tesla

Rozrywka

27.12.2021 09:53

Tesla Model S wysadzona przez właściciela! Dlaczego to zrobił?

Motoryzacja Newsy
5
0
0
5
0

Tesla to samochód niedostępny dla przeciętnego mieszkańca. Pewien Finlandczyk postanowił wysadzić autonomiczny pojazd ze względu na swoją frustrację. Co wpłynęło na taką decyzję? Więcej w materiale.

Czy wyobrażasz sobie taką sytuację, że Twój samochód, który posiadasz tak Cię zdenerwował, że postanawiasz go wysadzić w powietrze? Ciężkie do zrealizowania, prawda? Jak się okazuje właściciel Tesli Model S – Tuomas Katainen, nie miał z tym problemu! Na platformę YouTube został udostępniony materiał z całej operacji. Mieszkaniec Finlandii podjął decyzję, że ma dość samochodu od Elona Muska, trzeba go zdetonować. 

Sprawdź też: Elon Musk rozsierdzony, że Tesla nie jest nagradzana!

Jaki był powód tego wielkiego czynu? Tuomas nabył używaną Tesle z 2013 roku. W tamtych czasach, nowy egzemplarz, kosztował w wersji podstawowej 57 400 dolarów, a obecnie Tesla “z drugiej ręki” to wydatek ok. 30 tyś. dolarów. Finlandczyk przejechał ok. 1500 kilometrów, gdzie mógł się prawdziwie cieszyć jazdą. Później pojawiły się problemy, Tesla ciągle pokazywała błędy. Po zabraniu do mechanika Tuomas usłyszał, że czeka go wymiana akumulatorów za ok. 22 600 USD. Facet odebrał samochód z warsztatu i powiedział, że wysadzi cały pojazd w powietrze. Zobacz jak spektakularnie wybucha Tesla!

Tesla – nuda czy skarbonka bez dna?

Właściciel był sfrustrowany, że musi zapłacić prawie jeszcze raz tyle, ile kosztowało go samo kupno samochodu. Chyba nikt nie lubi po zakupie samochodu inwestować kolejnych pieniędzy w naprawy, to zrozumiałe. Sytuacja wydaje się kuriozalna, gdy wymagana operacja wyniesie tyle co koszt samochodu – to się po prostu nie opłaca. 

Sprawdź też: Elon Musk to sadysta? Tak twierdzi były inżynier SpaceX

Jak donoszą źródła, da się znaleźć tańszą usługę wymiany akumulatorów – wydatek może sięgać np. 5 000 USD. To o wiele mniej niż zaproponowano Tuomasowi, choć wciąż dużo! Grupa, zajmująca się detonowaniem ładunków, przypięła do Tesli 30 kg dynamitu, a następnie wysadziła samochód w kamieniołomie Jaala w Finlandii. Cóż, jaki by nie był to akt, wyglądał spektakularnie! Zadbano nawet o najmniejsze detale, do samochodu został umieszczony manekin z twarzą Elona Muska. Właściciel po wybuchu skomentował całe wydarzenie, że nigdy nie bawił się tak dobrze z Teslą.

Podobało Ci się widowisko? Co sądzisz o takich wydarzeniach? Zostaw komentarz!

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *