1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Jak grać bez wstawania z łóżka? Łóżko gamingowe to rozwiązanie!

Rozrywka

22.11.2021 14:31

Jak grać bez wstawania z łóżka? Łóżko gamingowe to rozwiązanie!

Gadżety Komputery Konsole
7
0
0
7
0

Fotele gamingowe na dobre wkomponowały się we wnętrza pokojów graczy. Czyżby wkrótce miały okazać się przeżytkiem? Łóżko gamingowe to jeszcze więcej komfortu podczas grania! W artykule omawiamy najważniejsze cechy i funkcje łóżka gamingowego.

Łóżko gamingowe – koncepcja łóżka dla graczy

Japońska firma Bauhutte zaprojektowała rewolucyjne łóżko gamingowe. Na oficjalnej stronie marki można przeczytać, że koncept powstał z myślą o kulturze otaku skupiającej fanów anime i gier komputerowych. Twórcy piszą, że ich projekt łączy w sobie cztery czynności, które zwykle wykonuje się w różnych miejscach: granie, oglądanie anime, jedzenie i sen. Łóżko gamingowe to tak naprawdę połączenie łóżka i biurka z dodatkowymi półkami dookoła. Dzięki starannie zaplanowanej konfiguracji elementów można komfortowo korzystać z komputera, wypoczywać i jeść w jednym miejscu.

Co oferuje łóżko gamingowe?

Łóżko gamingowe oferuje mnóstwo udogodnień dla graczy. Przede wszystkim jego podstawowym założeniem jest wygoda. Na komfortowym materacu znajduje się dodatkowo duża poduszka gamingowa, dzięki której można tam nie tylko leżeć, ale też siedzieć. Jest ona bardzo elastyczna, co pozwala na dokładne dopasowanie jej kształtu do potrzeb użytkownika. Inne gadżety dołączone do zestawu to specjalne okulary do grania oraz czarny kombinezon typu onesie.

Łóżko w całej swojej okazałości | Źródło: bauhutte.jp

Przy łóżku znajduje się także sporych rozmiarów biurko, na którym bez problemu można umieścić dwa monitory. Ekrany można przymocować do specjalnych uchwytów, pozwalających regulować wysokość i odległość monitorów. Półki, które w różnych konfiguracjach można umieszczać wokół łóżka, mają zamontowane kółka, dzięki którym ich przesuwanie jest bardzo łatwe.

W zestawie znajdują się więc półki przeznaczone do przechowywania płyt i gier, przekąsek, napojów, ubrań czy innych gadżetów, a także taka na klawiaturę. Meble wyposażone są w uchwyty na pada czy słuchawki. Mogą też pełnić funkcję szafki nocnej, na której znajdują się budzik, lampka, książka czy chusteczki. Meble mają specjalne otwory na kable oraz możliwość regulacji wysokości.

Sprawdź też: SENSE7 Spellcaster – recenzja fotela gamingowego. Czy SENSE7 Spellcaster rzuca czar na nasze tyłki?

Czy w naszym kraju można kupić łóżko gamingowe?

W Polsce próżno szukać łóżka gamingowego Bauhutte w oficjalnej dystrybucji. Na oficjalnej stronie firmy znajduje się lista japońskich sklepów, w których można nabyć wszystkie elementy łóżka. Jeśli zatem jesteś zainteresowany kupnem łóżka gamingowego – pozostaje import z Japonii lub oczekiwanie na pojawienie się podobnych mebli na europejskim rynku. Przyglądając się poszczególnym elementom konstrukcji tego stanowiska dla graczy, można stworzyć samodzielnie coś podobnego na własną rękę. Łóżko Bauhutte to bowiem nic innego, jak poszczególne elementy (łóżko, półki, poduszka itd.) złączone ze sobą.

Spełnienie marzeń gracza? | Źródło: bauhutte.jp

Meble dla graczy – wady i zalety

Trzeba przyznać, że łóżko gamingowe to dość kontrowersyjny pomysł. O ile fotele czy biurka dla graczy są powszechnie znane i akceptowane, o tyle łóżka mogą stanowić pewne zagrożenie – głównie z tego powodu, że osoby korzystające z tego rozwiązania mogą łatwo zatracić bezpieczną granicę między czasem spędzonym w łóżku z grami a poza nim. Zbyt długie przebywanie w łóżku gamingowym może sprzyjać otyłości, problemom z kondycją i ogólnemu pogorszeniu stanu zdrowia – w tym także uzależnieniom.

Sprawdź też: Recenzja biurka Ultradesk Force – Gaming na 101%

Istnieją oczywiście także plusy tego innowacyjnego konceptu. Jest to przede wszystkim wygoda: wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. Łóżko to pozwala też zaoszczędzić sporo przestrzeni, dlatego jest to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Niewielki metraż jest charakterystyczny dla mieszkań w Japonii, dlatego też zapewne to właśnie dlatego przedstawiciele Bauhutte wpadli na taki pomysł.

Łóżko gamingowe to pójście o krok dalej niż gamingowe fotele czy biurka. Tak naprawdę nie musi służyć ono tylko do grania, ale pozwala też ciekawie zaaranżować przestrzeń. Mimo że w Polsce nie można go kupić, może stanowić inspirację dla graczy i nie tylko. Czy zdecydowałbyś się na zakup tego specjalistycznego mebla? Daj znać w komentarzu!

Źródło: bauhutte.jp

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.