rick and morty nowy sezon

Rozrywka

30.06.2021 18:47

Rick and Morty – kiedy sezon 5? Gdzie będzie można oglądać kolejny sezon Rick i Morty?

Filmy i seriale
14
0
0
14
0

Rick i Morty to jedna z najpopularniejszych kreskówkowych serii dedykowanych nieco starszej widowni. Dlatego też podsumujemy wszystkie informacje, jakie mamy w tej chwili dostępne odnośnie tego serialu i odpowiemy na ważne pytanie – gdzie obejrzeć sezon 5. Rick i Morty? Jaka jest jego data premiery i kiedy będzie online?

Rick i Morty – fani oczekują na kolejny sezon przygód bohaterów. Skąd popularności Rick and Morty?

Rick i Morty to jedna z najpopularniejszych kreskówek dla starszych widzów. Opowiada o przygodach ekscentrycznego naukowca-alkoholika Ricka Sancheza, w których trakcie towarzyszy jego wnuk Morty. Owe przygody najczęściej ograniczają się do podróży po odległych galaktykach oraz alternatywnych rzeczywistościach. Sporadycznie towarzyszami podróży stają się także córka i zięć Ricka (rodzice Morty’ego). Stosunki rodzinne oraz szalone pomysły Ricka zapewniają nam solidną dawkę nietuzinkowego, czarnego humoru.

Pierwotnie seria została przygotowana dla stacji Adult Swim. Według zamysłu twórców (Justin Roiland i Dan Harmon) miała być ona parodią filmu „Powrót do przyszłości”. Ciepłe przyjęcie serialu przez fanów zadecydowało o tym, że nakręcono kolejne sezony. Obecnie wyczekujemy 5. sezonu Rick and Morty. Co warto wiedzieć na jego temat?

Rick i Morty – data premiery sezonu 5.

Na pierwszy plan wysuwa się pytanie – kiedy 5. sezon Rick and Morty? Nowe odcinki wystartowały na HBO GO pod koniec czerwca! Na popularnej platformie Rick i Morty zagościli ponownie już 21 czerwca bieżącego roku. Dzień wcześniej serial zadebitował na kanale Adult Swim. 

Niestety musimy rozczarować abonentów Netflixa. Na razie nie wiadomo czy i kiedy 5. sezon Rick and Morty zadebiutuje na tej platformie. Wiadomo natomiast, że będzie składał się z dziesięciu odcinków.

Rick i Morty – odcinki na HBO GO czy Netflix?

Najpewniej HBO GO wynegocjowało sobie z producentem serialu Rick i Morty wyłączność na wyświetlanie tytułu na swojej platformie VOD. Jeśli więc zależy Wam na obejrzeniu ciągiem wszystkich sezonów Rick and Morty, to rozsądnie będzie skierować się ku HBO GO. 

Jeśli natomiast jesteście abonentami Netflixa – nie oznacza to, że już na starcie znaleźliście się na straconej pozycji. Nigdzie w sieci nie padły bowiem słowa wskazujące na to, że 5. sezon serialu Rick i Morty nie zadebiutuje w ogóle na tej platformie. 

Często zdarza się, że dany dostawca usług VOD wyłączność uzyskuje na dany okres, w którym tytuł jest obecny wyłącznie na jego platformie. Gdy już zakończy się embargo, to najczęściej producenci filmu, bądź serialu w celach zarobkowych sprzedają prawa do jego wyświetlania kolejnym podmiotom. 

Zobacz też: Kosmiczny mecz: Nowa era. Kiedy premiera? Najważniejsze informacje o drugiej części Space Jam

Nie jest więc wykluczone, że w serwisie Netflix serial Rick and Morty zadebiutuje za kilka miesięcy. Gdy pojawią się zapowiedzi związane z debiutem 5. sezonu serialu Rick i Morty na tej platformie będzie to świetna wiadomość. 

Netflix przygotował własny dubbing dla tego tytułu, który jest dość wysoko oceniany. Owszem – zdarzają się w jego przypadku sytuacje, w których lektor nie do końca oddaje intencje twórców w przypadku danej sceny, ale są one sporadyczne. Abonenci Netflixa – uzbrójcie się w cierpliwość. Być może już wkrótce pojawią się jakieś dobre wieści.

Rick i Morty sezon 5 – zwiastun

Zarys fabuły kolejnych odcinków produkcji odsłoniły przed nami zwiastuny 5. sezonu serialu Rick and Morty. Oczywiście zostały one utrzymane w mocno pokręconym klimacie całej serii. Do czasu premiery nowego sezonu twórcy serialu wyprodukowali kilka migawek mających wprowadzić nas w klimat kolejnej serii odcinków produkcji. 

Co ciekawe, dowiedzieliśmy się także, że tym razem pakiet nowych epizodów nie zostanie podzielony na dwa sub-sezony, jak miało to miejsce wcześniej. Wspomniane przeze mnie zwiastuny 5. sezonu animacji Rick and Morty napawają optymizmem przed premierą – możemy się spodziewać, że nowe odcinki serialu będą trzymały poziom.

Fabuła – co wydarzy się w sezonie 5. Rick i Morty?

Na pewno zadajecie już sobie pytanie – jakie szalone pomysły urodzą się w głowie Ricka w 5. sezonie serialu Rick and Morty? Na pewno na wielu płaszczyznach producenci będą chcieli nas mocno zaskoczyć. Pojawiły się już jednak pewne poszlaki wskazujące nam na to, co będzie działo się w kolejnym sezonie produkcji. 

Tak zwany First Look na nowy sezon ukazał nam rannego Ricka prowadzonego przez Morty’ego do pojazdu. Scena toczyła się w alternatywnym wymiarze bądź na planecie, która została skuta kryształami. Na kryształach mogliśmy dojrzeć sylwetki walczących głównych bohaterów. 

Omawiany materiał wideo ukazuje nam też statek Ricka i Morty’ego przedostający się przez tunel czasoprzestrzenny w okolice Ziemi i następnie spadający do oceanu, gdzie bohaterowie spotykają Aquamana. Jeden z kolejnych trailerów ukazywał nam tę samą scenę, ale bardziej rozbudowaną.

Ponadto fani liczą na wyjaśnienie kilku niedokończonych wątków poruszonych we wcześniejszych sezonach serialu:

  • kontynuowanie historii „Obrońców”, którzy pojawili się w 3. sezonie serialu,
  • dalszy rozwój losów rodziców Morty’ego (którzy rozwiedli się w 3. sezonie, a następnie do siebie wrócili). Wyjaśnienie co kryło się pod stwierdzeniem kończącym 4. sezon serialu – „Beth może nie być tą, za którą się uważa”,
  • kolejne perypetie największego ulubieńca fanów serialu i jednocześnie niezwykle barwnej postaci, czyli „Pana Kupki z Pupki”,
  • losy historii miłosnej Morty’ego. Czy uda mu się powrócić do dziewczyny, z którą spotykał się wcześniej i z którą został rozdzielony? A może ulokuje swoje uczucia w zupełnie innej osobie?
  • Nowa Federacja Galaktyczna – ten wątek bardzo ciekawi fanów serialu, którzy liczą na to, że pojawi się on w 5. sezonie. Czy dalej będzie trwała wojna między nią a Rebeliantami? Czy Nowa Federacja Galaktyczna zagrozi Ziemi i głównym bohaterom serialu?
  • Niewiadome związane z przeszłością Ricka. Szalony naukowiec ciągle jest dla fanów serialu postacią bardzo enigmatyczną. Być może 5. sezon przyniesie nam kolejne retrospekcje wyjaśniające jego przeszłość (m.in. historię jego lat młodzieńczych, czy wiele kwestii związanych z jego nieudanym, problematycznym małżeństwem),
  • Prezydent Zły Morty. Jeden z głównych antagonistów w serii Rick and Morty. Jego historia nie została opowiedziana do końca, więc wiele osób liczy na to, że poznamy dalsze jego losy i przekonamy się, czy główni bohaterowie znajdą sposób na ostateczne rozprawienie się z nim.
  • Liczymy także na to, że rozbudowany zostanie wątek, który pojawił się w 4. sezonie. Chodzi mianowicie o Człeka-Feniksa, który jest tym, co zostało z dawnego przyjaciela Ricka – Człeka-Ptaka. Czy totalna wojna między bohaterami będzie kontynuowana? A może szalonemu naukowcowi uda się zakończyć ów konflikt?

Zobacz też: Sitcomy, które musisz obejrzeć – TOP 10 najlepszych sitcomów wszech czasów

rick i morty

Rick i Morty sezon 5 – obsada

Jak wyglądać będzie obsada 5. sezonu serialu Rick and Morty? Oczywiście spotkamy starych znajomych, bez których produkcja nie miałaby racji bytu. Powróci Justin Roiland, który podłoży głos pod postaci Ricka i Morty’ego. Sarah Chalke będzie przemawiała jako Beth i Klon Beth. 

Chris Parnell zagra Jerry’ego. Spencer Grammer pojawi się w serialu jako Summer. Póki co nie wiadomo, czy Rick and Morty na HBO GO doczeka się polskiego dubbingu, czy może produkcja będzie dostępna wyłącznie z polskimi napisami. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się jakieś konstruktywne wieści w tej kwestii. 

W przypadku serwisu Netflix za polski dubbing serii odpowiadali Modest Ruciński (Rick) i Michał Głowacki (Morty). Fantastycznie byłoby, gdyby HBO udało się porozumieć z tymi lektorami. W przeciwnym wypadku zmuszeni będziemy, by zadowolić się oryginalną wersją językową z polskimi napisami. Wydaje się jednak, że oddani fani serii nie będą w tej kwestii wybredni i nie będą czekać, tylko zechcą od razu po premierze delektować się nowymi odcinkami Rick and Morty.

14
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *