Rozrywka

23.11.2021 14:06

Trolle 3 – data premiery ujawniona. Kolorowe i rozśpiewane stworki wracają

Filmy i seriale Newsy
20
0
2
20
0

Bajka Trolle pierwszy raz zadebiutowała w kinach w 2016 roku. Kolorowi bohaterowie pojawili się ponownie w 2020, a teraz nadchodzi kolejny ich powrót. Sprawdź, kiedy zapowiedziana jest trzecia część popularnej animacji.

Trolle to amerykański film animowany, wyreżyserowany przez Mike’a Mitchella i Walta Dohma. Bohaterami bajki są tytułowe trolle – kolorowe, radosne i rozśpiewane stworki, które żyją w równie barwnym otoczeniu. Postaciami pierwszoplanowymi są pełna energii księżniczka Poppy, a także Mruk – będący przeciwieństwem innych przedstawicieli swojej rasy. Jest on typowym odmieńcem, który nie tańczy, nie śpiewa i nie przytula się. Dla zwolenników tej pary jest dobra wiadomość – wytwórnia DreamWorks oficjalnie zapowiedziała konkretną datę, w której ukaże się kolejna część animacji.

Trolle 3 – kiedy premiera trzeciej części?

Na temat fabuły trzeciej części bajki na razie nic nie wiadomo. Nie ma również ostatecznego tytułu dla kontynuacji. Jednak z konkretnych informacji można wyróżnić już datę premiery – Trolle ukażą się po raz trzeci dokładnie od 17 listopada 2023 roku. Naturalnie wszyscy spodziewają się dalszych losów Poppy i Mruka – na Twitterze ogłaszającym datę opublikowane jest zdjęcie z głównymi bohaterami serii. Przypuszczać też można, że tak jak w poprzednich częściach, w oryginalnej ścieżce dźwiękowej znajdą się Anna Kendrick i Justin Timberlake.

Czy Trolle 3 będą do obejrzenia w kinach?

Warto przypomnieć, że premiera drugiej części bajki Trolle (Trolls World Tour) była dość nietypowa, z uwagi na to, że wypadała w kwietniu 2020 roku – w momencie pierwszej fali COVID-19 i obostrzeń związanych m.in. z zamknięciem kin. W związku z tym premiera została przeniesiona na platformy VoD. Choć było to ryzykowne zagranie, to sequel przyjął się bardzo dobrze bez premiery kinowej.

Sprawdź też: Najlepsze filmy animowane dla każdego. Animacje dla dzieci i dorosłych

Czy wobec tego trzecia część też będzie dostępna wyłącznie w Internecie? Otóż nie – 17 listopada 2023 roku Trolle wrócą na ekrany kin. Należy jednak podkreślić, że już po 17 dniach od premiery, bajka będzie mogła trafić na płatne serwisy VoD.

Popularność poprzednich części animacji

Na koniec warto wspomnieć o sukcesach poprzednich części bajki. Dotyczą one przede wszystkim ścieżki dźwiękowej – w końcu w oryginalnym dubbingu udział brały topowe nazwiska ze sceny muzycznej i filmowej. Just Sing z drugiej części otrzymała m.in. nagrodę Hollywood Music in Media Awards, za najlepszą oryginalną piosenkę do filmu animowanego. Bez wątpienia jednak światowym hitem stała się piosenka promująca pierwszą część filmu – Can’t Stop the Feeling Justina Timberlake’a – która była nawet nominowana do Oscara.

Oprócz tego seria osiągnęła bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Pierwsza część przyniosła twórcom 350 milionów dolarów z box office, a sequel – pomimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią – 100 milionów z platform streamingowych oraz 47 milionów z box office. Czy trzecia część przyjmie się równie korzystnie?

20
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Super że będzie 3 część trolli. Poprzednie 2 bardzo dobrze się u mnie przyjęły więc coś przeczuwałem że będą trolle 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.