Netflix co oglądać

Rozrywka

22.07.2021 09:46

Netflix Anime- najlepsze filmy i seriale anime na Netflixie

Filmy i seriale
4
1
0
4
1

Netflix Anime? Japońskie animacje na stałe wpisały się w obraz współczesnej popkultury, nic dziwnego więc, że wiele z nich możemy znaleźć także na platformie Netflix. Zobacz listę najlepszych seriali i filmów anime dostępnych na Netflixie!

Najlepsze anime na Netflixie  – 8 tytułów dostępnych na platformie w 2021 roku

Anime to japońskie animowane filmy i seriale, charakteryzujące się specyficznym stylem animacji. Wcale nie ograniczają się one jednak do konkretnej tematyki. Wśród tytułów możemy znaleźć zarówno wiele produkcji dla najmłodszych, jak i seriale wyłącznie dla dorosłych.

Filmy i seriale anime trafiają na najpopularniejsze platformy online, w tym na Netflix. Nasza lista pomoże Ci wybrać z oferty platformy najlepsze anime, przy którym spędzisz niejeden wieczór!

netflix anime

Zobacz też: Coś dla fanów anime – najlepsze anime 2021

Death Note (Notatnik Śmierci)

Death Note’a zdecydowanie nie trzeba przedstawiać fanom anime zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Opowieść, w której licealista Light Yagami wchodzi w posiadanie niebezpiecznego Notatnika Śmierci, przeplatana jest zarówno zaskakującymi zwrotami akcji, jak i filozoficznymi rozważaniami – tę historię mogą polubić osoby o nawet o zupełnie odmiennym goście. Anime skonstruowane jest jak rasowy kryminał – akcja trzyma w napięciu do ostatniego odcinka i nie pozwala się oderwać, co czyni Death Note jednym z seriali idealnych do binge-watchingu na Netflixie.

netflix anime

Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion to legendarna produkcja w klimatach sci-fi, przez wielu krytyków okrzyknięta arcydziełem anime. W swojej serii twórcy snują wizję postapokaliptycznego świata, w którym muszą odnajdywać się mieszkańcy podziemnego miasta Tokio-3. Miasto żyje w ukryciu, stale atakowane przez tajemnicze, śmiertelnie niebezpieczne Anioły. Tytuł niezwykle umiejętnie splata ze sobą wątki typowe dla produkcji sci-fi oraz głębokie, religijne i filozoficzne rozważania. Choć na swoim początku serial może wydawać się nieprzystępny, zdecydowanie warto dać mu szansę – szybko okaże się, że jeszcze nie widzieliśmy go od najlepszej strony.

netflix anime

Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist to  jedna z najbardziej znanych produkcji anime zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fanów z pewnością ucieszy więc fakt, że odcinki są dostępne także online na platformie Netflix. W ofercie Netflix znajdziemy zarówno sezon anime, jak i pełnometrażowy film o tym samym tytule. W serii śledzimy losy dwojga braci, którzy zapragnęli przywrócić do życia swoją matkę z pomocą alchemii. Gdy rytuał transmutacji wymyka się spod kontroli, jeden z braci zostaje okaleczony, drugi zaś traci ciało. Ich jedyną nadzieją na przywrócenie dawnych form staje się legendarny kamień filozoficzny – czeka ich więc pełna wyzwań podróż i mierzenie się z napotkanymi po drodze trudnościami.  Zarówno serial anime, jak i film, to produkcje, którymi warto się zainteresować, jeśli cenimy sobie wzruszające, lecz pełne akcji opowieści lub klimaty steampunk.

jojo netflix

JoJo’s Bizarre Adventure

JoJo’s Bizarre Adventure to wyjątkowa seria – trudno wpasować ją w ramy jednego gatunku. Jest to saga o rodzinie Joestarów, której ścieżki co rusz krzyżują się z różnymi nadprzyrodzonymi siłami. Fani pokochali ją za niezwykle barwnych bohaterów, tętniący życiem świat przedstawiony oraz charakterystyczną kreskę. Przy JoJo’s Bizarre Adventure można się śmiać, uronić łzę czy z niecierpliwością czekać na rozwój wydarzeń, lecz przede wszystkim – świetnie się bawić. O tej serii nie da się zapomnieć.

księżniczka monoke

Księżniczka Mononoke

Księżniczka Mononoke to jedna z produkcji, które pozwoliły kultowemu Studio Ghibli osiągnąć swój obecny status.  Nie ma w tym nic dziwnego – jest to doskonale zrealizowana pod kątem wizualnym, nasycona symboliką opowieść, która urzeka widza od początku do końca seansu. Film traktuje o koegzystencji ludzi i natury, prezentując środowisko, w którym równowaga między nimi została zachwiana. Sojusz przeklętego przez leśne bóstwo chłopaka i stojącej po stronie natury, wychowanej przez wilki dziewczyny, może odmienić losy lasu i zażegnać odwieczny konflikt. Księżniczka Mononoke to film, z którym powinni się zapoznać nie tylko fani studia Ghibli – dostępne w Netflix anime docenią wszyscy, którzy lubią wizualnie piękne kino z głębokim i ważnym przesłaniem na temat miejsca człowieka w świecie przyrody.

devilman crybaby

Devilman Crybaby

Serial opowiada historię wrażliwego, nieco dziecinnego chłopaka, który za namową przyjaciela uczestniczy w pewnym rytuale. Gdy chwilę później razem wchodzą oni w kontakt z przerażającymi i potężnymi siłami, wie, że z tej drogi nie ma już powrotu do poprzedniego życia… Devilman Crybaby to anime niezwykle mroczne, po brzegi wypełnione brutalnymi i kontrowersyjnymi motywami oraz odważnie eksplorujące przeróżne tematy tabu. Duża grupa widzów pokochała tę serię również za wartką akcję oraz dynamiczną, ekspresyjną kreskę. Przez wzgląd na tematykę, Netflix zadedykował anime starszym widzom.

najlepsze anime

Aggretsuko

Aggretsuko zdecydowanie wyróżnia się spośród innych produkcji na tej liście, i to nie tylko ze względu na iście bajkową animację. Serial jest pewnego rodzaju satyrą na skostniałą, korporacyjną rzeczywistość, w której przychodzi żyć wielu współczesnym młodym dorosłym. Panda Retsuko nie cierpi swojej pracy, która to w większości wypełnia jej życie, a wraz z nią swojego szefa i współpracowników. Wieczorami chętnie wyraża więc swoją wściekłość, dając popisy na deathmetalowym karaoke. Tytuł przypadnie do gustu tym, którzy lubią niebanalne obyczajowe historie, z którymi jednak dość łatwo się utożsamić. W 2020 roku posiadający prawa do Aggretsuko Netflix zapowiedział, że seria będzie kontynuowana – możliwe więc, że kolejnych sezonów doczekamy się już wkrótce.

seriale o grach

Zobacz też: Król Szamanów – kiedy premiera? Nowy Król Szamanów już niedługo na Netflix

Hi Score Girl

Hi Score Girl to obyczajowa opowieść o relacji nieśmiałego Haruo z przebojową, pochodzącą z bogatej rodziny Akirą. Choć zdają się oni być swoimi zupełnymi przeciwieństwami, łączy ich ogromne zamiłowanie do gier wideo, które są dla nich zarówno pasją, jak i sposobem na ucieczkę od szarej codzienności. Perypetie bohaterów pełne są humoru oraz, mimo braku akcji czy fantastycznych elementów, niezwykle wciągające. Tytuł ten docenią w szczególności fani retro gier – seria wręcz naszpikowana jest nawiązaniami do starych, kultowych produkcji, takich jak Street Fighter czy Mortal Kombat. Hi Score Girl to tytuł dla tego, kto chce obejrzeć anime lekkie i przyjemne, lecz niebędące przy tym przesadnie infantylnym  w formie i treści.

Bogata oferta Netflix w 2021 roku zachęca do wejścia w niezwykle barwny i wciągający świat japońskiej popkultury. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych na platformie tytułów, z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *