monitory

Rozrywka

30.03.2022 10:30

Monitory 21:9: DROGI vs TANI – sprawdź wideo moreleTV

Monitory moreleTV Newsy
12
0
1
12
0

Monitory 21:9 zyskują na popularności. Za ich zakupem przemawia szeroki ekran gwarantujący komfortową pracę, a także głęboką immersję podczas grania. Jak wyglądają różnice pomiędzy najtańszym a droższym egzemplarzem? Stilgar z moreleTV to sprawdził!

Monitory 21:9 – test Stilgara

Powiedzmy sobie szczerze, każdy z nas chciałby odczuwać najlepsze wrażenia podczas grania. Monitory 21:9 i ich często zaokrąglona budowa znacznie ułatwiają pracę ze względu na to, że wszystko mamy w zasięgu wzroku, choć powierzchnia monitora pozostaje wciąż dosyć spora. 

Odczuwalnym problemem podczas zakupu takiego monitora jest jego cena. Tani egzemplarz pochodzi od producenta iiyama, a jego cena wciąż oscyluje powyżej 2 tysięcy złotych. Tomasz porówna ten budżetowy zakup do o wiele droższego monitora od LG. Który okaże się lepszy? Czy dobrze znaczy drogo? Zobaczcie nowy film na moreleTV!

Na samym początku zdradzę, że na pierwszy rzut oka monitory prezentują się podobnie, co jest interesujące, ponieważ te dwa modele dzieli konkretna kwota. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a to właśnie w nich wygrywa droższy egzemplarz. Jednak czy te detale są ważne dla zwykłego użytkownika? To się okaże.

Jak wypadło porównanie monitorów 21:9?

Stilgar, podczas zestawienia dwóch monitorów zbliżonych do siebie parametrami, zauważył kilka znaczących różnic. Iiyama wypadła zaskakująco dobrze, prowadzący chwali monitor za bardzo mały input lag, świetną (wręcz niespotykaną w tym budżecie) gammę, a także dobry stosunek ceny do tego, co oferuje producent.

Sprawdź też: Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu

Ze słów Tomka można wywnioskować, że jeżeli ktoś rozmyśla zakup takiego monitora, to będzie zadowolony, ponieważ w tej cenie nie ma lepszego konkurenta. Niestety kij ma dwa końce i nie obeszło się bez drobnych detali, które mogą kłuć w oczy. LG jest monitorem znacznie jaśniejszym. Iiyama została ustawiona na 100% jasności, natomiast LG do osiągnięcia takiej wartości jasności potrzebował tylko 50% – to 

monitory 21:9
Tak prezentują się parametry obu monitorów

Co więcej, czerń na monitorze LG wygląda nieco ładniej ze względu na brak matowej matrycy. Warto dodać, że iiyama ma płaski ekran, a LG lekko zakrzywiony. Stilgar dodaje, że mniejszą cenę u tego producenta można dostrzec w wykończeniu monitora lub kontroli jakości. Zdarzają się egzemplarze, które mają słabszy obraz od innych – tu widać te niedociągnięcia.

Monitory 21:9 wypadły dosyć podobnie, a więc którego wybrać? Tomek z moreleTV ujął to w ten sposób, że zalety monitora od LG (który jest niemalże perfekcyjny) doceni w pełni osoba, która siedzi w tym temacie. Zwykły gracz, nieposiadający doświadczenia z tym typem monitorów, nie zauważy różnicy pomiędzy tymi dwoma egzemplarzami. Podsumowując, jeśli to będzie Twój pierwszy sprzęt tego typu – lepiej zdecydować się na tańszy model, bo i tak spełni on wszystkie oczekiwania.

A Ty co uważasz o monitorach 21:9? Czy grałeś na takim sprzęcie? Daj znać w komentarzach.

12
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *