1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Najgłębszy basen w Polsce – Deepspot

Rozrywka

23.09.2021 15:59

Najgłębszy basen w Polsce – Deepspot

Online
9
1
0
9
1

Deepspot to najgłębszy basen w kraju, odwiedzany przez ludzi z całego świata. Znany wśród miłośników freedivingu i scubadivingu zachęca do siebie również początkujących wielbicieli wodnych przygód. Interesuje Cię nurkowanie? Przedstawiamy Deepspot!

Deepspot – gdzie się znajduje?

Basen nurkowy znajduje się w Mszczonowie, zaledwie 40 kilometrów od Warszawy. Miasto znane wcześniej z wód termalnych, teraz zachęca do siebie także najgłębszym basenem w kraju. Twórcy Deepspotu zadecydowali, że powstanie on właśnie w tej lokalizacji ze względu na słodkie wody termalne i dobre ułożenie terenu. Na poziomie wejścia do całego budynku znajduje się oszklony korytarz prowadzący przez sam środek basenu. Pozwala on zobaczyć, co czeka nas w wodzie oraz popatrzeć na doświadczonych nurków w trakcie lekcji. Dzięki transparentnej podłodze można podziwiać również wrak kutra z 1981 roku znajdujący się na dnie basenu. Dzięki dogodnej lokalizacji, do basenu bez problemu można dojechać z wielu miast w całej Polsce.

deepspot
Źródło: sznyt.pl

Zobacz: Najlepsze polskie podcasty – zestawienie (2021) najciekawszych i najpopularniejszych podcastów w Polsce

Najważniejsze informacje o basenie – głębokość, atrakcje, kto może korzystać?

Każdy, kto lubi spędzić czas aktywnie poza domem, zainteresuje się ofertą mszczonowskiego kompleksu wodnego. Wiele podwodnych atrakcji, ciekawy hotel i kursy przygotowujące do samodzielnego nurkowania to tylko niektóre z rzeczy, które każdego dnia zachęcają amatorów wodnych przygód do odwiedzenia Deepspotu.

Basen w najgłębszym miejscu ma dokładnie 45,45 metrów. W całym kompleksie początkujący nurkowie mogą odkryć klimatyczne jaskinie pełne stalaktytów, doświadczeni wpłynąć wgłąb 45-metrowego tunelu, a zaintrygowani podwodnym światem popłynąć w okolice kutra rybackiego znajdującego się na głębokości 20 metrów.

Jaskinie mieszczące się w budynku są łudząco podobne do tych stworzonych przez naturę. Płaskorzeźby i stalaktyty pochłonięte ciemnością wprowadzają tajemniczą atmosferę, która idealnie pasuje do klimatu miejsca. Każdy nurek zaopatrzony jest w latarkę, która rozświetli nawet najciemniejsze kąty tajemnej przestrzeni.

Nurek w basenie
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Z kompleksu można korzystać już od 8 roku życia. Pełne kursy natomiast dostępne są dopiero dla 12-latków – wcześniej dzieci mogą zejść na maksymalną głębokość 5 metrów w towarzystwie instruktora. Pracownicy Deepspotu bezpieczeństwo zawsze stawiają na pierwszym miejscu, dlatego idąc na kurs, możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach!

Reklama

Kompleks oferuje kilka pokoi noclegowych, które umiejscowione są aż 5 metrów pod wodą. W każdym z nich znajduje się duże okno z wydzielonym miejscem do siedzenia i widokiem na podwodne atrakcje.

Ile kosztuje korzystanie z basenu?

Ceny korzystania z Deepspotu zaczynają się już od 219 złotych za wejście. Są one dostępne dla doświadczonych nurków i warunkiem rezerwacji wejściówek jest posiadanie certyfikatu z freedivingu lub scubadivingu. W koszt wejścia wliczony jest sprzęt potrzebny do poruszania się pod wodą.

Jeśli natomiast jesteś początkującym, a pływanie pod wodą jest Ci obce, nie martw się. Istnieje możliwość wykupienia kursu, którego ceny zaczynają się od 339 zł/os. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać certyfikat i cieszyć się nurkowaniem, kiedy tylko chcą.

Cennik deepspot
Źródło: muratorplus.pl

W ofercie Deepspotu można też znaleźć kilkudniowe kursy zakończone testem teoretycznym i praktycznym. Kurs freedivingu będzie nas kosztować już 1999 zł/os, a scubadivingu 2399 zł/os. Od kursantów wymaga się umiejętności pływania i ukończonych 12 lat.

Czy to najgłębszy basen na świecie?

Jak wiadomo, Deepspot to najgłębszy basen w Polsce, a do niedawna na całym świecie. Polscy miłośnicy nurkowania do tej pory zadowalali się belgijskim Nemo33 lub Y40 znajdującym się na północy Włoch. Basen Deepspot w lipcu 2021 spadł na drugie miejsce pod względem głębokości, a jego pozycję zajął głęboki na 60 metrów Deep Dive w Dubaju.

Michał Braszczyński, pomysłodawca i właściciel Deepspotu, sam jest miłośnikiem nurkowania. Po wielu przemyśleniach postanowił wprowadzić plany na wybudowanie miejsca z myślą głównie o nurkach i dzięki temu w 2018 roku zaczął powstawać basen nurkowy Deepspot. Budowa miała trwać do 2019 roku, jednak ze względu na COVID, całe przedsięwzięcie zostało opóźnione o kilka miesięcy, a kompleks oddano do użytku dopiero w listopadzie 2020 roku. Miesiąc później został pobity rekord Guinnessa, potwierdzający, że Deepspot w tamtym momencie był najgłębszym basenem na świecie.

Założyciel firmy Michał Braszczyński na tle deepspotu
Źródło: nowawarszawa.pl

Intrygujące atrakcje i wykwalifikowani instruktorzy sprawią, że chwile w Deepspocie będą niezapomniane. Niezależnie od tego, czy jesteś wykwalifikowanym nurkiem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z podwodnym światem, na pewno nie będziesz się nudzić. Czy zdecydujesz się na podwodną przygodę, eksplorując ciemne zakamarki jaskiń? Podziel się tym w komentarzu!

Źródło obrazka głównego: facebook.com

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.