cry macho obraz glowny

Rozrywka

25.08.2021 14:13

Kolejny film od Eastwooda – Cry Macho. Co wiemy o nim do tej pory?

Filmy i seriale
9
1
0
9
1

Clint Eastwood to legenda kina – zarówno jako aktor, jak i reżyser. Amerykanin, mimo 91 lat na karku, jest dalej aktywny. Co wiemy o Cry Macho, jego najnowszym dziele? Dlaczego Cry Macho zapowiada się na coś więcej, niż kolejna sztampowa opowieść o twardym facecie?

Cry Macho – podstawowe informacje o filmie, zarys fabuły, wszystko, co o nim wiemy

Clint Eastwood nie daje o sobie zapomnieć i tym razem przygotował dla fanów kina prawdziwą gratkę – film Cry Macho. Tytuł jest dla wielu bardzo tajemniczy i nie zdradza za dużo potencjalnemu widzowi. Film to adaptacja książki z 1975 roku o tym samym tytule autorstwa N. Richarda Nasha. Dzieło łączy w sobie cechy dramatu oraz neo-westernu, więc i tym razem Eastwood pozostał wierny gatunkom filmowym, w których najczęściej tworzy.

Cry Macho

Produkcja opowiada o Mike’u Milo, emerytowanej gwieździe rodeo i hodowcy koni,  który dostaje od swojego byłego szefa nietypowe zadanie. Co czeka w tej historii głównego bohatera? Musi sprowadzić syna swojego chlebodawcy z niebezpiecznego Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Milo jest zmuszony do porwania go z domu matki alkoholiczki i przetransportowania aż do Teksasu.

Film Cry Macho to jednak nie tylko opowieść o samym uprowadzeniu, ale przede wszystkim o podróży, którą główny bohater i chłopak przejdą wspólnie. Dla obu będzie ona cenną lekcją. Czy Mike Milo odkupi sobie winy? Czy jego młodszy towarzysz nauczy się, co to znaczy być dobrym człowiekiem? Tego dowiesz się po obejrzeniu tej produkcji.

Sprawdź: Nowa Diuna — co o niej wiemy? Data premiery, obsada, zwiastun

Kiedy premiera Cry Macho?

Pierwsze, niepomyślne starania przeniesienia książki Cry Macho na ekran miały miejsce zaraz po jej opublikowaniu, czyli już w 1975 roku. Musiało minąć jednak wiele lat, żeby to dzieło doczekało się godnej adaptacji. Eastwood wykazał się dużą determinacją, ponieważ ani porzucenie projektu przez innego producenta w 1991 roku, ani nieudana próba z 2011 roku nie zniechęciły go do nakręcenia filmu na własną rękę. Dzięki działaniom podjętym przez Clinta Eastwooda, dopiero w 2020 roku plany stały się realne.

Film, pomimo panującej na świecie sytuacji związanej z pandemią COVID-19, był kręcony bez większych przerw w Nowym Meksyku. Oznacza to, że Eastwood podjął się realizacji swojej najnowszej produkcji, nie zważając na utrudnienia. Z pewnością nie zostanie to przeoczone przez miłośników kina, którzy z niecierpliwością czekają na dzieło mistrza kinematografii.

Oficjalne doniesienia prasowe wskazują, że premiera nowego hitu Eastwooda odbędzie się już 17.09.2021 roku w Stanach Zjednoczonych, a niedługo później, czyli 01.10.2021 roku, także w naszym kraju. Film wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures nie będzie miał premiery tylko na dużym ekranie, ponieważ w tym samym czasie zostanie on dodany na serwis streamingowy HBO MAX i będzie tam dostępny przez 31 dni.

Obsada Cry Macho – kogo zobaczymy w filmie oprócz Eastwooda?

Clint Eastwood przyzwyczaił swoich fanów do tego, że jest nie tylko świetnym reżyserem, ale także znakomitym aktorem w swoich produkcjach. Z pewnością pokaże to także w przypadku Cry Macho, w którym wciela się w postać głównego bohatera – Mike’a Milo. Obsada filmu to jednak nie sama postać Eastwooda, ponieważ w produkcji grają także inni znakomici aktorzy.

Jednym z artystów biorących udział w tej produkcji jest Dwight Yoakam, który gra byłego szefa Mike’a Milo – Howarda Polka. W postać syna, czyli Rafaela „Rafy” Polka, wcielił się z kolei Eduardo Minett. W filmie nie zabraknie również doskonałych aktorek, takich jak Natalia Traven czy Fernanda Urrejola.

Zobacz: Na co warto iść do kina w 2021? Najlepsze filmy 2021

Cry Macho to film, którego głównym celem nie jest przedstawienie kolejnej męskiej, niezłomnej postaci granej przez Eastwooda. Reżyser skupił się na samej podróży, która jest procesem przemiany bohaterów i ma wpłynąć na ich pogląd na różne sprawy. To również sposób na zachęcenie widza do kontemplacji nad własnym życiem i podejmowanymi wyborami. Jeśli opis filmu Cię zainteresował, koniecznie zobacz tę produkcję na sali kinowej!

Źródło obrazów w tekście: Materiały prasowe

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *