mikrofon do 500 zł

Rozrywka

13.04.2022 11:36

TOP 5 mikrofonów do 500 PLN – ranking moreleTV

Dźwięk moreleTV Newsy
8
0
0
8
0

Pragniesz nabyć mikrofon do 500 zł, ale nie wiesz, jaki wybrać? Tego akcesorium jest całkiem sporo na rynku, nie da się temu zaprzeczyć. Jaki mikrofon do streamowania wybrać? Arek z moreleTV przygotował ranking TOP 5 mikrofonów do 500 zł.

Nie ma co ukrywać, mikrofon do 500 zł to całkiem duży budżet. Powinniśmy oczekiwać w tej cenie nieskazitelnej jakości naszego głosu, a także wielu interesujących dodatków. Zdecydowanie wszyscy, którzy pragną kupić mikrofon w tej cenie, nie chcieliby dokonać złego wyboru, by po podłączeniu sprzętu się mocno rozczarować. Na pomoc przychodzi Arkadiusz Popiel „Radyjko” z moreleTV wraz ze swoim rankingiem mikrofonów do 500 zł! Jakie akcesoria się w nim znalazły? Spójrzcie poniżej.

Radyjko postawił przede wszystkim na to, aby widz mógł sam usłyszeć różnicę w głosie. Na materiale wideo nie uświadczymy smęcenia na temat technicznych specyfikacji, ponieważ tak jak powiedział Arek – można to przeczytać na stronie. Zamiast suchych parametrów prowadzący opowiadał o swoich odczuciach podczas testowania każdego z mikrofonów do 500 zł.

W rankingu znalazły się m.in.: takie modele jak: Elgato Wave:1, Novox NCX, Blue Yeti Nano USB, MSI Immerse Streaming Mic GV60, a także Mozos PM1000-PRO. Jeżeli chcesz zobaczyć każdego z nich i porównać jego ceny, możesz to zrobić tutaj. Na materiale wideo możemy usłyszeć próbkę głosu z każdego mikrofonu i wyniki są dosyć zaskakujące. Czy drożej znaczy lepiej? Scrolluj dalej, aby się o tym przekonać.

Sprawdź też: SPC Gear SM900 – recenzja. Mikrofon warty zakupu, czy niekoniecznie?

Mikrofon do 500 zł – który wypadł najlepiej?

W mojej opinii wybór mikrofonu do 500 zł jest niełatwym tematem, jednakże nie niemożliwym. W rankingu Arka łatwiej jest określić, który mikrofon do 500 zł wypadł najgorzej, aniżeli najlepiej, ponieważ kilka z nich brzmiało niemal identycznie.

Ranking wypadł dosyć ciekawie, ponieważ ku zaskoczeniu specyficzny dźwięk zaprezentował mikrofon Blue Yeti Nano USB. To niecodzienna sytuacja, bo ten mikrofon jest najdroższym ze wszystkich, ponieważ kosztuje 528 zł! Barwa głosu była nieco zdławiona, metaliczna, a Radyjko brzmiał dosyć nienaturalnie.

Co ciekawe, wedle internautów komentujących ranking mikrofonów do 500 zł faworytem okazał się Mozos PM1000-PRO. Osobiście zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ dźwięk oferowany przez ten sprzęt brzmiał wyjątkowo czysto, głęboko i bez żadnych zniekształceń. „Truskawką” na torcie jest fakt, że ten mikrofon jest najtańszy z testowanych egzemplarzy. Pozostałe mikrofony oferowały zbliżoną jakość do Mozosa.

Uważam, że najbardziej praktyczny mikrofon do 500 zł to właśnie Mozos PM1000-PRO, ponieważ jest to gadżet w pełni kompletny. Oferuje wszystko, co powinien posiadać mikrofon w tej cenie, nawet gniazdo słuchawkowe do własnego odsłuchu jest na pokładzie! To wielka zaleta. W mojej opinii ten mikrofon nie powinien rozczarować nikogo.

Jak się okazuje – drożej nie znaczy lepiej, choć nie we wszystkich przypadkach tak jest. Nie warto na pewnych akcesoriach oszczędzać, lecz należy znać umiar. Przed zakupem każdy powinien zwrócić uwagę na dźwięk rejestrowany przez mikrofon i podjąć decyzję w oparciu o swoje upodobania.

Sprawdź też: Razer Seiren V2 Pro – recenzja. Dobry mikrofon, ale czy powalający?

Czy udało Ci się wybrać mikrofon do 500 zł? A może już posiadasz sprzęt w podobnej cenie? Jaki model wybrałeś? Pochwal się w komentarzach.

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *