1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Maseczka Razer Zephyr – zaawansowana ochrona tylko dla graczy?

Rozrywka

16.11.2021 10:02

Maseczka Razer Zephyr – zaawansowana ochrona tylko dla graczy?

Gadżety
6
2
0
6
2

Jak pogodzić obowiązek zasłaniania ust i nosa ze stylem i najnowszą technologią? Rozwiązaniem jest maseczka Razer, powstała w ramach projektu Hazel. To iście gamingowe akcesorium o futurystycznym wyglądzie to nie science fiction, a rzeczywistość.

Maseczka Razer – co kryje projekt Hazel?

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele codziennych zwyczajów ludzi na całym świecie. Jednym z nich jest zasłanianie nosa i ust przy pomocy maseczki ochronnej. W ciągu wielu miesięcy pandemii powstały maski wykonane z różnych materiałów. Jeden z najbardziej niezwykłych pomysłów miał Razer – producent laptopów i peryferiów gamingowych.

Projekt Hazel to zaprezentowana w styczniu 2021 roku na Consumer Electronics Show w Las Vegas koncepcja zaawansowanej technologicznie maski ochronnej. Jej cechą wyróżniającą był wygląd typowy dla akcesoriów dla graczy. Maseczka, którą określano jako Razer Hazel, była wówczas jedynie przykuwającym uwagę gadżetem. Zapewne niewiele osób spodziewało się, że projekt kiedykolwiek zostanie zrealizowany.

razer zephyr
Razer chwali się, że ich produkt to „najmądrzejsza maska na świecie” | źródło: razer.com

Sprawdź też: Jaki pad do PC? Pomagamy wybrać pad do komputera!

Czy maseczka Razer Zephyr trafi do sprzedaży?

Ku zaskoczeniu niemal wszystkich, amerykański producent ziścił już ideę maseczki dla graczy. Pojawiła się na rynku w drugiej połowie 2021 roku. Choć może niektórym pomysł wydawał się niedorzeczny, maseczka Razer szybko znalazła nabywców. Kosztowała 99,99 dolarów. W zestawie z filtrami jej cena wzrastała do 149,99 dolarów. Mimo wysokiej ceny cały zapas Razer Zephyr został wyprzedany.

Maseczka, która miała nosić nazwę „Razer Hazel”, ostatecznie została zaprezentowana światu jako Razer Zephyr. Oficjalnie producent nie pozycjonuje jej jako maski medycznej, lecz jako wearable air purifier, czyli „ubieralny oczyszczacz powietrza”. Niezależnie od nomenklatury warto sprawdzić, co oferuje ta wyjątkowa konstrukcja.

Filtry N95 dla ochrony przed drobnoustrojami

W Razer Zephyr są dwa filtry N95 znajdujące się po obu stronach ust. Ten amerykański certyfikat odpowiada europejskiemu FFP2. Taki filtr służy do blokowania dostępu cząstek lotnych o wielkości 0,3 mikrometra i mniejszych. Liczba 95 oznacza, że filtr ten zatrzymuje 95% tego rozmiaru cząstek.

Reklama

Już w tym aspekcie budowy ujawnia się gamingowy charakter maseczki. Razer Zephyr jest bowiem wyposażona w wiatraki, które dodatkowo oczyszczają powietrze. Szybkością obrotu łopatek można sterować za pomocą aplikacji na Android lub iOS.

Należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów – producent zastrzega, że należy je wymieniać co 3 doby. Koszt zakupu paczki dziesięciu nowych filtrów to 29,99 dolarów.

Sprawdź też: Inteligentne okulary – czy staną się niezbędnym gadżetem? Wszystko, co wiemy o planach największych marek

Przezroczysty materiał – usta wciąż pozostają widoczne

Jednym z największych problemów związanych z maseczkami jest to, że nie da się w nich zobaczyć mimiki twarzy rozmówcy. Maseczka dla graczy Razer Zephyr ma natomiast transparentną część, przez którą widać usta. Po raz kolejny widać, że jest to maseczka dla graczy – część ustna może być bowiem podświetlona.

Medyczne bezpieczeństwo, gamingowe wzornictwo

Maseczka N95 nie byłaby prawdziwym gamingowym akcesorium, gdyby nie miała podświetlenia. Jest ono obecne nie tylko w części ustnej, ale także wokół filtrów. Podobnie jak w innych sprzętach dla graczy, podświetlenie może być stałe lub pulsujące. Do wyboru są różne kolory świateł – diody LED mogą się też mienić kilkoma barwami naraz. Dotyczy to jednak wyłącznie obramowania filtrów. Część ustna zawsze świeci na zielono.

Podświetlenie Razer Zephyr można wyłączyć w aplikacji. Maseczka gamingowa pracuje z włączonymi lub wyłączonymi diodami, a dodatkowo wybierzesz pod siebie szybkość pracy wiatraków – dostępna jest opcja wolna oraz szybka.

W zależności od trybu maseczka działa od 4 do 8 godzin. Ładować ją można dołączonym przewodem USB-C. Wadą Razer Zephyr jest to, że jest dostępna tylko w jednym rozmiarze.

Szalona maseczka Razer Hazel doczekała się realizacji, choć pod inną nazwą. Wydawać się może, że Razer Zephyr to mało użyteczne świecidełko, w istocie jednak produkt jest zaawansowaną ochroną przed wirusami, bakteriami i pyłem. Dzięki niej można nie tylko zachować zdrowie, ale także dopasować potrzebne obecnie akcesorium do lubianego przez graczy stylu.

6
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.