minecraft bedrock

Rozrywka

15.12.2021 14:40

Minecraft: filmy z gry wyświetlono bilion razy. To fenomen YouTube

Gry Newsy Online
15
1
0
15
1

Minecraft to zdecydowanie najpopularniejsza gra na platformie YouTube. Dotychczas filmy z gry wyświetlono przeszło bilion razy, co czyni ją zdecydowanym rekordzistą wśród gier komputerowych.

Na czym polega fenomen Minecrafta? Sam chciałbym to wiedzieć. Wygląda jednak na to, że osób, które zadają sobie to pytanie jest niewiele. Większość po prostu gra. Kiedy przyjrzymy się statystykom filmów z gry, jakie opublikowane zostały na platformie YouTube, a także popularności YouTuberów nagrywających właśnie tę grę, możemy złapać się za głowę.

Okrągły bilion wyświetleń w przeciągu 12 lat to wynik, jakim nie może poszczycić się żadna inna gra komputerowa. Celem uświetnienia tej okrągłej sumy, przygotowano okolicznościowy materiał wideo, na który już teraz zapraszamy.

Minecraft na okolicznościowym filmie – przedstawione statystyki porażają

Wspomniany film, w którym YouTube upamiętnił przekroczenie bariery jednego biliona wyświetleń, obejrzeć możecie tutaj:

Oprócz filmu, z tej wyjątkowej okazji, przygotowano również dedykowaną stronę internetową, na której zainteresowani grą i rozwojem mediów społecznościowych znajdą szereg materiałów zarówno o samym Minecrafcie, jak i o jego przyszłości i wpływie na rozwój YouTube’a.

Ile to jest bilion wyświetleń? Tyle, że gdyby każde z nich trwało zaledwie jedną sekundę, ich odtworzenie zajęłoby… 30 000 lat.

Zdecydowany dominator

Rozwój popularności gry Minecraft na YouTube odbywał się skokowo. Jak czytamy w oficjalnych statystykach, zdobycie pierwszych 500 miliardów wyświetleń zajęło grze aż 8 lat. Druga połowa niebotycznego wyniku osiągnięta została zaledwie w dwa. Imponujące!

Jaka będzie przyszłość Minecrafta? Czy nadal pozostanie najpopularniejszą grą na YouTube, a może znajdzie się tytuł, który pobije rekordy? Jak sądzicie?

Sprawdź też: Minecraft 1.18 Bedrock z intrygującym graczy błędem

15
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *