1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Netflix jak TikTok – wkrótce krótkie filmy dla dzieci

Rozrywka

09.11.2021 13:09

Netflix jak TikTok – wkrótce krótkie filmy dla dzieci

TV i VOD
8
0
0
8
0

Dla najmłodszych widzów, znużonych koniecznością oglądania całych, długich odcinków ulubionych seriali, Netflix przygotował coś specjalnego – Kids Clips, czyli syntetyczne podsumowanie tego, co dzieje się w dłuższych produkcjach.

TikTokowa rewolucja wpływa na kolejny, olbrzymi serwis internetowy. Po tym, jak możliwość publikowania krótkich, w założeniu bardzo intensywnych i ciekawych filmów, wprowadził YouTube, nowość ma trafić na platformę Netflix. Wszystko po to, by najmłodsi użytkownicy, bo to właśnie oni tworzą najliczniejsze grono serwisu TikTok, czuli się jak u siebie.

Kids Clips, czyli esencja Netflixa dla dzieci

Na łamach serwisu Bloomberg pojawiła się informacja o bardzo ciekawym kroku podjętym przez platformę Netflix. Jej zarządcy postanowili bowiem o otwarciu zupełnie nowej kategorii treści, dedykowanej najmłodszym użytkownikom.

W ramach Kids Clips, czyli dosłownie klipy dzieci, pojawią się skróty z dostępnych w serwisie filmów i seriali, dedykowanych najmłodszej widowni. Zgodnie z zamierzeniami, kategoria będzie codziennie uzupełniana o nowe treści, w zależności od bieżącego zapotrzebowania, a przede wszystkim rzeczywistego zainteresowania.

Skąd taki ruch? Netflix musiał wziąć pod uwagę bardzo wysoką popularność jednego z największych serwisów społecznościowych – TikToka. Jego zawartość to właśnie krótkie, kilkuminutowe (a czasami wręcz krótsze) filmy, przedstawiające najważniejsze informacje w skrótowej formie.

Im szybciej, tym lepiej

Popularność TikToka może świadczyć o tym, że najmłodsze grono użytkowników internetu wcale nie ma zamiaru poświęcać kilkudziesięciu minut, a czasem nawet więcej, by obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu czy nowy film. Wolą krótkie, syntetyczne streszczenia, dzięki którym dowiedzą się wszystkiego, czego chcą.

Niezależnie od tego, jak oceniamy ten trend, poszczególne platformy muszą dostosować swoją zawartość, by nie pozostać w tyle za konkurencją.

Reklama

Netflix nie był pierwszy

Jak wspomniano wcześniej, Netflix, w żadnym wypadku, nie jest pierwszym serwisem który poszedł w ślady TikToka. Na już wymienionym serwisie YouTube, nie tylko w ramach Shorts, dostępne są krótkie, treściwe streszczenia seriali dla dzieci, a także pojedyncze, wybrane sceny.

Takie materiały publikowane są, przede wszystkim, przez producentów tychże treści, przede wszystkim po to, by zachęcić do obejrzenia pełnych odcinków.
Jak zapatrujecie się na nową zawartość Netflixa? CZy Kids Clips to dobry pomysł, by sprostać oczekiwaniom tego niezwykle wymagającego grona widzów?

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.