1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Król Szamanów – kiedy premiera? Nowy Król Szamanów już niedługo na Netflix

Rozrywka

22.07.2021 08:53

Król Szamanów – kiedy premiera? Nowy Król Szamanów już niedługo na Netflix

Filmy i seriale
4
1
0
4
1

Król Szamanów powraca po prawie dwóch dekadach! Oto zbiór najważniejszych informacji o odświeżonej wersji Króla Szamanów – lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika anime.

Każdy wierny fan japońskich filmów animowanych z pewnością pamięta tę kultową produkcję. Król Szamanów to istna klasyka gatunku, która właśnie doczekała się remake’u. Już w sierpniu do kolekcji anime Netflixa dołączy serial Shaman King w zupełnie nowej odsłonie! Czego możemy spodziewać się po odświeżonej wersji anime? Czy remake powtórzy sukces pierwowzoru sprzed blisko dwudziestu lat?

król szamanów
Źródło: netflix.com

Zobacz też: Co oglądać na Netflixie? Sprawdź top seriale i filmy – nowości i klasyki na lipiec 2021

Król Szamanów – krótka historia serii

Shaman King to kultowa manga autorstwa Hiroyukiego Takei. Seria składa się aż z 35 tomów, które w Japonii wydawano w latach 1998-2004. Na jej podstawie stworzono też znakomite anime, które mogliśmy oglądać za pośrednictwem nieistniejącej już telewizji Jetix  w roku 2005, a nieco później na Polsat TV. Początkowo serial składał się z 64 odcinków, które nie były jednak wiernym odwzorowaniem mangi Shaman King i nie wyczerpywały do końca jej fabuły. Czy remake ma szansę naprawić ten błąd? Dowiemy się już niebawem, bo Król Szamanów będzie kolejną perełką w kolekcji anime Netflixa!

Kiedy premiera nowego Króla Szamanów?

Król Szamanów 2021 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Na polskim Netflixie serię będzie można oglądać już od 9 sierpnia 2021 roku. Oficjalna premiera remake’u popularnego anime miała miejsce już kilka miesięcy temu, bo jako pierwsi dostęp do serialu uzyskali użytkownicy japońskiego Netflixa. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni oglądają Shaman King już od 1 kwietnia.

Chociaż sami musimy nieco dłużej poczekać na dostęp do serialu, to przecież jest coś, co może osłodzić nam ten czas! Remake Króla Szamanów dostępny na Netflixie nie jest jedyną niespodzianką dla polskich fanów serii. Popularna manga Shadow King w końcu doczekała się polskiego przekładu i już jest do zdobycia w księgarniach.  Pierwszy z kolekcji 35 tomów pojawił się w sprzedaży w maju tego roku nakładem wydawnictwa Studio JG! To wielka gratka dla kolekcjonerów japońskiej mangi oraz tych, którzy oglądając pierwszą wersję anime, nigdy nie poznali finału całej historii.

Król Szamanów – zwiastun

Manga Król Szamanów zdobyła popularność na całym świecie. Za jej sukcesem stoi wciągająca fabuła, ciekawie zarysowany świat, a przede wszystkim – bohaterowie. Rzeczywistość, w jakiej osadzona jest akcja Shaman King na pozór nie odbiega od realiów znanego nam świata. A jednak pośród zwykłych ludzi kryją się także wyjątkowe, obdarzone niezwykłymi zdolnościami osoby, zwane szamanami.

Szamani mogą porozumiewać się z zaświatami i pośredniczyć pomiędzy światem żywych a domeną duchów. Każdy z nich posiada także własnego Ducha Stróża, który zwiększa jego moc w czasie walki. Co pięćset lat wszyscy szamani spotykają się na wielkim Turnieju, podczas którego wyłania się wojownika, mającego przez kolejnych pięć wieków zasiadać na tronie Króla Szamanów. Właśnie o tym Turnieju i wszystkich wynikających z niego kłopotach opowiada manga Shadow King! Kilka miesięcy temu dostaliśmy zwiastun, który świetnie zapowiada całą przygodę.

Głównym bohaterem historii jest młody You Asakura, który jako szaman przystępuje do udziału w Turnieju. Towarzyszy mu narzeczona Anna, przyjaciel imieniem Manta oraz Duch Stróż Amidamaru, który niegdyś był samurajem. Podczas Turnieju Asakura spotka wielu innych szamanów, by zmierzyć się z nimi w czasie pojedynków. Na jego drodze pojawiają się też inne duchy, mroczne tajemnice oraz cała masa rozmaitych przeszkód, które trzeba będzie pokonać. Czy nowa odsłona Króla Szamanów zyska równie dużą popularność, co pierwozór? Przekonamy się już 9 sierpnia.

król szamanów

Zobacz też: Pokémon Journeys: The Series – Kiedy premiera na Netflixie? Najważniejsze informacje

Jakie będą różnice względem starego Króla Szamanów?

Seria animowana Shaman King w wersji z 2001 roku była świetną i bardzo spójną produkcją, którą oglądało się z przyjemnością. Jedynym problemem był fakt, że 64 odcinki serialu znacznie różniły się od mangowego pierwowzoru i nie wyczerpały wszystkich wątków zawartych w powieści graficznej. Warto dodać, że mangę wydawano w Japonii jeszcze przez kolejne dwa lata po tym, jak ukazał się ostatni odcinek anime. To oznacza, że fani filmu nigdy nie otrzymali właściwego zakończenia swojej ulubionej serii, a niektóre wątki zostały po prostu urwane. Nowy Król Szamanów ma to wszystko naprawić!

Serial będzie pełną ekranizacją wszystkich 35 tomów sagi autorstwa Hiroyukiego Takei. Tym razem cały rys fabularny, jak i zakończenie historii mają być zgodne z tym, co zaprezentowano w mandze. Mamy więc szansę zobaczyć nie tylko pominięte wątki, ale też przyjrzeć się bliżej rozwojowi postaci i scenom walk, których brakowało poprzednio. O tym, jak wiernie serial odwzoruje historię z powieści, przekonamy się już niebawem! Król Szamanów będzie dostępny online na Netflixie już 9 sierpnia!

Odliczacie do premiery Króla Szamanów? Czy anime jest bliskie Waszym sercom czy też omijacie mangę i podobne „twory” szerokim łukiem? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.