rage 2 gearbox

Rozrywka

30.06.2023 13:53

Rage 2 – wymagania, ile waży, gry podobne

Encyklopedia gier Gry
12
0
0
12
0

Rage 2 to kontynuacja gry FPS od  Avalanche Studios osadzonej w postapokaliptycznym świecie. Co o niej wiadomo? Jakie są jej wymagania? Sprawdź poniżej!

Kochasz postapokaliptyczne klimaty? To Rage 2 z pewnością jest tytułem dla CIebie! Ta gra przenosi Cię w świat pełen chaosu, brutalności i nieustannych walk o przetrwanie. Osadzona w rozległym, otwartym świecie, produkcja oferuje graczom pełną swobodę eksploracji oraz niezwykle dynamiczne starcia z różnorodnymi wrogami. Wcielając się w rolę Samotnika, jedynego nadziei na przywrócenie porządku i zniszczenie tyranskiego reżimu, gracze mają możliwość używania różnorodnego arsenału broni i umiejętności, aby stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym na każdym kroku.

Rage 2 – data premiery i twórcy

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Gra Rage 2 to strzelanka pierwszoosobowa i zarazem kontynuacja gry Rage, która została wydana 14 maja 2019 roku. Opracowało ją Avalanche Studios pod nadzorem Id Software, a wydała tę grę firma Bethesda Softworks. Po raz pierwszy zapowiedziano ją w maju 2018 roku, czyli rok przed wydaniem. W związku z tym zapewne właśnie tyle czasu potrzebowali twórcy, by dopracować tę grę w szczegółach i wprowadzić do sprzedaży. Przejdźmy zatem do oceny i opinii na temat tego tytułu, a także pozostałych równie ważnych informacji, które być może zachęcą do samodzielnego przetestowania tej strzelanki. 

Oceny i opinie o Rage 2

Sądząc po ocenach i opiniach Rage gra nie wywołała wielkiej euforii wśród graczy. Nie przyczyniła się też do szału wśród samych krytyków. Zdarzają się wypowiedzi internautów, które wskazują na to, że gra jest monotonna, a co za tym idzie, nudna. Niektórym graczom podoba się jedynie pod względem samego strzelania. Są zniesmaczeni fabułą, którą uważają za sztampową i lichą. Jednak nie wszystkim graczom to przeszkadza i nie każdy gracz krytykuje tę grę.

Sprawdź też: Historia serii gier Borderlands — najważniejsze informacje o kultowej strzelance z komiksową grafiką i mnóstwem broni

Wielu osobom gra przypadła do gustu. Chwalą ją za podkręcający tempo zabawy arsenał. Plusem w ich ocenie jest również mapa wypełniona licznymi zadaniami. Niektórzy doceniają całkiem sporą różnorodność terenów. Są pustynie, równiny, a nawet bagna. Według nieco bardziej doświadczonych graczy może nie spodobać się dość specyficzna, obecna w grze paleta kolorów. Ta konsolowa gra akcji jest krytykowana niezbyt intuicyjny system zarządzania zadaniami, ekwipunkiem, czy też danymi wywiadowczymi. 

Oceny i opinie o grze są bardzo różnorodne. Nie zawsze jednak warto się nimi kierować, wybierając tę czy inną grę. Najważniejsze, by odpowiadała oczekiwaniom osoby, która będzie w nią grała. 

Edycje i DLC do Rage 2

screenshot z gry rage 2
Rage 2 to świetna pozycja dla fanów Post-Apo | źródło: materiały prasowe

Grę Rage 2 wydano w trzech wersjach – standardowej, deluxe i kolekcjonerskiej. Dodatki, jakie zaproponowano do wersji deluxe to kody, skórki i broń, a ponadto również: Rise of the Ghosts oraz Cult of the Death God Mission. Z czasem do Tage 2 wydano również dodatek fabularny Rage 2: Terror Mania. 

Stndardowa wersja gry otrzymała dodatkową misję Kult Boga Śmierci, czyli dokładnie sztukę broni, zbroję, a także monster truck Mutant (pojazd). Wersja deluxe dostała dodatek Powstanie duchów broń BFG, czy booster postępu. Z kolei wersja kolekcjonerska została wzbogacona o steelbook, plakat, a także specjalną figurkę – głowę mutanta. Ponadto gracze wybierający tę wersję gry otrzymają dodatki z wersji deluxe. 

I to by było tyle, jeśli chodzi o temat Rage 2 DLC. Można dostać je w Epis Games Store. Czy dzięki nim granie w nią może sprawiać więcej radości? By móc odpowiedzieć na to pytanie, należałoby samodzielnie przetestować ten tytuł. 

Gameplay i fabuła w Rage 2

Jeśli zaś chodzi o fabułę, opowiada o walce głównego bohatera, którym jest Walker, z reżimem, który zwie się Władzą. Szybka akcja gry ma miejsce 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ziemia po uderzeniu asteroidy odradza się, a wraz z tym poprawia się życie mieszkańców. Protagonista pełniący funkcję ostatniego strażnika Vineandu, walczy o życie przemierzając ten wirtualny świat po katastrofie. Jego przeciwnikiem jest Generał Cross. Wyodrębniona grupa składająca się z super żołnierzy koncentruje się na siłowym przejęciu pustkowi. Celem Crossa są też wszyscy, którym udało się przetrwać kataklizm w schronach.

dlc do rage 2
Gra iD Software doczekała się aż trzech dodatków fabularnych | źródło: materiały prasowe

Władza jest tu jedynym władcą nieba. Jej wojska mają możliwość zaatakowania w każdym momencie i dowolnego miejsca. Walker musi jednak walczyć nie tylko z Władzą, ale też z bandytami i mutantami napotykanymi na swej drodze. Jedną pocieszającą wieścią jest to, że nie jest zupełnie bezbronny. Profesjonalny arsenał broni, różne pojazdy, specjalne umiejętności – wszystko to będzie towarzyszyć graczom podczas całej gry.

Nie wszystkie gry komputerowe oraz te na konsole, są interesujące i zachęcające do ponownej rozgrywki. Jak jest w przypadku Rage 2? Zacznijmy od tego, że oferuje kampanię dla pojedynczego gracza. Gracz w grze tej przemierza świat i walczy z przeciwnikami. Walczy z nimi z perspektywy pierwszej osoby. W dowolnym momencie gracz może zboczyć ze ścieżki głównego wątku, a następnie wziąć udział w dowolnych aktywnościach pobocznych. Każda z tych aktywności wpływa na relacje z postaciami ważnymi dla całej fabuły.

Sprawdź też: Premiery gier. W co warto zagrać w tym roku?

Jeśli chodzi o wspomniane zajęcia poboczne, wymienić można wyścigi na torze i wyzwania na otwartych przestrzeniach. Zwyciężając w wyścigach, gracz może wygrywać kolejne pojazdy i ścigać się nimi w kolejnych wyścigach. Kolejna polecana przez wielu graczy aktywność to niszczenie mocno chronionych konwojów.

Mutant Bash gwarantuje możliwość zmierzenia się z silnymi mutantami. I to bez jakichkolwiek umiejętności i bez broni. Nanotrytowe moce gracze mają szansę znaleźć dopiero w trakcie misji.

W grze gracze doznają losowości, jaką wywoływać będą akcje postaci niezależnych. W Rage 2 czas gry jest różny. Przy szybkiej rozgrywce zajmuje 20-21 godzin. W przypadku średniego tempa gry, czas ten wynosi 29-30 godzin. Ta postapokaliptyczna gra może zachęcać do rozegrania wszystkiego od nowa, celem poprawienia swoich osiągów. 

Wymagania Rage 2 

Rage 2 wymagania ma niezbyt duże. W sieci często pojawiają się zapytania typu: Rage 2 ile ma GB. I zaraz pod nimi pojawiają się następujące odpowiedzi. 

Minimalne wymagania wyglądają w następujący sposób:

  • Procesor: Intel Core i5-3570 / AMD Ryzen 3 1300X,
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 / AMD R9 280 – 3GB VRAM,
  • RAM: 8 GB,
  • Dysk twardy: 50 GB. 

