1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Nowy DOOM w produkcji? id Software szuka pracowników

Rozrywka

15.02.2022 14:05

Nowy DOOM w produkcji? id Software szuka pracowników

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Seria gier DOOM doczeka się kontynuacji i to już wkrótce? Choć od premiery DOOM Eternal nie minęło wiele czasu, id Software właśnie formuje szeregi – być może powodem jest kolejna odsłona tej zasłużonej serii?

DOOM Eternal oraz jego dwa dodatki The Ancient Gods to ostatnia odsłona tego jakże zasłużonego cyklu gier FPS. Jeżeli jednak lubicie patrzeć na świat przez różowe okulary, istnieją pewne powody, aby zacząć myśleć, że id Software przygotowuje się do kontynuacji. Głównym dowodem jest ogłoszenie, które pojawiło się na stronie ZeniMax (właściciele id Software). Czego ono dotyczy?

Kolejna DOOM powstaje?

Sprawa wypłynęła za sprawą twitterowego konta XboxWorlds – oryginalny wpis możecie zobaczyć poniżej. Dotyczy on dokładnie tego ogłoszenia, w którym to id Software poszukuje projektanta systemu walki. Biorąc pod uwagę to, że firma pracuje nad nowym FPS-em pojawiają się dwie opcje warte rozważenia: DOOM lub Quake.

Jeżeli jednak wczytamy się uważniej w ogłoszenie, dotrzemy do fragmentu oczekiwanych wymagań od kandydatów. Pierwszym punktem jest „głęboka wiedza o ostatnich tytułach id Software, wliczając w to DOOM (2016) i DOOM Eternal”. Biorąc to za dobrą monetę, możemy założyć, że kolejna odsłona Zguby powstaje – przecież id Software poszukuje pracowników, którzy posiadają wiedzę o ostatnich odsłonach gier spod tego szyldu.

Założenia mogą być błędne

Przewidywanie przyszłości serii gier na podstawie ogłoszeń o pracę obarczone jest sporym ryzykiem błędu. Firma założona m.in. przez braci Carmack wcale nie musi pracować nad kolejną odsłoną legendy FPS.

Powodem wspomnienia o obu grach w wymaganiach, może być konieczność posiadania wiedzy w ogólnym znaczeniu. DOOM i DOOM Eternal to dwa ostatnie hity studia, stąd też nie powinno dziwić, że pracodawca chce, aby osoby aplikujące posiadały o nich pewną wiedzę. Jak dotąd żadne oficjalne potwierdzenie, ani nawet plotka nie wypłynęły na światło dzienne – oferta pracy może rozbudzać wyobraźnię fanów, jednak należy do niej podejść z dystansem.

Czekasz na kolejnego DOOMa? A może wolałbyś aby twórcy skupili się na czymś zupełnie nowym? Ewentualnie, wrócili do Quake’a? Od ostatniej dużej odsłony Wstrząsu minie w tym roku… 17 lat! Czas najwyższy na kontynuację? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź też:

Reklama

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

Źródło obrazu głównego: slayersclub.bethesda.net

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.