rocket league

Rozrywka

16.11.2021 11:15

Rocket League Sideswipe – premiera mobilnego spin-offu już dzisiaj!

Gry
5
0
0
5
0

Rocket League Sideswipe to mobilny spin-off jednej z najpopularniejszych gier online, który właśnie wylądował na urządzeniach z Androidem i iOS. 

Psyonix, czyli twórcy Rocket League zapowiedzieli w marcu, że powstaje jej mobilna wersja, czyli Rocket League Sideswipe. Dziś odbyła się premiera w Oceanii, a reszta świata otrzyma dostęp w kolejnych dniach listopada. Na ten moment odpalony zostaje tzw. pre-season, czyli okres, w którym gracze mogą poćwiczyć przed rozpoczęciem pierwszego sezonu.

Rocket League Sideswipe – krótkie info o grze

Rocket League Sideswipe, to najprościej rzecz ujmując mobilna wersja 2D produkcji Psyonix, w której gracze za pomocą odrzutowych aut odbijają wielką piłkę i starają się nią strzelić gola. Choć studio wcześniej wydało Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, które było ich pierwszym podejściem do tematu, tak to dopiero Rocket League zyskało większy rozgłos i obecnie jest jedną z najpopularniejszych gier online dostępnych na rynku.

Na powyższym trailerze widać, że twórcy starali się jak najlepiej oddać ducha produkcji i rzeczywiście wydaje się, że główną zmianą będzie wyłącznie zmiana perspektywy z trójwymiary na 2D. Oczywiście ścieżka dźwiękowa również pozostanie na najwyższym poziomie, o czym świadczy lista utworów, które będą na start obecne w grze:

Warto dodać, że za każdy nowy poziom w Sideswipe zdobywa się tzw. „Bonus Win” w Rocket League, który skutkuje dodatkowymi punktami doświadczenia po wygranym meczu w “dużej” wersji gry. W drugą stronę będzie działało to podobnie, także gracze będą mogli cieszyć się dodatkowym EXPem w obu produkcjach. Obecnie postanowiono tytuł wydać tylko w Oceanii prawdopodobnie po to, by wyłapać największe błędy, lecz globalnej premiery należy się spodziewać w przeciągu najbliższych tygodni. 

Spróbujecie swoich sił w Rocket League na telefony, jak tylko te pojawi się w naszym kraju? Gracie może w oryginał? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://www.rocketleague.com/news/rocket-league-sideswipe-preseason-begins-today/

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *