1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. The Batman (2022) – co nowego pokażą Robert Pattinson i Matt Reeves? Data premiery, zwiastun i obsada filmu The Batman

Rozrywka

2 tygodnie temu

The Batman (2022) – co nowego pokażą Robert Pattinson i Matt Reeves? Data premiery, zwiastun i obsada filmu The Batman

Filmy i seriale
4
2
0
4
2

The Batman ma być zupełnie nowym kierunkiem. Po rewelacyjnej trylogii Nolana, czas na mroczny klimat w stylu detektywistycznych filmów noir. Robert Pattinson jako nowy Batman zachwyca od pierwszych trailerów. Kiedy znów wrócimy do Gotham City?

Nowy Batman – czy potrzebujemy kolejnego filmu o Człowieku Nietoperzu?

Wykreowane przez DC Comics uniwersum przeszło bardzo wyboistą drogę w ostatnich latach. Przede wszystkim dlatego, że odpowiedzialny za markę Warner Bros. nie za bardzo miał pomysł na to, jak tę franczyzę prowadzić. By w pełni zrozumieć chaotyczność działań DC wystarczy spojrzeć na strategię konkurencji, czyli Marvela. Bardzo spójne i precyzyjnie przecinające się światy poszczególnych filmów, takich jak Iron Man, Avengers czy Czarna Pantera świadczyły o tym, że producenci wiedzą, co robią, i że w skoordynowany sposób rozwijają swoją markę. Jak wygląda to w obozie DC?

The Batman, którego reżyserem jest Matt Reeves, to pozycja zaskakująca dlatego, że w tytułową rolę nie wcieli się Ben Affleck, czyli aktor odgrywający postać Batmana w kilku ostatnich produkcjach DC. Zamiast niego, nietoperzy kostium przywdzieje Robert Pattinson. Reakcje na taką decyzję były bardzo różnorodne – od zaskoczenia i nadziei, aż po sprzeciwy.

the batman
Źródło: dynamicsartsin.com

Pattinsonowi w ostatnich latach w końcu udało się zerwać z łatką, która została nadana aktorowi po występie w Zmierzchu. Brytyjczyk odkrywał się na nowo i występował w intrygujących produkcjach niezależnych. Skąd więc decyzja o tym, by wiązać się z nową franczyzą? Fani zaczęli również zastanawiać się, czy tak naprawdę The Batman jest w tym momencie potrzebny. Spora część pokłada jednak duże nadzieje w reżyserze nowej produkcji i ogólnemu zwrotowi DC ku mroczniejsze stylistyce np. w świetnie ocenianym Jokerze.

Matt Reeves nie jest może najbardziej znanym nazwiskiem w branży, ale od lat okazuje się on ambitnym twórcą. Pośród filmów, które do tej pory nakręcił warto szczególnie wyróżnić Projekt: Monster oraz dwie ostatnie części Planety Małp. Które w szczególności świadczą o jednym: Reeves potrafi wskrzesić starą markę, i nadać jej świeżości, która przyciągnie nowe pokolenia widzów. Jego produkcje charakteryzują się wysokim tempem akcji oraz świetną stroną wizualną.

Zobacz: Gotham – serial o Batmanie na Netflix. Czy warto obejrzeć serial Gotham?

Obsada filmu The Batman

Z pewnością to właśnie obsada będzie głównym czynnikiem przyciągającym widzów do kin. Oprócz ogłoszonej już dawno informacji, iż Bruce Wayne (czy też Batman) zostanie zagrany przez Roberta Pattinsona, elektryzowały także pozostałe nazwiska. W kolei w rolę Kobiety-Kota wcieli się Zoë Kravitz. Na drugim planie zobaczymy takie ikony kina i telewizji jak Colin Farrell, Andy Serkis, Paul Dano, czy Jeffrey Wright. Zebranie takiej obsady to nie lada wyczyn, nic więc dziwnego, że presja ze strony fanów rośnie!

Obsada filmu The Batman
Źródło: wall.alphacoders.com

The Batman (2022) – zwiastuny

Choć początkowo The Batman miał mieć premierę w 2021 roku, to ostatecznie najprawdopodobniej obejrzymy go w 2022. Mimo to, już kilka miesięcy temu wypuszczony został trailer. Zwiastun, okraszony utworem Something in the Way Nirvany, zaskakuje przede wszystkim swoją brutalnością, z którą niekoniecznie kojarzymy Batmana. Fani zareagowali na tą odmianę z entuzjazmem – The Batman zanosi się bowiem na dzieło adresowane przede wszystkim do starszych widzów.

Porównań do klasyki kina nie brakowało: jedni widzą w filmie o Batmanie ukłon w stronę legendarnego neo-noir, w postaci Siedem Davida Finchera; drudzy zastanawiają się, jak ta wersja poradzi sobie z porównaniami z Mrocznym Rycerzem Christophera Nolana.

Sporo osób zszokował także wygląd Colina Farrella. Irlandczyk w filmie wciela się w postać Pingwina, i by przedstawić tego bohatera wiernie wobec komiksowego oryginału nabrał na potrzeby roli sporo kilogramów. Wielu widzów po prostu go nie rozpoznało – przy takim zaangażowaniu może będzie to jedna z najciekawszych ról w karierze aktora, który przeżywa w ostatnich latach pewien renesans.

O czym będzie opowiadał nowy Batman?

Na pytanie o czym będzie opowiadał The Batman próbują sobie odpowiedzieć wszyscy fani historii o Człowieku-Nietoperzu. Na razie nie wiadomo na ten temat zbyt wiele. Oczywiście poza tym, że będzie to kryminał utrzymany w estetyce noir.

Retro wygląd filmu potwierdził już trailer, natomiast szczegóły fabularne nie są do tej pory znane. Z większych kęsów wiadomo, że na ekranie możemy spodziewać się takich postaci, jak: Kobieta-Kot, Pingwin, Człowiek-Zagadka czy Komisarz Gordon. Opierając się na opublikowanym zwiastunie możemy jeszcze zgadywać, że Batman będzie próbował zemścić się na przestępcach Gotham City, a Człowiek-Zagadka podejmie się na nim próby szantażu.

Fabuła nowego Batmana
Źródło: screenrant.com

Internauci podejrzewają, że reżyser, Matt Reeves, będzie próbował dokonać pewnej rewizji gatunku superbohaterskiego. Co to dokładnie miałoby oznaczać? Wnioskując po tym, jak brutalnie Batman Roberta Pattinsona obchodzi się w trailerze ze złoczyńcami, być może film każe nam zastanowić się nad moralnością głównego bohatera. Niektórzy poszli w swoich spekulacjach jeszcze dalej i zasugerowali, że być może to sam Batman będzie w tej fabule antagonistą. Inną ważną informacją jest to, że The Batman nie będzie fabularnie częścią filmowego uniwersum DC. Na cameo Wonder Woman nie ma więc co liczyć.

Kiedy premiera The Batman z Robertem Pattinsonem?

Pierwotnie, The Batman miał pojawić się w 2021 roku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany dystrybucyjne producentów. Nowy Batman pojawi się więc 4 marca 2022 roku i z pewnością spotka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów, jak i krytyków. Człowiek-Nietoperz to w końcu, obok Supermana i Iron Mana, jeden z najbardziej ikonicznych bohaterów komiksowych.

Robert Pattinson jako nowy Batman
Źródło: gamesradar.com

Robert Pattinson ma szansę przywrócić dawny blask tej postaci. Ostatnie filmy z Benem Affleckiem w roli Batmana niestety rozczarowały i chyba wszyscy czekają w napięciu na nowy początek. Czy to się faktycznie uda – okaże się wiosną 2022 roku!

Źródło obrazka głównego: xtrafondos.com

4
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.