Stranger Things

Rozrywka

18.02.2022 11:22

Twórcy Stranger Things potwierdzają: sezon 5. będzie ostatnim

Filmy i seriale Newsy
10
6
1
10
6

Bracia Dufferowie, którzy odpowiadają za powstanie i produkcję Stranger Things, odsłaniają karty dotyczące przyszłości popularnego serialu. Oficjalnie wiadomo, że piąty sezon produkcji będzie finałowym.

Za pośrednictwem platformy Twitter twórcy Stranger Things odsłonili rąbek tajemnicy co do przyszłości serialu. Krótkie oświadczenie postawiło sprawę jasno – sezon czwarty nie będzie ostatnim. Cieszycie się? No to łyżka dziegciu: koniec jest znany i przyjdzie wraz z sezonem piątym.

Siedem lat temu zaplanowaliśmy w całości wątek fabularny dla Stranger Things. Przewidywaliśmy wtedy, że historia zajmie od czterech do pięciu sezonów. Jak się okazało, fabuła okazała się zbyt rozbudowana, aby zamknąć opowieść w czterech sezonach, ale jak sami się wkrótce przekonacie, zmierzamy w kierunku naszego końca. Sezon czwarty będzie przedostatnim, sezon piąty – ostatnim.

Fragment oświadczenia braci Dufferów z Twittera, całość możecie przeczytać poniżej

Czwarty sezon Stranger Things – podstawowe informacje

Zanim jednak sezon finałowy się rozpocznie, wciąż do obejrzenia pozostaje czwarty. Co o nim wiemy? Netflix potwierdził, że produkcja zadebiutuje na platformie streamingowej 27 maja tego roku. Co jednak ciekawe, sezon ten będzie miał dwie premiery. Jest to związane z jego rozbudowaniem – jest on tak duży, że musiał zostać podzielony na dwie części. Druga część sezonu zostanie wyemitowana 1 lipca.

Całość składać się będzie z 9 odcinków (5 w pierwszej części, pozostała liczba w drugiej). Według przedpremierowych informacji ma to być najmroczniejszy sezon z wszystkich do tej pory dostępnych.

Minęło sześć miesięcy od bitwy o Starcourt, która sprowadziła terror i zniszczenie na Hawkins. Zmagając się ze skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona – poruszanie się po zawiłościach szkoły średniej wcale nie ułatwiło sprawy. W tym najbardziej wrażliwym czasie pojawia się nowe i przerażające nadprzyrodzone zagrożenie przedstawiające makabryczną tajemnicę, która, jeśli zostanie rozwiązana, może w końcu położyć kres horrorom z Upside Down.

Opis czwartego sezonu na platformie Netflix

Sprawdź też: Seriale młodzieżowe na platformie Netflix – lista 10 popularnych tytułów

Przyszłość serii została zatem jasno określona przez ich twórców. Raczej nie ma to odwołania i popularna produkcja zakończy się wraz z ostatnim odcinkiem piątego sezonu. Jesteście zadowoleni z tego faktu czy wolelibyście więcej sezonów? Dajcie nam znać w komentarzach.

Odwiedź nasze social media! Jeśli lubisz zamieszczane przez nas materiały i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na scroll.morele.net – koniecznie zajrzyj na nasz facebookowy profil. Zapraszamy też na scrollowy instagram, gdzie bliżej zapoznasz się z naszą redakcją!

Źródło obrazu głownego: netflix.com

10
6

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *