podkładki pod myszkę

Rozrywka

14.04.2022 15:15

Test podkładki pod myszkę – nowy film moreleTV

Gadżety moreleTV Newsy
8
0
1
8
0

Peryferii dla graczy jest mnóstwo, czasem trudno się wręcz w nich odnaleźć. Podkładki pod myszkę to temat rzeka, a więc jaką wybrać dla naszego gryzonia? Arek z moreleTV przeprowadził test podkładek pod myszkę do 50 zł! Co z niego wynikło? Zobacz.

Podkładki pod myszkę – co znalazło się w teście?

Przede wszystkim Arkadiusz Popiel „Radyjko” wybrał najpopularniejsze egzemplarze w budżecie do 50 zł. Można rzec, że to nieduża kwota jak za podkładkę pod myszkę i faktycznie tak jest, ale w tej cenie można znaleźć już coś dobrego! W teście wzięły udział następujące podkładki pod myszkę: Savio Precision Control, Savio Turbo Dynamic XXL, Krux Space XXL i Dream Machines XL.

Jeżeli jesteś zainteresowany porównaniem poszczególnych podkładek, znajdziesz je w tym miejscu. Jaki test czeka podkładki pod myszkę? Radyjko zaplanował kilka etapów. Pierwszy polegał na próbie przesunięcia podkładki po biurku. Dobrze wykonane akcesorium nie powinno się ślizgać po blacie, aby uniknąć destabilizacji podczas grania. Drugi etap to test śliskości powierzchni podkładki, w tym celu Arek użył urządzenia mierzącego siłę nacisku – im była ona większa, tym gorzej.

Trzeci etap polegał na sprawdzeniu, czy podkładki są wodoodporne i jak zachowują się w kontakcie z wodą. Ostatni test to sprawdzenie wytrzymałości materiału oraz generalna ocena, jak prezentują się podkładki pod myszkę. Która z nich wypadła najlepiej? Scrolluj dalej.

Sprawdź też: Dlaczego nie ma sensu kupować myszki droższej niż 100 zł – na przykładzie Genesis Krypton 555

Test podkładek pod myszkę – jaką warto kupić?

Podczas eksperymentu przeprowadzonego przez Arka trudno jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Wszystko za sprawą tego, że w tym budżecie każda podkładka pod myszkę ma pewne wady, mniejsze lub większe. Pierwszy test najlepiej zaliczył Krux Space XXL, ponieważ najciężej przesuwało się podkładkę po biurku. Zaraz za nim ustawiła się Savio Precision Control, a więc jeżeli zależy Ci na stabilności – wybierz którąś z tych.

Gamingowe podkładki pod myszkę powinny charakteryzować się niskim oporem podczas użytkowania gryzonia. W tym teście, co ciekawe, najlepiej wypadła podkładka od Dream Machines, a zaraz za nią Krux. Savio Precision Control w tej kategorii wypada najsłabiej, a to niesamowite zaskoczenie. Na ten moment możemy zauważyć, że optymalnym wyborem byłby gadżet od Krux, ale czy na pewno?

podkładki pod myszkę
Dream Machines to gadżet po którym nasza mysz będzie sunąć z lekkością!

Trzeci test to sprawdzenie podkładki w mokrych warunkach – w tej kategorii absolutnym mistrzem okazał się ponownie Krux, a także Dream Machines! Te dwie podkładki deklarują wodoodporność i żadna z nich nie wchłonęła ani kropelki wody. Pozostałe podkładki pod myszkę… cóż, zostały w tyle.

Czwarty test został kompletnie położony przez Savio Turbo Dynamic, ponieważ guma w środku okazała się krucha, a sam materiał jest za bardzo rozciągliwy. Ostatecznie Krux wykazał się lepszą jakością wykonania, choć nie oszałamiającą, ale pamiętajmy, że wciąż mówimy o budżecie do 50 zł.

Jaką podkładkę pod myszkę do 50 zł wybrać?

Arek z moreleTV zaznaczył, że Savio, choć wypadło najsłabiej ze wszystkich konkurencji, jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o rozmiar podkładki gamingowej. To doby zakup, jeżeli mamy 50 zł, a pragniemy przykryć całe biurko materiałem. Krux zszokował Radyjko, ponieważ nie spodziewał się tak wielu zalet w tym budżecie.

Sprawdź też: SteelSeries Prime+ – recenzja myszki dla graczy. Najlepsza do gamingu?

Arek w materiale zaznacza, że ponownie trudno mu wybrać jeden model, który będzie najlepszym wyborem. W mojej opinii warto zwrócić uwagę na podkładkę pod myszkę od Krux oraz Dream Machines. Granie musi być komfortowe i praktyczne – oba gadżety są wodoodporne i na każdej z nich nasza myszka będzie pracować lekko i przyjemnie. Warto pamiętać, że to dosyć budżetowe peryferia, choć jak się okazuje, można w tej cenie kupić coś przyzwoitego.

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

jest wiele rodzajow podkladek, zwykle kupowalem jakies w markecie bez ladu i skladu. teraz mam z genesisa model BORON 500 XXL RGB jest duza swiecaca i nie droga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *