1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Rocket League — 5 sezon rozgrywki nadciąga

Rozrywka

15.11.2021 11:58

Rocket League — 5 sezon rozgrywki nadciąga

Gry Newsy
19
0
0
19
0

Od momentu, gdy gra Rocket League przeszła na model free-to-play, rozegrane zostały już 4 sezony. Teraz zbliża się kolejny, 5 sezon, a wraz z nim nowe wyzwania, nagrody i zmiany.

Producent i wydawca Psyonix zapowiada: Gwiezdna Baza została zaatakowana! Zła siła przejęła klasyczną arenę, zamieniając ją w mroczny nowy stadion sportowy znany jako Starbase (Aftermath). Co dokładniej spotka nas w nowym sezonie rozgrywki Rocket League? Wszystkie informacje zostały już oficjalnie podane.

Rocket League — co nowego w sezonie 5?

Twórcy Rocket League 12 listopada opublikowali na oficjalnej stronie post oraz krótki trailer, związany z zapowiedzią nowego sezonu w grze. Z pewnością nie można zaprzeczyć, że każdy sezon wiąże się z dość dużymi zmianami. W grze występowały już liczne motywy sportowe, muzyczne oraz związane z klimatem dzikiego zachodu. Teraz natomiast główną myślą przewodnią piątego sezonu będzie kosmos.

Naturalnie nowy sezon wprowadza nie tylko nowy klimat czy nową wersję piosenki Player Of Games, która została stworzona specjalnie potrzeby gry. Gracze, dzięki przepustce Rocket Pass, będą mieli możliwość odblokować aż 70 kosmicznych nagród, a także futurystyczny samochód Nexus SC. Inne wyróżnione dotąd nagrody to: lakier Spacedirt, animowana naklejka nadprzestrzenna (zmienia się wraz z prędkością pojazdu), a także eksplozja po golu Cosmosis.

To jeszcze nie koniec. Dzień po rozpoczęciu sezonu dostępny będzie nowy tryb ograniczony czasowo — Rykoszetowy Heatseeker. Co to oznacza? Jak nazwa wskazuje, w tym trybie piłka będzie m.in. odbijać się rykoszetem po całej arenie. W ramach tej aktualizacji wprowadzone zostaną 3 nowe areny: Barykada, Kolos i Klepsydra.

Nowy sezon to też większa motywacja do udziału w turniejach konkurencyjnych. Wygrywaj i wspinaj się w lidze coraz wyżej, aby otrzymać wyjątkowe nagrody, gdy sezon dobiegnie końca. W końcu czym wyższa ranga tym większe wyróżnienie.

Nagrody za osiągnięcia w poprzednim sezonie

Dla graczy biorących aktywny udział w sezonie czwartym przewidziane są nagrody. Oczywiście są one podyktowane zdobytymi w tym okresie osiągnięciami. W zależności od rangi, którą zdobyliśmy, otrzymamy następujące nagrody:

Reklama
 • ranga brązowa I lub wyższa — brązowe koła;
 • ranga srebrna I lub wyższa — złote koła;
 • ranga złota I lub wyższa — platynowe koła;
 • ranga platynowa I lub wyższa — diamentowe koła;
 • ranga diamentowa I lub wyższa — koła Champion;
 • ranga Grand Champion I — koła Grand Champion;
 • ranga Supersonic Legend — koła Supersonic Legend.

Należy podkreślić, że każde wyższe osiągnięcie odblokowuje także koła z poprzednich rang. Co więcej, osoby z rangą Grand Champion i Supersonic Legend otrzymają również nagrody tytułowe.

Sprawdź też: Jak grać w Rocket League — poradnik i najlepsze porady

Ile potrwa sezon 5 Rocket League?

Twórcy podali już konkretną datę rozpoczęcia i zakończenia sezonu piątego. Gracze zaczną nową rozgrywkę już od środy 17 listopada, natomiast koniec zapowiedziany jest dopiero na 9 marca 2022 roku. Będzie zatem dużo czasu, aby zdobyć wszystkie nagrody, a także wspiąć się do jak najwyższej rangi.

Warto przypomnieć, że poprzednie sezony trwały w następujących okresach:

 • sezon 1: wrzesień 2020 — grudzień 2020;
 • sezon 2: grudzień 2020 — marzec 2021;
 • sezon 3: kwiecień 2021 — sierpień 2021;
 • sezon 4: sierpień 2021 — listopad 2021.

Co więcej, wcześniej w 2020 roku Rocket League miał za sobą już 14 sezonów. Licznik został jednak wyzerowany w momencie, gdy w lipcu 2020 twórcy zdecydowali się przejść na model free-to-play. W związku z tym przygodę z piątym sezonem może rozpocząć każdy.

Źródło zdjęcia głównego: rocketleague.com

19
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.