John Wick 4 obraz glowny

Rozrywka

13.07.2021 13:59

Kiedy John Wick 4? Wszystko o kolejnej części kultowego filmu z Keanu Reeves’em

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

W przyszłym roku na ekranach kin pojawi się film John Wick 4. Nowa część kultowej serii jest wyczekiwana przez wszystkich miłośników kina akcji. Kiedy dokładnie nastąpi premiera produkcji o słynnym płatnym zabójcy? Zdradzamy wszystko, co wiemy!

Premiera John Wick 4 – kiedy możemy spodziewać się nowej części?

Premiera najnowszej części kultowej serii miała odbyć się w maju tego roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa prace nad filmem John Wick 4 zostały opóźnione. Przedstawiciele wytwórni Lionsgate powiadomili niedawno, że zdjęcia do produkcji w końcu ruszyły. Premiera nastąpi najprawdopodobniej 27 maja 2022 roku.

John Wick 4

John Wick 4 – co wiemy do tej pory?

Szczegóły dotyczące nadchodzącej produkcji trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jednak, że będzie to bezpośrednia kontynuacja filmu John Wick 3 – Parabellum.

Reżyserem jest Chad Stahelski, a za scenariusz odpowiadają Shay Hatten i Michael Finch. Stahelski w jednym z wywiadów sugerował, że seria nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. Na potwierdzenie tych słów trzeba jednak poczekać. Twórcy zapowiedzieli, że powstanie także John Wick 5, a Keanu Reeves zapewniał fanów, że nie ma w planach porzucenia serii.

Obsada nowej części filmu John Wick

W nowej części w rolę głównego bohatera ponownie wcieli się Keanu Reeves, ale do obsady dołączył szereg nowych twarzy. Do nowych gwiazd filmu John Wick 4 należą: debiutująca na wielkim ekranie Rina Sawayama (wokalistka znana m.in. z utworu „XS”), Hiroyuki Sanada (Avengers: Koniec gry), Donnie Yen (Mulan), Bill Skarsgård (To), Shamier Anderson (Pasażer nr 4) i Scott Adkins (Doktor Strange). W rolę Króla Bowery ponownie wcieli się Laurence Fishburne.

Kultowa seria filmów z Keanu Reeves’em

Pierwszy John Wick w reżyserii Chada Stahelskiego i Davida Leitcha zadebiutował w 2014 roku. Autorem scenariusza pierwszej i dwóch kolejnych części był Derek Kolstad, który, mimo że jest uważany za ojca całej serii, nie bierze udziału w pracach nad najnowszą produkcją.

Film z 2014 roku zebrał wiele pozytywnych recenzji, dlatego w 2017 i 2019 roku pojawiły się kolejne filmy: John Wick 2 i John Wick 3 Parabellum. Uniwersum Wicka cały czas się rozwija, czego dowodem jest gra komputerowa John Wick Hex oraz nadchodzący serial The Continental, który będzie prequelem wydarzeń z serii filmów. Akcja The Continental ma rozgrywać się 40 lat przed historią Johna Wicka. Opowie o dziejach młodego Winstona i przedstawi historię tytułowego hotelu. Powstaną trzy 90-minutowe odcinki.

Sprawdź: Wszystko o filmie Legion Samobójców: The Suicide Squad – data premiery, zwiastun, obsada

John Wick 4 to pierwszy film o płatnym zabójcy, nad którym nie będzie pracował scenarzysta poprzednich części. Wzbudza to zarówno obawy, jak i ciekawość czekających fanów. Jaki będzie efekt aktualnie trwających prac, dowiemy się 27 maja 2022 roku.

Źródło zdjęć: Lionsgate

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *