the umbrella academy sezon 3

Rozrywka

06.07.2022 14:00

Sezon 3 The Umbrella Academy — kiedy premiera? Wszystko o trzecim sezonie

Filmy i seriale
6
0
0
6
0

The Umbrella Academy sezon 3 coraz bliżej! Podczas Q&A dla Netflix’s Geeked Week, padły słowa, że będzie to jeszcze bardziej szalony i mocniejszy sezon niż kiedykolwiek wcześniej. Oficjalna data premiery stoi jeszcze pod znakiem zapytania, jednak produkcja trzeciego sezonu The Umbrella Academy trwa. Co o niej wiemy?

The Umbrella Academy sezon 3 – kiedy premiera?

Trzeci sezon The Umbrella Academy zbliża się wielkimi krokami. Nie pojawiły się  jeszcze informacje, o tym, kiedy dokładnie możemy spodziewać się nowych odcinków dostępnych na platformie Netflix. Dzięki aktorowi wcielającemu się w rolę Vanyi. a raczej Viktora, czyli Elliotowi Page’owi, wiemy, że 3 sezon jest aktualnie nagrywany. 

Drugi sezon został zapowiedziany w kwietniu 2019 roku i pojawił się na platformie w lipcu 2020 roku. Biorąc pod uwagę te same ramy czasowe, możemy zaryzykować stwierdzenie, że sezon 3 The Umbrella Academy może zadebiutować w lutym 2022 roku, jednak nic nie zostało jeszcze ujawnione, ani oficjalnie potwierdzone. Co prawda fabuła jest trzymana w tajemnicy, ale nie brakuje wskazówek na temat tego, co czeka nas w trzecim sezonie serialu.

AKTUALIZACJA – trzeci sezon The Umbrella Academy zadebiutował na platformie Netflix 22 czerwca 2022 roku. Jeżeli jednak seans masz już za sobą i zastanawiasz się co teraz obejrzeć, to może warto sprawdzić niektóre produkcje Netflix na lipiec?

the umbrella academy sezon 3 obsada serialu
Tak wygląda rozdinka Hargreevesów – symaptyczna zgraja, prawda? Źródło: Netflix.com

Zapowiedzi i zwiastun 3 sezonu The Umbrella Academy

Na ten moment nie wydano jeszcze nawet zwiastuna trzeciego sezonu serialu. Prace nad nim rozpoczęły się dopiero w połowie lutego, więc zapowiedzi i oficjalne zwiastuny nie pojawią się jeszcze przez kilka miesięcy. Jeśli sugerowana data premiery (pierwszy kwartał 2022 roku) okaże się prawdziwa, to jest całkiem prawdopodobne, że zwiastuny ukażą się na przełomie jesieni i zimy 2021 roku.

AKTUALIZACJA – Netflix opublikował oficjalny zwiastun 3. sezonu The Umbrella Academy. Omawiany materiał możesz obejrzeć poniżej:

Fabuła The Umbrella Academy — podstawowe informacje

Dalsza część tekstu zawiera spoilery! Jeżeli jeszcze nie jesteś na bieżąco z fabułą serialu, zachęcamy do opuszczenia kolejnych 3 akapitów — nikt przecież nie lubi znać zakończenia. 

SPOILERY! 

Wiemy, że The Umbrella Academy stanie do walki z bardzo podobną grupą obdarzonych supermocami istot. Ostatnia scena 2. sezonu wprowadziła nas do Sparrow Academy: grupy z alternatywnej rzeczywistości, posiadającej własny zestaw nadludzkich mocy. Antagoniści zostali przedstawieni w ostatnich fragmentach najnowszego komiksu The Umbrella Academy — Hotel Oblivion — tak więc nie są oni grupą superbohaterów, która została stworzona jedynie na potrzeby serialu. 

Ostatnio niektóre z gwiazd serialu — Elliot Page, Tom Hopper i Emmy Raver-Lampman – wypowiedziały się na temat planowanych zwrotów akcji, które pojawią się w trzecim sezonie. Wiele wskazuje na to, że The Sparrow Academy odegra w serialu znaczącą rolę.

The Sparrow Academy może wpłynąć na sezon 3, jednak na razie przypomnijmy sobie krótko zakończenie sezonu 2. W pierwszym sezonie, który bohaterowie spędzili w teraźniejszości, akcja drugiego sezonu rzuciła nas w wir wydarzeń osadzonych w latach 60. XX wieku. 

Drugi sezon Akademii Umbrella zakończył się tym, że Hargreeves całkowicie zatrzymali apokalipsę i wrócili do 2019 roku, tylko po to, by odkryć nową linię czasu, która została stworzona przez ich ingerencję – taką, w której Sir Reginald nie umarł i jest założycielem Akademii Sparrow. Co zszokowało wielu fanów produkcji to to, że Ben żyje i ma się dobrze. 

KONIEC SPOILERÓW! 

Netflix nie udostępnił jeszcze oficjalnego streszczenia trzeciego sezonu The Umbrella Academy. Fani serialu mogą jedynie spekulować, jak potoczą się losy postaci serialu. 

AKTUALIZACJA – Netflix udostępnił oficjalny opis 3. sezonu serialu:

Ostatni raz widzieliśmy Akademię Umbrella, kiedy powstrzymali koniec świata w 1963 roku. Przekonani, że zapobiegli początkowej apokalipsie i naprawili tę linię czasową na dobre, wracają w końcu do domu. Nie dane było im świętować zbyt długo, gdyż załoga uświadamia sobie, że nic nie jest takie, jak powinno.

Witaj w Akademii Sparrow! Przytulnie tu, jak na Antarktydzie. Wróble natychmiast zderzają się z Parasolkami w gwałtownym starciu, które okazuje się być najmniejszym zmartwieniem wszystkich. Zmagając się z własnymi wyzwaniami, stratami i niespodziankami, mają na głowie jeszcze inny problem. Światu grozi kolejna zagłada. Parasolki muszą przekonać nową rodzinę taty, by pomogła im to wszystko naprawić.

Czy w nadchodzącym sezonie znajdą drogę powrotną do swojego przedapokaliptycznego życia? A może ten nowy świat ma ujawnić coś więcej niż tylko czkawkę w linii czasu?


Akademina Umbrella — tytuły odcinków 3. sezonu

Podczas gdy oczekiwanie na trzeci sezon The Umbrella Academy wciąż się przedłuża, mamy kilka nowych informacji, które pomogą Wam przetrwać ten czas.

Współtwórca serialu, Steve Blackman, ujawnił tytuły odcinków 3. sezonu. Bez zbędnego przedłużania, przyjrzyjmy się tym dziesięciu tytułom:

  • Odcinek 1: „Meet the Family”;
  • Odcinek 2: „World’s Biggest Ball of Twine”;
  • Odcinek 3: „Pocket Full of Lightning”;
  • Odcinek 4: „Kugelblitz” – Jest to prawdziwe słowo, co potwierdził Steve Blackman, choć nie chciał się podzielić tym, co ono oznacza. W fizyce „kugelblitz” to czarna dziura stworzona z fotonów, a biorąc pod uwagę co się dzieje w tym serialu, to możemy zgadywać, iż chodzi właśnie o to;
  • Odcinek 5: „Kindest Cut”;
  • Odcinek 6: „Marigold” – Tytuł, który według Blackmana może mieć specjalne znaczenie dla najwierniejszych fanów, zwłaszcza tych zaznajomionych z serią komiksów, na których oparty jest serial The Umbrella Academy;
  • Odcinek 7: „Auf Wiedersehen” (po niemiecku „do widzenia”, oczywiście!);
  • Odcinek 8: „Wedding at the End of the World”;
  • Odcinek 9: „Six Bells” – Według Blackmana tytuł nabierze o wiele większego znaczenia, gdy widzowie poznają całą fabułę najnowszego sezonu; 
  • Odcinek 10: „Oblivion”.

Jeżeli podoba Ci się The Umbrella Academy, a seans trzeciego sezonu już za Tobą, to może warto zainteresować się jakimś innym serialem w podobnym klimacie? Co powiesz na The Boys, który obecnie jeszcze jest emitowany na Amazon Prime?

Obsada trzeciego sezonu The Umbrella Academy

W serialu wystąpią: Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan. Aidan Gallagher i Justin Hong-Kee Min, którzy powrócą do swoich ról jako rodzeństwo Hargreeves, podczas gdy Ritu Arya ponownie wystąpi jako Lila. Colm Feore znów wcieli się w postać Reginalda Hargreevesa.

Zakończenie 2. sezonu Umbrella Academy wprowadziło również „Sparrow Academy”, nową grupę superbohaterów utworzoną przez wciąż żyjącego Reginalda w alternatywnym wszechświecie, w którym żyją nasi bohaterowie. Justin Hong-Kee Min zagra drugą wersję swojego bohatera Bena. Wiele wskazuje na to, że można też liczyć na kilka nowych twarzy, które wcielą się w nowe postaci w uniwersum.

Justin Cornwell zagra Marcusa, przywódcę Sparrowsów, a Britne Oldford wcieli się w Fei, samotnego mizantropa, który zawsze jest najmądrzejszą postacią w grupie. Jake Epstein wcieli się w postać Alphonso, uzbrojonego w kąśliwe poczucie humoru, a Genesis Rodriguez w romantyczną marzycielkę Sloane. Cazzie David zagra Jayme, samotniczkę, która nie mówi zbyt wiele i której jedynym przyjacielem jest Alphonso.

the umbrella academy sezon 3 diego hargreeves
Bardzo rzadki widok elegancko ubranego Diego! | Źródło: imdb.com

Akademia Umbrella — czy 3. sezon będzie ostatnim? Co jeszcze warto wiedzieć o serialu?

Po premierze drugiego sezonu poinformowano, że The Umbrella Academy doczeka się kontynuacji w postaci 3. sezonu. Z uwagi na to, że ten serial stał się bardzo popularny wśród użytkowników Netflixa, nie dziwi decyzja o kontynuacji. Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z najlepszych Netflix Originals, które pojawiły się w 2020 roku.

Istnieje jednak smutna perspektywa tego, że The Umbrella Academy zakończy się na 3 sezonach. Fani serialu liczą jednak na to, że popularność serialu wpłynie na decyzję o poprowadzeniu losów bohaterów w kolejnych sezonach całej serii.  

Wy też nie możecie doczekać się kontynuacji? Czym przekonał Was do siebie ten serial? Dajcie nam znać w komentarzach! 

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *