strefa 51 i ufo na pustyni

Rozrywka

16.11.2021 13:38

Kosmici istnieją? NASA opublikowała interesujące zdjęcia

Nauka Newsy
27
1
7
27
1

Cały świat zachodzi w głowę, czy kosmici istnieją? Twardego dowodu na to wciąż nie mamy. NASA publikując nowe zdjęcia z łazika na Marsie wywołała niemałe poruszenie w Internecie. 

Fotografie zostały udostępnione 9 listopada na oficjalnym profilu NASA na Twitterze. Zdjęcia ukazują nam jak wygląda planeta przy jej ogromnym podłożu. Agencja kosmiczna opublikowała cztery fotografie, które wywołały w komentarzach mnóstwo teorii spiskowych. Niektórzy doszukują się na nich małych kosmitów, a inni czarnych dziur. Czy jest to możliwe? Przeanalizowaliśmy to.  

Kosmici? Raczej jeszcze nie teraz

Wyobraźnia potrafi nam płatać figle, szczególnie w sytuacjach, gdy nie potrafimy dokładnie określić co widzimy. Fotografie udostępnione przez NASA dotyczą małego skrawka skały, który odkrył łazik podczas patrolowania terenu. 

Na pierwszym zdjęciu możemy zauważyć, że mechaniczne ramię łazika skierowane jest w kierunku powierzchni planety i urządzenie dokonuje badań kawałka skały. Następne fotografie obrazują odkrycie specjalistów i są to zdjęcia zrobione tej samej powierzchni, ale w narastających przybliżeniach. 

NASA swój post opisała następująco:  Zaglądanie do środka, by spojrzeć na coś, czego nikt nigdy nie widział. Otarłem mały kawałek tej skały, aby usunąć warstwę powierzchniową i zajrzeć pod spód.

Sprawdź też: Rosjanie doprowadzają do zagrożenia w kosmosie – czy astronauci będą musieli się ewakuować z ISS?

Na pierwszy rzut oka, zdjęcia opublikowane przez NASA mogą wyglądać na takie, które były robione z dużej wysokości. To spowodowało, że użytkownicy zaczęli się doszukiwać kosmitów i innych zjawisk w strukturze skały. 

A Ty, widzisz coś ciekawego na ilustracji?

Wiele osób zaczęło dementować plotki, że białe trójkąty widoczne na fotografiach to rodzaj kursora, który został uchwycony podczas transferowania zdjęć. Drugą opcją jest to, że na fotografiach znalazły się pewne znaki, które zostały stworzone przez naukowców podczas opisywania zdjęć. Biorąc pod uwagę rozmiar niewielkiej dziury, którą zainteresował się łazik, ciężko sobie wyobrazić, by na zdjęciach znaleźli się kosmici. 

Niestety w dalszym ciągu fotografie były analizowane przez następne osoby, a nowych teorii przybywało w szybkim tempie. 

Czy na fotografii widzisz wspinającego się kosmitę?

Po dłuższym wpatrywaniu się we wszystkie ilustrację, muszę zdementować wszystkie plotki – to zwykłe zdjęcia prezentujące co najwyżej skomplikowaną strukturę powierzchni planety. Naukowcom z NASA zwyczajnie wydawało się, że jest to ciekawa konstrukcja skały z wyjątkowymi żłobieniami – to jest cała tajemnica sprawy.

Potwierdzony przypadek istnienia kosmitów?

Jeremy Corbell jest filmowcem, a od kilku lat zajmuje się produkcją wideo związanych z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Otrzymał on w 2019 roku od anonimowej osoby intrygujące nagranie, które zostało opublikowane w Internecie dwa lata później. 

Obiekt w kształcie trójkąta został zarejestrowany nad amerykańskim okrętem marynarki wojennej. Nieznany przedmiot emituje lekkie światło i jest niezwykle zwrotny, może przyjmować postać trójkąta lub piramidy.  Najważniejszą informacją jest to, że nagranie zostało potwierdzone przez Rzeczniczkę Departamentu Obrony USA – Susan Gough. W wywiadzie z portalem Futurism, Susan wypowiedziała się:

“Mogę potwierdzić, że wymienione zdjęcia i filmy zostały zrobione przez personel Marynarki Wojennej”

Przedstawionym materiałem zajmuje się specjalny oddział UAPTF (Unidentified Aerial Phenomenon Task Force). Jest to grupa osób zajmująca się badaniem niezidentyfikowanych obiektów znajdujących się w strefie powietrznej. Warto dodać, że w dalszym ciągu jest prowadzone śledztwo w powyższej sprawie.

Dodatkowo Susan Gough dodała:

“Jak powiedzieliśmy wcześniej, w celu utrzymania bezpieczeństwa operacji i uniknięcia ujawnienia informacji, które mogą być przydatne dla potencjalnych przeciwników, nie omawiamy publicznie szczegółów obserwacji lub badania zgłoszonych wtargnięć na nasze poligony lub wyznaczoną przestrzeń powietrzną…”

Potwierdzenie autentyczności nagrania może mrozić krew w żyłach. A czy Ty wierzysz w istnienie kosmitów poza naszą planetą? 

Źródło zdjęcia: twitter.com/NASAPersevere

27
1

Podziel się:

Komentarze (7)

Jest mnóstwo różnych cywilizacji we Wrzechświecie. O tym nawet w bibli jest napisane. Kosmos to zupa zdarzeń i światów

Nie wiem w co wierzyć, jedni mówią że kosmici istnieją, drudzy że już szykują inwazję, trzeci że to zwykła wyobraźnia a niektórzy wogóle hejtują osoby które wierzą w kosmitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *