którym każdy może poczuć się jak wiedźmin. Lekcje łucznictwa, alchemii i sztuki przetrwania to tylko niektóre z zajęć, jakie czekają na Ciebie w jednym z dolnośląskich zamków.

Witcher School — co to jest?

Witcher School, inaczej Szkoła Wiedźminów, to kilkudniowy LARP (Live Action Role Playing) na podstawie cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego w jednym z trzech zamków. W każdym z nich adepci wiedźmińskiej sztuki uczą się walczyć, strzelać z łuku czy przygotowywać eliksiry. Uczestnicy mogą na trzy dni przeistoczyć się w napisanych z myślą o nich bohaterów i zapomnieć o problemach pozostawionych w domu. Zapisy na kilkudniową grę zaczynają się 6 miesięcy przed planowanym terminem i wziąć udział mogą tylko osoby, które ukończyły 18 lat.

Co oferuje polska szkoła wiedźminów

Witcher School oferuje 4 dni pełne wrażeń, intensywnego treningu i niezapomnianych wspomnień. Każdy z uczestników jest inną postacią z własną historią, którą przez kilka dni rozgrywki kształtuje. Wytworzone podczas wyprawy akcesoria (paski, wisiory, sakwy) można zabrać ze sobą do domu jako własnoręcznie robione pamiątki.

Uczestnicy są też w stałym kontakcie z osobami wykwalifikowanymi do pomocy w przypadku np. kontuzji. Nawet jeśli sytuacje mające miejsce na wyjeździe są w jakimś stopniu grą aktorską, to i tak emocje tam przeżywane są całkowicie prawdziwe. Przed samym treningiem adepci uczą się znaków i słów bezpieczeństwa, których mogą użyć w każdym momencie. Uczestnicy przechodzą szkolenie, które przygotowuje ich do różnych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce na LARPie. Jeśli np. któryś z adeptów poczuje się niekomfortowo podczas sceny, w której jest szarpany przez innego uczestnika, może użyć słownego kodu. Po wypowiedzeniu ustalonych słów druga osoba ma obowiązek zrezygnować z fizycznej interakcji

witcher school
Źródło: innpoland.pl

Witcher School na swojej stronie przypomina, żeby pamiętać o tym, że każdy tam jest aktorem. Ludzie reagują i zachowują się adekwatnie do opisu bohatera, w którego na te kilka dni się wcielają. Każdy ma inną osobowość, przyzwyczajenia i przeszłość. Dalsze losy naszej postaci zależą w głównej mierze od naszych działań i od przebiegu rozgrywki.

Czekasz na grę Wiedźmin 4? Poczuj się jak Geralt dzięki LARP-om

Jeśli z niecierpliwością czekasz na grę Wiedźmin 4, Witcher School pozwoli Ci zanurzyć się w ten świat aż na 4 dni. W wiedźmińskiej szkole nauczysz się m.in.: łucznictwa, walki na miecze czy przetrwania w pełnym potworów świecie. Wszystkiego uczą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. W ciągu weekendu uczestnicy biorą udział w lekcjach historii o potworach czy alchemii, a przygotowane przez siebie eliksiry (jaskółka, kot) mogą później wypić.

Podczas kilkudniowej rozgrywki czekają na Ciebie równie emocjonujące historie poboczne, które będziesz przeżywać tak samo intensywnie, jak tą główną. Wśród staffu jest wiele wykwalifikowanych osób, które od lat zajmują się przygotowywaniem tego typu imprez. Charakteryzatorki dbają o odpowiedni wygląd potworów i postaci, a fotografowie przygotowują zdjęcia, którymi będziesz mógł się pochwalić przed znajomymi. Świetną pracę scenografów można zauważyć od samego wstępu na teren rozgrywki.

Walka mieczem w Witcher School
Źródło: andrzejtucholski.pl

Efekty specjalne w tej grze doceniane są na całym świecie. 5 Żywiołów wprowadziło specjalne, anglojęzyczne wersje LARPa dla uczestników z całego globu. Po zobaczeniu zdjęć i fragmentów filmów na stronie Witcher School nikogo nie dziwi, dlaczego LARP jest tylko dla pełnoletnich uczestników. Sceny wieszania, składania ofiar czy walk z potworami nie dla wszystkich mogą być zdatne do oglądania. Oprócz tego organizatorzy świetnie rozwiązali użycie Znaku Igni — po rzuceniu go na krąg mocy, wydzielony teren kilkanaście metrów od uczestników staje w ogniu. 

Sprawdź: Wiedźmin 4 – czy powstanie? Jeśli tak, to kiedy Wiedźmin 4 może mieć premierę?

W ciągu takiego weekendu można się nieźle zmęczyć. W Witcher School dzień zaczyna się o 7:00, a o 7:30 adepci są już na rozgrzewce. Treningi, przerwy na jedzenie i spotkania z mentorami trwają do północy. Osoby obawiające się o to, czy odnajdą się w tej nowej rzeczywistości pełnej obcych ludzi, mogą spać spokojnie. Kilka miesięcy przed wyjazdem organizatorzy dodają uczestników do grupy na Facebooku, dzięki której każdy może się poznać, podpytać larpowych ekspertów o szczegóły takiej rozgrywki i, jeśli wcześniej go nie znał, zaznajomić się ze światem Wiedźmina.

Opinie na temat Witcher School

Po wpisaniu frazy „Witcher School opinie” można natknąć się na wiele pozytywnych komentarzy ze strony uczestników. Ludzie chwalą sobie organizację i przebieg rozgrywki. Częste są opinie, że wiedźminowy LARP jest najlepszą odskocznią od rzeczywistości, jaką można sobie zafundować.

Opinie na temat szkoły wiedźminów
Źródło: igimag.pl

Nawet osoby wcześniej niezaznajomione z tym uniwersum chwalą sobie wyjazd. Organizatorzy zadbali o to, żeby nikt nie czuł się wykluczony i oferują wprowadzenie do świata Wiedźmina nawet tym, którzy wiedzą o nim tyle, co nic. Co roku ludzie nie tylko z Europy, a z całego świata, odwiedzają Dolny Śląsk, żeby przeżyć 4 dni przygód w zamku inspirowanym Kaer Morhen.

Witcher School — cena stania się wiedźminem

Ceny za czterodniowy wyjazd na jeden z trzech zamków wahają się od 2150 zł do 4800 zł. Przykładowo, standardowy bilet na rozgrywkę odbywającą się na Zamku Czocha w październiku 2021 roku kosztuje 2160 zł. Osoby ceniące sobie swoje własne towarzystwo i prywatną łazienkę mogą dopłacić niecałe 200 zł do jednoosobowego pokoju w jednej z zamkowych komnat. W cenę biletu wchodzi wyżywienie, wiedźmiński kostium, który po rozgrywce można kupić, i medalion. Oprócz tego uczestnik otrzymuje oczywiście dostęp do całego terenu zamku i zajęć. Transport do jednego z dolnośląskich zamków trzeba zapewnić sobie samemu, jednak agencja 5 Żywiołów, za drobną opłatą, oferuje przewóz z Portu Lotniczego we Wrocławiu. Na stronie 5 Żywiołów można kupić m.in.: pancerz, dodatki, hełmy i produkty do charakteryzacji. Jest tam duży wybór fantów dla osób, które planują wyjazd na LARPową przygodę.

Cena kursu w Witcher School
Źródło: jarock.pl

Cztery dni pełne wrażeń na pewno pozostaną w pamięci każdego adepta wiedźmińskiej sztuki — tego, który swoją przygodę z Wiedźminem zaczął dopiero w dniu wyjazdu i tego, który zna tę serię jak własną kieszeń. Sceneria dolnośląskich zamków idealnie oddaje klimat świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Czy czujesz, że sprawdzisz się w roli wiedźmina? Napisz w komentarzu! 

Źródło obrazka głównego: ostatniatawerna.pl

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *