1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Tamagotchi – kultowa zabawka powraca! Poznaj nowe Tamagotchi!

Rozrywka

2 tygodnie temu

Tamagotchi – kultowa zabawka powraca! Poznaj nowe Tamagotchi!

Gadżety
4
1
0
4
1

Choć Tamagotchi swoje lata największej popularności zdaje się mieć za sobą, producent popularnej zabawki nie odpuszcza i w 2021 zaprezentował jej najnowszą generację. Co już wiadomo o nowym Tamagotchi?

Czym jest Tamagotchi? Krótka historia klasycznej zabawki

Tamagotchi to rodzaj elektronicznej zabawki w kształcie niewielkiego jajka. Jej użytkownik staje przed wyzwaniem opieki nad wirtualnym stworzeniem. Zadaniem gracza jest utrzymywanie postaci w dobrym zdrowiu poprzez takie czynności jak regularne karmienie, mycie, sprzątanie jego otoczenia czy – w razie potrzeby – podawanie lekarstw. Należy także dostarczać jej rozrywki, na przykład grając w różne minigry. Interakcja z urządzeniem następuje za pomocą trzech przycisków, a akcja jest wyświetlana na małym ekranie ciekłokrystalicznym.

Pierwsze Tamagotchi pojawiło się na rynku 23 listopada 1996 roku, wydane przez firmę Bandai Namco. Twórcami urządzenia są Aki Maita i Yokoi Akihiro. Zabawka już wkrótce po swoim debiucie doczekała się olbrzymiej popularności na japońskim rynku. Szał na wirtualne zwierzaki szybko rozprzestrzenił się poza ojczyznę producenta i wkrótce tym rodzajem rozrywki mogły się cieszyć dzieci w wielu innych częściach świata, w tym w Polsce.

tamagotchi

W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na ten produkt, na światowych rynkach pojawiło się mnóstwo nieoficjalnych wersji zabawki. Do dziś całe mnóstwo osób mianem „tamagotchi” określa wydawane przez wiele różnych marek urządzenia, które oferują możliwość opieki nad cyfrową istotą, nie tylko te pochodzące bezpośrednio ze stajni Bandai Namco.

Tamagotchi Smart – kiedy będzie dostępne? Najważniejsze informacje o nowej wersji kultowej zabawki

Tamagotchi Smart w Japonii zadebiutuje 23 listopada 2021 roku. Wybór daty premiery nie jest przypadkowy – tego dnia ta linia zabawek obchodzić będzie 25 rocznicę pojawienia się na rynku. Firma nie udostępniła jeszcze żadnych informacji na temat dystrybucji poza Japonią, jednak jak podejrzewa serwis Nintendolife, takiej premiery można spodziewać się w 2022 roku.

Nowe Tamagotchi nie będą już typowymi brelokami. Przyjmą formę smartwatchy i w podstawowej wersji mają być dostępne w dwóch kolorach – koralowym różu i miętowym błękicie. Ten rodzaj Tamagotchi Smart ma kosztować około 220 złotych. Producent oferuje także urządzenie w wersji białej, jednak jak dotąd można było je uzyskać wyłącznie poprzez udział w losowaniu.

tamagotchi smart
Źródło: antyweb.pl

Użytkownik Tamagotchi Smart w podstawowej wersji urządzenia będzie mógł wybierać spośród 10 charakterystycznych postaci. Wśród nich znajdą się między innymi doskonale znane wszystkim fanom poprzednich generacji maskotki serii, czyli Kuchipatchi, Mametchi i Memetchi.

Jakie opcje i nowe funkcjonalności będzie zawierać Tamagotchi Smart?

Już święcące tryumfy w latach 90 pierwsze generacje Tamagotchi pokazały, że nie tak trudno o zbudowanie pewnego rodzaju emocjonalnej więzi z wirtualnym zwierzakiem. Wystarczyło wszak kilka rodzajów czynności do wykonania i prosta, pikselowa animacja naszego podopiecznego. Nowe urządzenia ze stajni Bandai Namco wnoszą tę więź na zupełnie nowy poziom.

Jak się okazuje, w nowej generacji Tamagotchi możesz rozmawiać z postacią. Jak donosi serwis Vice, rozmowy te będzie można rejestrować, co ma pozytywnie wpływać na relację gracza z wirtualnym pupilem. Wiadomo już też, że wydawanie głosowych komend będzie możliwe, ten sposób interakcji z urządzeniem obejmie jednak dość podstawowe zastosowania, takie jak wybudzanie postaci.

Nowe funkcjonalności w Tamagotchi
Źródło: creativebloq.com

W nowej linii produktów po raz pierwszy w historii marki zaimplementowany zostanie kolorowy dotykowy ekran. Z jego pomocą będziesz mógł głaskać, łaskotać i bawić się ze swoim cyfrowym podopiecznym. Wszystkie te czynności mają służyć pogłębieniu relacji z animowanym stworkiem. Obecność dotykowego ekranu nie oznacza jednak, że z obudowy zabawki znikają charakterystyczne trzy przyciski – te wciąż znajdą się w nowym urządzeniu. Oprócz gry Tamagotchi Smart wyświetlać będzie też inne informacje, między innymi godzinę oraz datę.

Nowy produkt Bandai Namco wciąż umożliwiać będzie bezproblemową integrację między urządzeniami. Masz więc możliwość sprawić, by Twój bohater złożył wizytę pupilowi innej osoby. Dzięki tej funkcji dostępne będą też różne gry, w które będzie można zagrać wspólnie z innymi posiadaczami Tamagotchi Smart.

Zobacz: Alexa po polsku? Amazon Alexa być może niebawem po polsku

Smartwatch oczywiście nie pozostanie wolny od ograniczeń typowych dla tego urządzenia. Dotyczy to w szczególności ładowania – bateria umożliwi działanie zabawki do 30 godzin, po których upływie konieczne będzie jej uzupełnienie za pomocą kabla USB.

Karty TamaSmart – dodatkowa zawartość w Tamagotchi Smart

Spragnieni jeszcze lepszych wrażeń gracze za cenę około 40 złotych będą mogli zakupić specjalne karty TamaSmart,czyli niewielkie plastikowe moduły mieszczące dodatkową zawartość do gry. Będą one zawierać ekskluzywne akcesoria i żywność, z których będzie mógł korzystać bohater, oraz dawać dostęp do postaci o nowym wyglądzie. Wszystkie te przedmioty i funkcjonalności będzie można odblokować, umieszczając chip karty TamaSmart w dedykowanym porcie na bocznym panelu urządzenia. Przykładami kart są:

Karty TamaSmart
Źródło: shopee.com.my
  • Karta Tamagotchi Sweet Friends – daje dostęp do zawartości inspirowanej popularnymi deserami. Bohater będzie mógł zostać nakarmiony produktami z bogatej gamy deserów, przekąsek i słodyczy. W skład pakietu wchodzi również tematyczna minigra.
  • Karta Tamagotchi Rainbow Friends – umożliwi ustawienie tęczowych motywów dla ekranu wyświetlającego godzinę. W skład oferowanych przez kartę opcji wchodzi również zestaw inspirowanych siedmioma kolorami produktów żywnościowych i akcesoriów, w które będzie można wyposażyć swojego pupila.

Komu najnowszy produkt Bandai Namco przypadnie do gustu?

Nie ulega wątpliwości, że Bandai Namco wciąż pragnie trafić ze swoim produktem w gusta uczęszczających do już szkoły dzieci, a grupą docelową marki są w szczególności dziewczynki. Pastelowe barwy smartwatcha, bajkowa stylistyka i specyficzny rodzaj zabawy to w końcu coś, co charakteryzuje produkty dedykowane tej grupie wiekowej. Urządzenie może też spodobać się osobom lubującym się w specyficznym klimacie japońskiej popkultury, w szczególności wszechobecnej w niej estetyki kawaii (przedmioty bardzo urocze, bajkowe, słodkie, podobne do dziecięcych zabawek).

Tamagotchi od Bandai Namco
Źródło: damagier.pl

Nowe Tamagotchi bez dwóch zdań będzie również gratką dla niegdysiejszych miłośników tego typu zabawy. Pomimo uwspółcześnionej formy urządzenia i dodatkowych funkcji rozgrywki, gra zdaje się zachowywać swój pierwotny cel i klimat. Nowa wersja zabawki będzie zatem okazją do sentymentalnej podróży w czasie, jednak wolnej od ograniczeń przestarzałej technologii i zaadaptowanej do wymogów współczesnego stylu życia.

Tamagotchi Smart a gry mobilne

Czy wyniki sprzedażowe nowego produktu pozwolą mówić o komercyjnym sukcesie? Trudno stwierdzić, jednak niekwestionowana renoma Bandai Namco z pewnością przysłuży się temu celowi. Należy pamiętać, że na przestrzeni lat Tamagotchi zdążyło się doczekać potężnej konkurencji w postaci aplikacji na smartfony i inne urządzenia mobilne. Znany z niego typ zabawy wykorzystują na przykład takie tytuły jak Pou czy My Talking Tom, swoją drogą – bardzo popularne (ponad 500 milionów pobrań i 10 milionów opinii w Sklepie Play).

Współczesna tendencja do łączenia ulubionych rozrywek w ramach jednego urządzenia zdaje się działać na niekorzyść Tamagotchi. Czym jednak może ono zainteresować odbiorców? Posiadanie urządzenia dedykowanego do tej formy zabawy może jednak okazać się bardzo atrakcyjną propozycją. Taka gra nie zaginie w gąszczu innych aplikacji i nie zostanie szybko zastąpiona nową.

Zegarki od Bandai Namco na ręku
Źródło: gagadget.com

Nie wymagający połączenia ze smartfonem sposób interakcji z nią czyni ją wyjątkową. Przy okazji estetyczny wizualnie smartwatch stanowi ciekawy dodatek i może być noszony jako element stylizacji. Silikonowy, minimalistyczny w formie pasek zegarka dobrze wpasowuje się w trendy ostatnich lat.

Zabawka zdecydowanie ma szansę podbić serca najmłodszych, bez względu na wiek dziecka. Dla wielu osób powodem do zakupu najnowszej wersji produktu będzie również nostalgia. Popularne niegdyś urządzenia w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu przypomną fanom marki Tamagotchi beztroski czas, pozwalając przy tym na pełnowymiarową rozrywkę.

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.