klawiatura

Rozrywka

11.02.2022 12:01

50 milionów kliknięć na klawiaturze – nowy film moreleTV

moreleTV Newsy Peryferia
5
0
0
5
0

Ile kliknięć wytrzyma klawiatura? Arkadiusz Popiel „Radyjko” z moreleTV przetestował przełączniki mechaniczne! 50 milionów aktywacji to niesamowity wynik. Jak zachowywała się klawiatura po tym przerażającym teście? Zobaczcie sami.

Podczas kupna nowej klawiatury do komputera, możemy zobaczyć deklarację producenta odnoszącą się do żywotności zastosowanych klawiszy. Jeden oferuje mniej, drugi więcej, ale czy przełącznik po 50 milionach kliknięć dalej będzie pracował bez zmian? Wątpliwe, prawda? Radyjko przetestował model Modecom Volcano Lanparty RGB BT. Jak wypadła? Zobaczcie sami na poniższym materiale.

Arek z moreleTV zaczął film słowami opisującymi swoją maszynę do wyklikania rekordowych wyników – zbudował ją z LEGO! Tak, Radyjko użył klocków, aby skonstruować odpowiedni stelaż do testów. Co więcej, silnik z LEGO nie dawał rady podołać temu wyzwaniu, Arek był zmuszony podpiąć swoją wiertarkę! 

To jeszcze nie wszystko, nie obeszło się bez strat. Kilka klocków się ukruszyło, ułamało, a nawet ukręciło. Jak widać LEGO nie jest stworzone do takich hardcorowych wyczynów – być może należałoby opracować jakiś system smarowania, to taka sugestia ode mnie. Wracając do testu, skąd mamy wiedzieć ile na co dzień klikamy w naszą klawiaturę? Radyjko przygotował dwa scenariusze. Jeden to gamer, który przez cały tydzień gra po 12 godzin, a drugi to osoba grająca po 4 godziny, przez 6 dni w tygodniu.

Załóżmy, że nie jesteśmy takimi zapalonymi graczami. Wedle obliczeń Arka, taka osoba w rok wyklika 4 miliony – przy założeniu ogrywania tylko League of Legends. Dla przykładu Counter Strike generuje w rok ok. 11 milionów kliknięć. Zatem ile wytrzymają przełączniki w klawiaturze?

KODY RABATOWE MORELE

50 milionów kliknięć klawiatury – jaki jest werdykt testu?

Tyle milionów aktywacji to spory wynik. Przeciętnie, abyśmy tyle wyklikali, potrzeba ok. 14 lat – wedle tego jak wyliczył to Radyjko. Przyciski po takim wyzwaniu wyglądają… na zmęczone. Widoczne są duże zarysowania od uderzających klocków LEGO. Jednak oprócz tych kosmetycznych zadrapań to klawiatura wciąż działa!

Arek zauważył, że największym problemem jaki się pojawił to zwiększona chwiejność klawiszy. Ruch switcha nie jest taki precyzyjny jak poprzednio, ale hej! Jego przebieg wynosi 50 milionów kliknięć – to świetny wynik. W mojej opinii, ta jedyna wada jest całkowicie dopuszczalna i zrozumiała. Klawiatura wciąż reaguje na aktywację, a więc spokojnie, nie musimy wymieniać sprzętu po takim użytkowaniu.

Warto dodać, że wciśnięcie jednego klawisza 50 milionów razy, podczas zwykłego użytkowania jest prawie niemożliwe. No chyba, że korzystalibyśmy z klawiatury przez kilka pokoleń, to istnieje na to szansa.

A Tobie jak podobał się test przeprowadzony przez Radyjko? Czy spodziewałeś się takiego wyniku? Daj znać w komentarzach.

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *