JJO obraz glowny

Rozrywka

16.08.2021 19:54

Just Join Olympics – co to jest? Wszystko o olimpiadzie dla programistów

Nauka Online
5
1
0
5
1

Czy da się połączyć Igrzyska Olimpijskie ze specyfiką branży IT? Just Join Olympics udowadnia, że jak najbardziej! Sprawdź, czym są te wyjątkowe zawody sportowe oraz jak wziąć w nich udział.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olympics – o co chodzi w tym wydarzeniu?

Just Join Olympics, czyli Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów, to wydarzenie sportowe dedykowane osobom i firmom związanym z szeroko pojętym IT. Jest ono organizowane przez zespół Just Join IT, czyli portalu z ogłoszeniami pracy dla specjalistów z tej branży. Pierwsza Olimpiada miała miejsce w 2019 roku, a tegoroczna, druga edycja imprezy odbędzie się 3 września 2021 roku na lekkoatletycznym Stadionie Leśnym w Sopocie.

Zgodnie z intencją Just Join IT, jest to wydarzenie, które łączy świat IT z solidną dawką ducha sportu, przy okazji pozwalając uczestnikom z całej Polski na integrację i wspólne spędzenie czasu w nietypowych fizycznych zmaganiach. Ma ono charakter humorystyczny – dyscypliny co prawda są podobne do tych znanych z Igrzysk Olimpijskich i innych zawodów sportowych, jednak postanowiono wzbogacić je o motywy nawiązujące do środowiska i realiów pracy programistów.

Just Join Olympics 2021 – czego można się spodziewać?

Miejscem, w którym ma się odbyć kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady dla Programistów, ponownie został Sopot. Według obietnic Just Join IT, 3 września na tamtejszym Stadionie Leśnym chętni znajdą nie tylko stanowiska dla uczestników sportowych zmagań, lecz także strefę chilloutu. Dzięki przeznaczeniu części przestrzeni dla foodtrucków, goście imprezy będą mogli w dowolnym momencie posilić się wieloma różnorodnymi przekąskami.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich etapów Olimpiady i bezpieczeństwem uczestników stale będzie czuwał zespół Just Join IT. Wchodzące w jego skład osoby będą również dbać o prawidłowe odnotowywanie wyników zawodników, zajmą się podsumowywaniem rezultatów wszystkich dyscyplin. Po wszystkim wręczą puchary, nagrody i inne wyróżnienia. Pozostała część imprezy ma być przeznaczona na integrację na świeżym powietrzu.

Zobacz: Aplikacja Strava – opcje, po polsku, logowanie – wszystko o sportowej aplikacji Strava

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, 10% zysków z biletów na tegoroczną Olimpiadę zostanie przekazane przez Just Join IT na cel charytatywny. Just Join Olympics 2021 wesprze akcję Hakersi, czyli projekt Fundacji Sargiato mający na celu pomoc potrzebującym dzieciom w usamodzielnianiu się poprzez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów – praktyczne informacje

Od 1 sierpnia cena biletu wynosi 375 złotych. Nabywający nie tylko będą mogli wziąć udział w sportowej rywalizacji, lecz także otrzymają starter pack, w którego skład wchodzi woda, talon na jedzenie z foodtrucków oraz pakiet gadżetów. Każdy gość otrzyma pamiątkowy medal Olimpijczyka, bawełnianą torbę oraz koszulkę termoaktywną.

Organizacja konkurencji sportowych w Just Join Olympics

W zawodach mogą brać udział uczestnicy startujący indywidualnie oraz drużyny reprezentujące firmy. Dla tych drugich przewidziana jest klasyfikacja medalowa, która ma pomóc wyłonić najbardziej sportowe spośród firm z branży IT. Stosowne wyróżnienia otrzymają też najlepsi w danej konkurencji programiści. Uczestnicy zmierzą się w jedynych w swoim rodzaju dyscyplinach, takich jak:

  • Bieg na 1024 metry
  • Sprint z laptopem
  • Scrum olimpijski
  • Zegar – wykręcanie deploya
  • Work-life balance
  • Rzut dyskiem twardym
  • Pchnięcie monitora
  • Składanie klawiatury na czas
  • Skok przez firewall

Wśród dyscyplin znajdzie się także spacer developera (farmera), czyli nietypowy wariant konkurencji znanej z zawodów strongmanów, w którym rolę obciążenia pełnią… dwie jednostki systemowe. Rywalizujący będą mogli również spróbować swoich sił w przeciąganiu kabli lub składaniu komputera na czas.

Mimo krótkiej historii tej imprezy, na jej kolejną edycję wiele osób już oczekuje z niecierpliwością. Jeśli i Ty chcesz spróbować swoich sił w dyscyplinach Ogólnopolskiej Olimpiady dla Programistów, możesz dokonać zapisu na oficjalnej stronie imprezy, czyli www.olimpiada.justjoin.it.

Źródło obrazu głównego: olimpiada.justjoin.it

5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *