Peacemaker

Rozrywka

17.10.2021 16:09

John Cena i jego Peacemaker dostaną serial na HBO. Kim jest Peacemaker z Legion samobójców: The Suicide Squad?

Filmy i seriale
7
0
0
7
0

John Cena w roli Peacemakera to jedna z głównych gwiazd filmu Legion samobójców: The Suicide Squad. Właśnie ta postać już w przyszłym roku dostanie swój własny serial na HBO Max. Kim jest Peacemaker i co powinieneś o nim wiedzieć? Podpowiadamy!

Peacemaker – kto to jest?

Peacemaker to alter ego Christophera Smitha postaci obecnej zarówno w filmie, serialu, jak i w komiksowym materiale źródłowym. Nadrzędny cel bohatera, co sugeruje już jego pseudonim, to walka o pokój na świecie. Peacemaker jest tak oddany swojemu zadaniu, że – w jego mniemaniu – można usprawiedliwić dowolne środki, aby tylko zachować upragniony pokój. Oczywiście w grę wchodzi także użycie siły. Jeżeli ktoś w tej walce będzie musiał zginąć, to… no cóż, trudno.

Postać po raz pierwszy pojawiła się w 40. zeszycie Fightin’ 5 w roku 1966. Peacemaker pierwotnie nie został wykreowany przez nadwornych artystów DC, lecz powstał w głowach scenarzysty Joego Gilla oraz rysownika Pata Boyette z Charlton Comics. Dom wydawniczy Charlton został jednak w późniejszym czasie przejęty przez DC Comics – stąd obecność Peacemakera w rozszerzonym uniwersum (DCEU).

Peacemaker
Źródło: pl.ign.com

Zobacz: Wszystko o filmie Legion Samobójców: The Suicide Squad – data premiery, zwiastun, obsada

Peacemaker nie posiada żadnych supermocy. Nie oznacza to jednak, że w starciu z wrogami pozostaje bezradny. Smith spędził większość swojego życia na treningach, dzięki czemu niezmiennie zachowuje doskonałą formę. Ponadto jest ekspertem wielu sztuk walki, a przy tym doświadczonym gimnastykiem i strzelcem; w razie potrzeby może też samodzielnie zbudować sobie broń. Jego kostium to wytrzymały, kuloodporny kombinezon, który skutecznie chroni przed różnymi obrażeniami. Można więc stwierdzić, że Smith jest prawdziwą maszyną do zabijania – ale zabija wyłącznie w imię pokoju.

W jakich komiksach pojawia się Peacemaker?

Po debiucie Peacemakera w 40. zeszycie Fightin’ 5 postać pojawiła się jeszcze rok później w 41. zeszycie tego samego komiksu. Tylko dwa tytuły zostały w pełni poświęcone właśnie jemu: Peacemaker vol. 1 z 1967 roku i Peacemaker vol. 2 wydany rok po pierwszej części. Poza tym bohatera mogliśmy oglądać jeszcze w kilku innych komiksach, między innymi w 6. zeszycie Crisis on Infinite Earths Vol. 1 (1985), w 36. zeszycie Vigilante Vol. 1 oraz w komiksie Kingdom Come (1997). Najnowszym komiksem, w którym wystąpił Peacemaker, jest Inferior Five Vol 2 wydany w roku 2019 i kontynuowany w 2021.

John Cena jako Peacemaker w Legion samobójców: The Suicide Squad

W filmie Legion samobójców: The Suicide Squad z 2021 roku rolę Peacemakera odgrywa John Cena. Antybohater pozostaje zdecydowanie jedną z najbarwniejszych postaci w filmie. Głównym tłem fabuły jest wyprawa na niebezpieczną misję w latynoamerykańskim państwie, które dysponuje tajemniczą bronią. W zadaniu biorą udział wszyscy bohaterowie filmu, a wśród nich znajduje się oczywiście Peacemaker, gotowy dokonać prawdziwej rzezi, byle tylko uniknąć globalnego konfliktu.

John Cena w roli Peacemakera w Suicide Squad
Źródło: polygon.com

W samym filmie, tuż po napisach, pojawiły się dwie sceny. Druga z nich okazała się bezpośrednią zapowiedzią serialu Peacemaker na platformie HBO Max – mogliśmy ją zobaczyć także na oficjalnym twitterowym koncie serialu. W krótkim 40-sekundowym filmie widzimy Peacemakera, który leży na oddziale intensywnej terapii. Okazuje się, że przeżył pojedynek z Bloodsportem i nadal jest potrzebny, aby ratować świat.

Peacemaker – kiedy premiera serialu

Twórcy serialu Peacemaker zapowiedzieli, że premiery możemy spodziewać się już 16 stycznia 2022 roku. Serial ma się składać z 8 odcinków, a pierwsze 3 zostaną zaprezentowane już podczas premiery. W roli głównej powróci oczywiście John Cena, a na ekranie towarzyszyć mu będą m.in. Steve Agee, Danielle Brooks, Robert Patrick, Jennifer Holland, Freddie Stroma i Chukwudi Iwuji.

Twórcą serialu jest James Gunn, który opracował scenariusz i wyreżyserował 5 pierwszych odcinków. Na ten moment niewiele wiadomo o fabule, ale z pewnością będzie się ona rozgrywać po wydarzeniach z filmu Legion samobójców: The Suicide Squad. Historia ponownie przybliży losy Peacemakera, który na swój morderczy sposób walczy o pokój na świecie.

Serial Peacemaker z pewnością będzie pełen ekscytującej akcji i czarnego humoru. Nie możemy się już doczekać, aż ponownie zobaczymy Peacemakera na ekranie! Jak myślisz, czego możemy się po nim spodziewać w tej odsłonie? Daj nam znać w komentarzu!

Źródło obrazka głównego: scmp.com

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *