Rozrywka

16.12.2021 08:48

Stargate: Timekeepers – tak wygląda gra w uniwersum Gwiezdnych Wrót

Gry Newsy
4
0
0
4
0

Stargate: Timekeepers to gra, na którą czekają nie tylko fani serialu Gwiezdne Wrota. To również ciekawa propozycja dla miłośników taktycznych gier czasu rzeczywistego. Commandos w kosmosie? Interesujące!

Za tą nieźle zapowiadającą się produkcją stoją twórcy z CreativeForge, a wydawcą jest SlitherineGames. Pierwsze fragmenty z gry, opublikowane w formie nagrania na platformie YouTube, udostępniamy poniżej. Zanim jednak przejdziemy do samego materiału wideo, kilka słów na temat gry.

Stargate: Timekeppers to gra nie tylko dla miłośników serialu

Są takie gry, w które powinni grać wyłącznie sympatycy konkretnego uniwersum. Dla pozostałych, treść tych produkcji może okazać się całkowicie odrzucająca. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy gra jest po prostu słaba, a jej jedynym atutem są znani bohaterowie i miejsca. Wielokrotnie, w przypadku tego typu gier, bywa tak, że już chcielibyśmy ją wyłączyć, ale możliwość pokierowania działaniami postaci znanej z filmu czy książki, oraz podziwiania wirtualnego odwzorowania jednej z książkowych lokalizacji, przytrzymuje nas przy grze nieco dłużej.

W przypadku Stargate: Timekeepers może być inaczej. Wszystko dlatego, że jest to gra typu RTT (taktyczna gra czasu rzeczywistego). Takich gier nie ma zbyt wiele, zwłaszcza na wysokim poziomie, dlatego warto uważnie obserwować jej rozwój.

Fabuła gry, o której mówi się już od maja 2021 roku, rozpoczyna się w momencie zakończenia siódmego sezonu Gwiezdnych Wrót, konkretnie podczas bitwy o Antarktydę. Główną postacią Stargate: Timekeepers jest komandor EvaMcCain, która wraz ze swoim oddziałem pomaga SG-1 w bitwie z flotą Anubisa.

Opublikowany fragment gry pochodzi z drugiej misji, o nazwie The Resistance (ang. opór). Można go obejrzeć tutaj.

Premiera już w przyszłym roku

Zgodnie z zapowiedziami, gra Stargate: Timekeepers ukaże się już w 2022 roku. O dziwo, sympatycy serialu podchodzą do niej z umiarkowanym optymizmem. Jak czytamy w komentarzach na YouTube, spodziewali się zupełnie innego rodzaju gry, niż RTT. Nie brakuje jednak głosów aprobaty dla takiej ścieżki obranej przez twórców.

Jest w tym jednak pewna prawidłowość. Taktyczne gry czasu rzeczywistego dopiero z upływem czasu zdobywały większą popularność, mozolnie przyciągając do siebie coraz większą grupę graczy i kradnąc im kolejne godziny wolnego czasu.
Jak poradzi sobie Stargate: Timekeepers? Znając popularność zarówno serialu, jak i gier strategicznych, w Polsce może okazać się jednym z hitów 2022 roku.

Sprawdź też: Star Wars Eclipse – czy ambicja przerosła studio Quantic Dream?

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.