Zalecane wymagania sprzętowe wyglądają w następujący sposób:

  • Procesor: Intel Core i7-4770 / AMD Ryzen 5 1600X,
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 1070 / AMD Vega 56 – 8 GB VRAM,
  • RAM: 8 GB,
  • Dysk twardy: 50 GB. 

Osoby, które posiadają sprzęt spełniający te wymagania, spokojnie mogą zakupić grę i zainstalować ją na dysku swojego urządzenia, by móc w końcu przetestować tytuł, o którym tak dużo się mówi. 

Gry podobne do Rage 2

Obecnie w sprzedaży są różne gry wideo, także podobne do tej wspomnianej powyżej. Chodzi tu o krwawe strzelanki, które w ostatnich latach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony graczy w różnym przedziale wiekowym. Dostęp do nich jest bardzo dobry, a ceny są przekonujące do zakupu. Najlepsze strzelanki zbliżone do Range 2 to poniższe tytuły. 

Mad Max

To gra z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, osadzona w otwartym post apocalyptic świecie. Mad Max to gra, w której główny bohater, Max, po utracie swojego legendarnego samochodu V8 Interceptor wyrusza w podróż, celem skonstruowania nowej maszyny. Maszyny podobnej do straconego pojazdu. To jednak tylko wstęp do wielu przygód, które warto przeżyć wraz z głównym bohaterem. 

Mad Max jest grą opisywaną w sposób pozytywny. Gracze doceniają ją między innymi za atrakcyjną grafikę. Wiele też mówią na sam temat rozgrywki. Niewątpliwie jest warta uwagi. Tym bardziej że jest dostępna w wersji na konsole i komputer. 

Doom

Gra Doom dostępna również w wersji na Xbox One jeden z tych tytułów, które załapały się na listę gry FPS. Głównym bohaterem jest tu samotny komandos, który zostaje wysłany do bazy wojskowo-badawczej. W wyniku przeprowadzanych tam eksperymentów komisarz wraz z innymi bohaterami gry, uruchomili portal czasoprzestrzenny, który dał początek przerażającym potworom. Bohater dąży w swej grze do piekła, w którym zamierza stawić czoła z najpotężniejszym demonem. 

Doom to jeden z najczęściej polecanych tytułów z listy strzelanek. Gracze opowiadają o tym, jak świetnie bawią się, grając i jakie mają na swoim koncie osiągnięcia. Gra jest ciekawa, wciągająca, ma klimat horroru. Tak wypowiadają się o niej sami gracze. Czy faktycznie taka jest ta gra, należałoby sprawdzić samodzielnie. 

Dishonored 2

Dishonored 2 to zdaniem wielu graczy, jeden z najlepszych fps. Głównym bohaterem gry jest Corvo Attano. Do niego dołącza Emily Kaldwin, prawowita spadkobierczyni cesarskiego tronu. Po tym, jak pozbawiono ją korony, wraz z innymi bohaterami dąży do odzyskania tronu. Stykają się przy tym z wieloma przeciwnościami. A w tej sytuacji nie sposób obyć się bez krwawych walk. 

O grze Dishonored 2 też mówi się bardzo pozytywnie. To gra, w której tak wiele może się wydarzyć i trudno do końca przewidzieć, co dokładnie. Opowiadają o tym, że rozgrywka jest bardzo przyjemna i nie ma w tej grze niczego, do czego można byłoby mieć jakieś uwagi i ewentualne propozycje zmian.  

Na liście strzelanek pierwszoosobowych można byłoby jeszcze zaliczyć Far Cry i kilka innych dodatkowych. Jednak powyższe gry, z Rage 2 na czele to wystarczająca lista ciekawych propozycji dla graczy, którzy lubią gry tego gatunku. Mroczny, otwarty świat, straszne potwory, strzelaniny, wybuchy, pożary – wszystko to inspiruje graczy do kolejnych rozgrywek i sięgania po nowe tytuły. Niewątpliwie warto zaopatrzyć się również w te z powyższej listy. 

Intel Arc A770 i i513600K
12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *