Street Fighter 6 został ogłoszony w 35. rocznicę wydania serii. - SCROLL

Rozrywka

21.02.2022 09:00

Street Fighter 6 – zwiastun, ogłoszenie i data premiery

Gry Newsy
10
0
0
10
0

Street Fighter 6 został ogłoszony na sam koniec Capcom Pro Tour – serii turniejów gier walki. Zbiegło się to też z zegarem odliczającym czas na stronie głównej Capcom. Co wiemy o dacie premiery i samej grze?

Street Fighter 6 został ogłoszony przez zwiastun, który możesz zobaczyć poniżej. Samo ogłoszenie miało miejsce na zakończenie serii turniejów gier walki sponsorowanych przez Capcom, wczoraj tuż po godzinie 21.00 czasu pacyficznego (czyli dziś, o 6:00 naszego czasu). Trailer nie zdradza wiele, jednak fakt ogłoszenia kontynuacji po 6 latach cieszy fanów. Capcom obiecał podzielić się większą ilością informacji latem, nawet nie sugerując przybliżonej daty premiery.

W zwiastunie przedstawiony został Ryu, jak zawsze gotowy do walki. Naprzeciw niemu wyszedł Luke – postać dodana do uniwersum Street Fighter wraz z ostatnią aktualizacją Street Fighter 5. Panowie poprężyli mięśnie i ich miejsce zajęło logo Street Fighter 6. Może niezbyt emocjonujący trailer, ale nie o widowiskowość dziś chodziło. Zresztą zobacz sam.

Event wieńczący Capcom Pro Tour zbiegł się z 35. rocznicą wydania pierwszej części serii Street Fighter. Z tej okazji zapowiedziano coś więcej niż kolejny tytuł. Capcom Fighting Collection jest zbiorem dziesięciu tytułów od tego producenta. Nie obejmują one wyłącznie gier z ich najpopularniejszej serii, choć znajduje się tu Street Fighter 2: The Anniversary Edition. Przykładowo znajdziemy tam również Nightstalkers, Cyberbots oraz Puzzle Fighter 2 Turbo. Dodatkowo dla wszystkich tytułów uruchomiona zostanie możliwość gry online. Kolekcja będzie miała premierę 24 czerwca 2022 i dostępna będzie na Steam, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Zapraszam do obejrzenia zwiastunu.

Wraz z 35. urodzinami serii Street Fighter dostaliśmy bardzo interesujące zapowiedzi. Capcom Fighting Collection będzie gratką dla retro-gamerów i fanów wcześniejszych części serii. Street Fighter 6 ma potencjał być wyjątkowo dobrą grą walki – zwłaszcza, że na do pracy nad nią wracają weterani studia. Miejmy nadzieję, że Capcom wyciągnął należyte wnioski z premiery poprzedniej części i nieczyste zagrania sprzedażowe (jak zamknięcie dodatkowych postaci za paywallem, mimo że były już na dyskach instalacyjnych) nie będą miały już miejsca.

Osobiście wiele godzin spędziłem grając w Street Fighter 2 oraz Darkstalkers, więc chętnie do nich wrócę w Capcom Fighting Collection. Street Fighter 5 początkowo mnie do siebie zraził, jednak z czasem zdobył moją sympatię i chętnie spędzę z nim parę godzin. A Ty czekasz na nowego Street Fightera? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Sprawdź też:

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *