kroniki myrtany

Rozrywka

14.12.2021 10:43

Kroniki Myrtany – mod do Gothica 2 podbija serca graczy

Gry Newsy
9
1
0
9
1

Choć od premiery kultowej gry Gothic II minęło już 20 lat, fani marki ciągle mogą liczyć na mniejsze i większe nowinki z nią związane. 10 grudnia 2021 roku ukazała się modyfikacja Kroniki Myrtany: Archolos. Została ona świetnie przyjęta przez graczy.

Kroniki Myrtany: Archolos – mod stworzony przez polskich fanów serii Gothic – zostały wydane w rodzimej wersji językowej z możliwością włączenia angielskich napisów. Od 10 grudnia uzbierały ponad 1600 recenzji na Steamie i aż 98% z nich ocenia modyfikację pozytywnie! Co ciekawe, ponad 1200 z tych opinii napisano w języku polskim.

Kroniki Myrtany – co nowego w modyfikacji?

Mod Kroniki Myrtany: Archolos to rozszerzenie, które do działania wymaga gry Gothic II oraz dodatku Noc Kruka. Oferuje graczom 60 godzin dodatkowej rozgrywki, w tym 170 nowych zadań i około 200 losowych zdarzeń. Co jeszcze czeka na fanów marki? Nowiutkie zbroje i bronie (tych ma być ponad 100) oraz całkowicie odmieniony system alchemii i gotowania. Najciekawiej brzmi jednak rozbudowany system podróży, uwzględniający karawany, łodzie i teleporty.

Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście poprawki estetyczne, zrównoważenie statystyk przedmiotów i doszlifowanie ekonomii w grze. Podczas rozgrywki natkniemy się także na bardziej inteligentnych wrogów, a świat nie będzie już tak drewniany jak dawniej. Wszystko to z zachowaniem zgodności z główną osią fabularną serii. Czego chcieć więcej?

Oczywiście w kilku mniej pochlebnych opiniach pojawiły się informacje o drobnych błędach, glitchach i utrudniających zabawę bugach. Jednak czyż nie jest to już swego rodzaju nieodłączna część serii, która nadaje jej uroku? Pomimo tylu zmian bez dwóch zdań udało się zachować klimat oryginalnego Gothica II. A najwidoczniej właśnie tego chcieli fani –  nie nowej odsłony, a nostalgicznego powrotu do uniwersum *Gothic* z całkiem nową historią.

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *