minecraft bedrock

Rozrywka

14.12.2021 11:49

Minecraft 1.18 Bedrock z intrygującym graczy błędem

Gry Newsy
27
1
3
27
1

W znanej niemalże każdemu grze Minecraft w wersji 1.18 Bedrock pojawił się dość zaskakujący błąd, który najwidoczniej nie zostanie naprawiony.

Aktualizacja 1.18 do gry Minecraft była zdecydowanie jednym z najbardziej wyczekiwanych update’ów dedykowanych temu sandboxowi. Wprowadza ona bowiem kilka kolejnych pięter podziemi, które znajdują się pod poziomą granicą świata, czyli tzw. bedrockiem.

Nie jest to jedyna ciekawa rzecz, jaka trafiła do gry Minecraft wraz z wersją 1.18. W wydaniu Minecraft Bedrock pojawił się także intrygujący błąd w systemie generowania światów. Tworzy on olbrzymie kratery w ziemi, które najwidoczniej zostaną w produkcji na dłużej.

Mojang nie naprawi błędu w systemie generowania świata

Wspomniane wcześniej kratery to wynik błędu związanego z systemem generowania świata. Z podobną sytuacją fani gry mieli do czynienia już jakiś czas temu. Chodzi tutaj konkretnie o formacje znane wśród graczy jako Far Lands, czyli uszkodzone biomy położone na krańcach mapy. Były one nie tylko niesamowicie dziurawe, ale blokom brakowało także systemu kolizji.

Opisywany problem z pojawianiem się kraterów po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji został zgłoszony chociażby na portalu Reddit, gdzie możecie zobaczyć jeden z wielu przykładów błędu generowania świata. Podobnie jak w przypadku Far Lands, ogromne dziury pojawiają się na rubieżach mapy, do których wyprawa na piechotę zajęłaby wiele dni, jeśli nie miesięcy. Najszybciej można się do nich dostać za pomocą komend, z których jednak korzysta niewielu graczy.

Studio Mojang szybko zabrało głos w sprawie i zamieściło w sieci raport, z którego wynika, że błąd nie zostanie naprawiony. Dlaczego? Tego nie wiemy, ale najprawdopodobniej albo nie udało się go naprawić, albo zwyczajnie twórcom nie opłaca się tego robić. Wygląda również na to, że problem nie przeszkadza graczom – mają być oni z niego nawet całkiem zadowoleni. Jest to bowiem coś zupełnie nowego i tajemniczego.

27
1

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *