1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. What if…? – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym serialu Marvela

Rozrywka

1 tydzień temu

What if…? – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym serialu Marvela

Filmy i seriale
0
0
0
0
0

Już niedługo premiera kolejnego serialu z uniwersum Marvela! Co wiemy o What if…? O czym jest i kto pojawi się w nowej produkcji? Przedstawiamy najświeższe informacje. 

What if…? – data premiery

Nową produkcją od Marvel Studios jest What If…? – serial animowany, do którego stworzenia inspiracją była seria komiksów Marvel Comics wydana pod tym samym tytułem. Scenariusz napisała A.C. Bradley, za reżyserię odpowiada Bryan Andrews, a głównym animatorem został Stephan Franck. Wiadomo już, że z góry zapowiedziany został drugi sezon What if…?. Kiedy premiera pierwszego? 

MCU

Zobacz też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Seria zagości na platformie Disney Plus 11 sierpnia 2021 roku i będzie zawierała łącznie 10 odcinków. Niestety, oglądanie What if…? na polskiej wersji tego serwisu streamingowego wciąż jest niemożliwe, ponieważ jeszcze nie jest on dostępny w naszym kraju. Jak można zobaczyć serial? Dobrym sposobem jest zainstalowanie VPN, czyli płatnego programu zmieniającego Twoją lokalizację na taką, która daje Ci dostęp do takich serwisów.

Warto dodać, że What if…? jest czwartym z kolei serialem wyprodukowanym przez Marvel Studios na potrzeby Disneya oraz zawiera się w czwartej fazie Marvel Cinematic Universe. Ponadto jest to pierwsza animacja, której wątki fabularne łączą się z tymi ukazanymi na filmach ze świata MCU. Dotychczas tego typu produkcje wykonywane były jako samodzielne części serii. 

O czym będzie What If…?

What if…? to serialowa antologia, co oznacza, że każdy odcinek serii należy traktować jako osobną historię. Nad całością czuwać będzie jednak postać znana jako Uatu (The Watcher) – istota należąca do pozaziemskiej rasy Watcher – która pojawi się we wszystkich epizodach jako narrator animacji oraz obserwator wydarzeń. Co w takim razie wiemy o fabule? Na pewno to, że serial stara się odpowiedzieć na pytanie, co by się stało, gdyby kluczowe momenty z filmowego MCU potoczyły się w inny sposób. 

Jest to możliwe dzięki niedawno wprowadzonemu Multiwersum. Brzmi tajemniczo? Jak już wcześniej zostało wspomniane, What if…? jest częścią świata MCU i łączy się fabularnie z pozostałymi produkcjami. Jednak w świecie tym istnieje nie tylko jedno uniwersum (stąd nazwa Multiwersum – Wieloświat). Akcja serialu rozgrywa się właśnie w rzeczywistości alternatywnej do tej, w której działa się fabuła wcześniejszych produkcji. Oznacza to, że zobaczysz swego rodzaju alter ego postaci, które znasz z poprzednich filmów.

Rozmawiając o What if…?, nie da się nie wspomnieć o samej animacji. Została ona zrobiona w stylu cel-shaded, dzięki któremu postaci aktorów są dobrze odwzorowane. Projekt miał na celu jak najwierniej oddać historię opowiadaną zazwyczaj na kinowym ekranie przy pomocy charakterystycznej dla Marvela palety barw. Za animację odpowiedzialni są Squeeze (pierwsze pięć odcinków) oraz Flying Bark Productions (kolejne trzy odcinki).

Zwiastun i materiały promocyjne najnowszej animacji MCU

Od czasu zapowiedzi serialu, w internecie zaczęły krążyć różne materiały promocyjne, a niedawno pojawiły się dwa oficjalne zwiastuny do What if…?. Trailer zawiera mnóstwo przydatnych i ciekawych informacji. Łatwo można je jednak przeoczyć ze względu na mnogość pokazywanych wątków, a także sporą liczbę pojawiających się jedna po drugiej animowanych postaci. Czego w takim razie dowiesz się, oglądając materiał wideo? Na podstawie zwiastuna można wyodrębnić trzy domniemane wątki fabularne. 

Pierwszy z nich dotyczy Peggy, którą znasz z serii filmów o Kapitanie Ameryce. Wygląda na to, że w tym uniwersum to Peggy Carter, a nie Steve Rogers, została poddana działaniu serum, które zmieniło ją w superbohaterkę – Kapitan Brytanię. Ciekawą różnicą jest również fakt, że w tej rzeczywistości Yondu zabiera z Ziemi nie Petera Quilla, ale T’Challę i to on znany jest tu jako Star Lord. Ciekawe, co w tym wypadku stanie się z Ego, ojcem Quilla? Tego być może dowiemy się po premierze.

what if

Kolejny z wątków dotyczy Tony’ego Starka. Pokazana została animowana scena z pierwszej części Iron Mana, kiedy to Stark miał być porwany w Afganistanie podczas demonstracji pocisków rakietowych. W tej linii czasowej do tego nie dochodzi, a wszystko za sprawą Killmongera, który ratuje go przed wybuchem bomby. Pozostaje pytanie, czy młody Stark będzie w stanie skonstruować dla siebie zbroję? Co stanie się z Iron Manem?

Odpowiedź na to pytanie częściowo pada w zwiastunie, aczkolwiek w tym wypadku bazujemy jedynie na domysłach. W trailerze niektóre postacie, takie jak Tony Stark i Steve Rogers, pojawiły się pod postacią Marvel Zombies. W serii komiksów o tym samym tytule autorstwa twórcy The Walking Dead istnieją alternatywne uniwersa, w których bohaterowie MCU zostali zainfekowani przez wirus zamieniający ich w stado wygłodniałych żywych trupów – to całkiem prawdopodobny scenariusz. 

what if

Zobacz też: Eternals – to będzie nowy hit Marvela? Wszystko o produkcji Marvel Eternals

Obsada w What if…?

Obsada czwartego serialu MCU nie powinna być dużym zaskoczeniem. Głównym postaciom głosu użyczą te same osoby, które wcielały się w filmowe wersje swoich bohaterów (nawet jeśli teraz ci bohaterzy są wersjami alternatywnymi). Mimo że wciąż nie znamy wszystkich członków serialu, możemy wymienić całkiem sporą listę potwierdzonych aktorów i aktorek wraz ze standardowymi rolami, jakie dotychczas odgrywali w MCU. Oto oni:

 • Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Iron Man – miliarder, wynalazca, jeden z założycieli Avengers,
 • Michael B. Jordan jako Erik Killmonger – żołnierz; planował przejąć Wakandę, by pomścić ojca, 
 • Sebastian Stan jako Bucky Barnes – przyjaciel Steve’a Rogersa, nosi pseudonim Zimowy Żołnierz,
 • Josh Brolin jako Thanos – pochodzi z Tytana, chciał wyeliminować połowę wszelkiego życia,
 • Mark Ruffalo jako Bruce Banner – profesor i naukowiec, współzałożyciel Avengers, pod wpływem silnych emocji przeobraża się w Hulka,
 • Tom Hiddleston jako Loki – adoptowany brat Thora, potrafi władać magią, zmieniać wygląd i się teleportować,
 • Samuel L. Jackson jako Nick Fury – były dyrektor T.A.R.C.Z.Y. i oficer armii USA; uruchomił projekt Avengers,
 • Chris Hemsworth jako Thor – Asgardczyk, syn Odyna i Gaei; członek Avengers; przez swoje niezwykłe zdolności nazywany Bogiem Piorunów,
 • Haley Atwell jako Peggy Carter – pierwsza miłość Steve’a Rogersa, członek Naukowych Rezerw Strategicznych,
 • Chadwick Boseman jako T’Challa – władca Wakandy, członek Avengers,
 • Karen Gillan jako Nebula – przybrana córka Thanosa, była egzekutorka Ronana,
 • Jeremy Renner jako Clint Barton / Hawkeye – członek Avengers; strzelec wyborowy i były agent T.A.R.C.Z.Y.,
 • Paul Rudd jako Scott Lang – członek Avengers; posiadał kombinezon pozwalający mu na zmniejszenie się przy równoczesnym zwiększeniu jego siły, 
 • Jeffrey Wright jako narrator / The Watcher.

What if…? to najnowsza propozycja od Marvel Studios wchodząca w skład MCU. Jej fabuła owiana jest tajemnicą, gdyż poza ogólnymi wiadomościami i domysłami niewiele o niej wiadomo. Mimo wszystko zwiastun trzyma w napięciu, a znani już bohaterowie, przedstawieni w zupełnie odmienny sposób, wzbudzają zainteresowanie. Na pewno warto wypatrywać premiery.

0
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.