Rozrywka

09.12.2021 09:09

Inwazja otrzyma 2. sezon na Apple TV+

Filmy i seriale Newsy
13
0
1
13
0

Już jutro wyemitowany zostanie ostatni odcinek serialu Inwazja, który jest dostępny na Apple TV+. To jednak nie koniec ataku kosmitów – produkcja doczeka się drugiego sezonu!

Tuż przed zakończeniem pierwszego sezonu serialu Inwazja (dziesiąty, a zarazem ostatni odcinek ukaże się już 10 grudnia) platforma Apple TV+ ogłosiła kontynuację produkcji. Komunikat został udostępniony na oficjalnej stronie Apple, wraz z krótkimi podziękowaniami ze strony współtwórcy serialu, Simona Kinberga:

Jestem głęboko wdzięczny Apple za wsparcie na każdym kroku i zaufanie, że stworzymy głęboko ludzką, emocjonalną historię o inwazji obcych. A przede wszystkim dziękuję naszym wspaniałym fanom, bez których nie mielibyśmy okazji kontynuować inwazji. Jestem bardzo podekscytowany tym, co planujemy na drugi sezon, rozszerzając nasz wszechświat w najbardziej intymny i epicki sposób.

Na razie nie podano konkretnych informacji na temat realizacji nowych odcinków – zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i planowaną datę. Chęć kontynuacji wynika natomiast z dotychczasowego sukcesu Inwazji, o czym wspomina m.in. w komunikacie szef działu programowania dla Apple TV+, Matt Cherniss:

Od pierwszego dnia byliśmy wciągnięci w tę wyjątkową, wciągającą i bardzo ludzką opowieść o historii inwazji, która zręcznie bada, w jaki sposób wpływa na życie różnych postaci na całym świecie sytuacja, gdy Ziemia jest oblężona […] Bardzo satysfakcjonujące było obserwowanie, jak globalna publiczność reaguje na genialne występy, urzekającą tajemnicę i rozległą kinową wizję, nie wspominając o dość przerażających intruzach z kosmosu.

Inwazja – o czym opowiada serial?

Inwazja to serial z gatunku science fiction ukazujący współczesny świat, na który przybywają kosmici. Tytułowa inwazja przedstawiana jest z perspektywy kilku osób, przebywających na różnych kontynentach na całym świecie. Widzowie poznają m.in.:

  • Johna Bella Tysona – szeryfa małego miasteczka, którego zagrał Sam Neil;
  • Trevante’a Warda – żołnierza stacjonującego w Afganistanie, w którego wciela się Shamier Anderson;
  • rodzinę Malików – syryjska imigrantka Aneesha (Golshifteh Farahani), jej mąż Ahmed (Firas Nassar), a także dzieci Luke (Azhy Robertson) i Sarah (Tara Moayedi);
  • pracowników stacji kosmicznej w Japonii – Mitsuki Yamato (Shioli Kutsuna) oraz Kaito Kawaguchi (Daisuke Tsuji).

Sprawdź też: UFO i kino – najlepsze filmy o kosmitach

W serialu nie ma zatem jednego głównego bohatera. Każdy z nich ma swoje problemy, przed którymi stawia czoło: zarówno przed samą inwazją, jak i w jej trakcie. Ponadto różnorodność kulturowa pozwala ukazać różne spojrzenie na daną – dość dramatyczną – sytuację. Choć opinie o danej produkcji są oczywiście różne, to niewątpliwie powinna być ona polecana każdemu, kto uwielbia tematykę związaną z kosmitami.

13
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.