among us

Rozrywka

26.07.2021 21:00

Kiedy premiera Among Us na konsolach Sony PlayStation?

Gry
8
1
2
8
1

Among Us to gra, która w zeszłym roku znacznie zyskała na popularności. Co wyróżnia ten tytuł? W tym artykule odpowiemy na nurtujące Was pytania: czym właściwie jest gra Among Us, skąd wziął się jej fenomen oraz kiedy można spodziewać się premiery na PlayStation.

Among Us – co to za gra?

Among Us to powstała w 2018 gra komputerowa wydana przez studio Innersloth. Nie od razu odniosła ona sukces. Ten nadszedł dopiero po dwóch latach i był naprawdę spektakularny. O jej popularności może świadczyć to, że jednocześnie grało w nią aż 3,8 mln osób.

Choć gra wygląda niepozornie, okazała się niezwykle wciągająca. Zasady przypominają trochę popularną zabawę towarzyską Mafia. Akcja Among Us dzieje się na statku kosmicznym. Znajduje się na nim od 4 do 10 pasażerów. 

among us

Zobacz też: Top 10 gier free-to-play. Najlepsze darmowe gry

Pośród nich jest również 2 oszustów (tzw. impostorów). Sabotują oni misję oraz zabijają pozostałych uczestników. Cała rozgrywka polega na tym, by wykonywać różne misje i nie dać się przy tym zabić. Innym sposobem na zwycięstwo jest odnalezienie wszystkich impostorów i usunięcie ich ze statku lub bazy.

Najmocniejszym punktem gry jest to, że cały czas współdziałamy z innymi ludźmi. Przed sabotażystami stoi więc trudne zadanie. Muszą nie tylko wykazać się sprytem, ale i umiejętnością wiarygodnego kłamania. Nigdy nie wiemy, czy przyjdzie nam być impostorem, czy zwykłym członkiem załogi, co tylko urozmaica zabawę.

Gra wciąż jest rozbudowywana – głównie poprzez dodawanie kolejnych map. W tej chwili rozgrywka może toczyć się w czterech lokacjach: The Skeld, MIRA HQ, Polus oraz Airship. Trudno powiedzieć, kiedy będzie nowa mapa w Among Us. 

among us

Pod koniec lipca premierę ma mieć jednak fanowska mapa stworzona przez 5up. Obecnie dostęp do niej ma jedynie wybrana grupa streamerów, jednak opinie są bardzo pozytywne. Nawet wydawcy gry wypowiadają się o niej pozytywnie. Z dostępnych informacji, wiadomo, że nowa lokacja nazywa się Submerged.

Choć początkowo planowana była premiera drugiej części gry, twórcy porzucili ten pomysł. Zamiast tego postanowili skupić się na dopracowaniu pierwszej odsłony Among Us. Jedno z planowanych ulepszeń to zwiększenie liczby graczy podczas rywalizacji z 10 do 15. Ponadto trwają pracę nad ulepszeniem systemu identyfikacji poszczególnych uczestników, tak by nie polegał on wyłącznie na kolorach.

among us

Skąd się wziął fenomen Among Us?

Stoi za tym kilka przyczyn. Po pierwsze: czas jej popularności zbiegł się z pandemią COVID-19, kiedy wiele osób pracowało w domu lub znajdowało się na kwarantannie. Można przypuszczać, że część nowych graczy znalazła po prostu więcej czasu wolnego lub szukała sposobu na spędzenie go z innymi ludźmi w sieci. Among Us, dzięki swojej formule, umożliwia współpracę z innymi, ponieważ wymaga wspólnego podejmowania decyzji w sprawie tego, kogo wyrzucić za burtę.

Po drugie: do sukcesu tego tytułu bez wątpienia przyczynili się streamerzy. Wśród największych z nich pojawił się w pewnym momencie trend ogrywania tej pozycji. Influencerzy nie dość, że podnieśli świadomość istnienia tego tytułu, to grając ze sobą wzajemnie i crossując swoje kanały tylko napędzali rozgłos gry.

Po trzecie: nie bez znaczenia pozostaje również bardzo niska cena. Among Us kosztuje niecałe 18 złotych. Nawet zakup kilku kopii, by grać w gronie rodziny lub przyjaciół, nie powinien nadwyrężyć domowego budżetu. Grę można zakupić między innymi za pośrednictwem platformy Steam lub Epic Games. W przypadku wersji na urządzenia mobilne jest ona całkowicie darmowa.

Po czwarte: wymagania systemowe są naprawdę minimalne. Bez większego problemu można zatem odpalić ją na właściwie każdym komputerze, laptopie czy smartfonie.

Po piąte: Among Us umożliwia wspólną zabawę wszystkim, niezależnie od rodzaju urządzenia.

Po szóste: próg wejścia jest praktycznie zerowy. Wystarczy umiejętność obsługi komputera. Właściwie każdy może łatwo opanować zasady gry, nazwy miejsc i interfejs. W najgorszym przypadku zajmie to kilka partii.

Po siódme: gra nie jest wtórna. O ile nie bawimy się z tymi samymi osobami, tytuł właściwie jest nie do ogrania. Przez to, że trafiamy na różnych ludzi o odmiennych charakterach, każda rozgrywka będzie inna. W Among Us dużo zależy od tego, z kim rywalizujemy – od ich taktyki, zdolności przekonywania oraz tego, kto akurat wciela się w rolę impostora. Dzięki temu każda partia jest unikalna.

Kiedy premiera Among Us na PlayStation?

Choć gra osiągnęła wielki sukces, wciąż jest dostępna wyłącznie w wersji desktopowej i na smartfony z systemem Android lub iOS. Z tego powodu nasuwa się pytanie – kiedy będzie dostępna na konsolach? Premiera została już potwierdzona. Among Us na PS4 i PS5 ma trafić jeszcze w 2021 roku. Konkretna data niestety nie jest jeszcze znana.

Zobacz też: Darmowe gry na telefon z Androidem – najlepsze bezpłatne gry mobilne w 2021

Oficjalny zwiastun Among Us na PS4/PS5

Jeśli konsola Sony jest Waszym docelowym narzędziem do interaktywnej rozrywki, pewnie ucieszycie się na wieść, że wersja Among Us na PS5/PS4 ma mieć kilka dodatkowych ulepszeń. Dostępna ma być opcja crossplay w ramach multiplayera. Posiadacze wersji na PlayStation otrzymają skórki z motywem Ratchet & Clank. Wygląd skórek z popularnej gry można zobaczyć w oficjalnym zwiastunie premiery Among Us na konsolach.

A Wy co sądzicie o Among Us? Graliście już? Jak wrażenia? A może znacie inne gry tego typu, które są warte uwagi? Dajcie nam znać w komentarzach.

8
1

Podziel się:

Komentarze (2)

Jestem Bardo ciekawy premiery
Co dziennie sprawdzam w Internecie czy jest dokładna data,ale pewnie za kilka dni powinna wejść na ps4/ps5
POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *